2E İleri Teknoloji Ürünleri SIGN İstanbul 2018 Fuarına hazır

 2E İleri Teknoloji Ürünleri Genel Müdürü Altay Altın 20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan SIGN İstanbul Fuarına ilişkin hazır olduklarını belirtti.

 Sektörün önde gelen firmaları, 20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan SIGN İstanbul Fuarına ilişkin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Başarılarıyla ve yaptığı işlerle sektörde adından sıkça söz ettiren 2E İleri Teknoloji Ürünleri de SIGN İstanbul 2018 fuarında yerini aldı. 2E İleri Teknoloji Ürünleri Genel Müdürü Altay Altın Dijital Teknik Dergisi olarak sorularımızı yanıtladı. Altın, yatırım ve tanıtımlara ilişkin önemli konulara değindi.

 SIGN İstanbul 2018 Fuarı’nda yerinizi aldınız. Öncelikle fuarla ilgili bu yılki düşünce ve beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

Altay Altın: Bu yıl fuarda farklı ürünler sergileyeceğimiz için heyecanlıyız. Farklı sektörlerde iş yapabilecek düzeyde yeni makinelerimiz sergilenecek ve bugüne kadar yer almadığımız farklı sektörlere adım atacağız.

Ziyaretçi noktasında katılım beklediğiniz ülke ve şehirler nereler olacak?

Altay Altın: Öncelikle bugüne kadar Türkiye’nin neredeyse ilçe ilçe kurulumlarımızı yeni makineler ile taçlandıracağız. Elbette yurtdışı satışlarımızda olacak, Kuzey Afrika ve Balkan ülkelerinden katılımcılar olacağını düşünüyorum.

SIGN İstanbul için ne tür hazırlıklar yapıyorsunuz? Sektöre hangi çözümlerinizi sunacaksınız? Daha fazla ön planda olacak ürün grupları hangileri olacak?

Altay Altın: Bu fuar için makine parkur planlamamızı Şubat ayında tamamladık. Bu karar ile uygun, sürekliliği olacak makineler ile anlaşmalarımızı tamamlayıp Türkiye pazarına hazır hale getirdik. Yenilik olarak direk tekstil baskı için makine getirdik. Bunun yanında hali hazırda ürünlerimiz içinde olan büyük UV baskı makinelerine 60cm X 90cm ebatlı olanlarını da katarak özellikle Promosyon sektöründe çözümler üreteceğiz.

Çok geniş bir yelpazede çözüm sunuyor. Bu çözümleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Altay Altın: Tekstil baskı makinemiz gerek hız gerekse baskı kalitesi ile ön plana çıkacak. Fiyat aralığını da tanıtım amaçlı oldukça uygun yerlerde tutacağız. Baskı maliyeti de çok düşük olacağı talepler oluşacağına inanıyorum. Ürünümüzün olmadığı bir sektörde Promosyon idi, onların ihtiyacı olan küçük ebatlı UV makineyi hem de TOSHİBA kafalı olarak sunacağız. Düz malzemeye baskı yapabileceğimiz gibi silindir yüzeylere de bir aparat kullanmadan baskı yapabileceğiz.

 Sürekli gelişen, değişen ve yenilenen bir sektör içindeyiz. Bu durumda beklentiler de her geçen artıyor. Firma olarak nasıl bir yol izliyorsunuz?

Altay Altın: Son günlerde yaşanan ekonomik değişim satıcı kadar alıcıları da etkiledi. Firmaların bu kriz ortamından çıkış yapmaları üretim ile olacak. Üretim maliyetleri düşürüp ve doğru makineler ile farklılıklarını ortaya koyarak, bu ortamı avantaja dönüştürebilecekler. İşte burada biz devreye giriyor doğru müşteri doğru makine ile eşleştiriyoruz.

 SIGN İstanbul 2018 Fuarı ile birlikte sektörde yatırımların ve satışların artacağını düşünüyor musunuz?

Altay Altın: Bu kaçınılmaz bir beklenti, bizler makine tanıtımları firmalarda yatırım araçları burada olacaklar. Umarım tüm firmaların memnun olduğu bir fuar gerçekleşir.

Yıllık bazda değerlendirdiğimizde sektörün performansına ait düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Altay Altın: Sektörün büyüklüğünü anlamak için sadece etrafımıza bakmak yeterlidir. Sektörümüz İç ve Dış mekanlardaki tüm görsellerin yanı sıra tamamlayıcı ürünler ile daha da büyümekte, bunu düzgün bir rekabet ile paylaşmak hepimizin önünü açacaktır.

Son olarak fuar vesilesiyle sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Altay Altın: İhtiyacınızı iyi saptayın, sadece fiyat odaklanmalarının sonuçlarını maalesef yaşayanlardan ders alın ve maliyet hesabınızı gerçek olarak yapın. Rekabet sadece fiyat ile olmaz, bunu da unutmayın ki müşteriler sizleri tercih etsin.

Print Friendly, PDF & Email