2E İleri Teknoloji Ürünleri yenilikleri yerinde takip etti

2E İleri Teknoloji Ürünleri Genel Müdürü Altay Altın D-PES ve APPPEXPO fuarlarını ziyaret etti.

2E İleri Teknoloji Ürünleri Genel Müdürü Altay Altın D-PES ve APPPEXPO fuarlarını ziyaret etti. GALAXY, PHAETON, GCC (Jaguar – Puma Kesici Plotter ve Lazer Sistemleri) markalarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten 2E İleri Teknoloji Ürünleri Genel Müdürü Altay Altın sorularımızı yanıtladı.

Çin’deki reklam fuarlarını takip ettiniz. Bu fuarlara gerçekleştirdiğiniz ziyaretin amaçları hakkında bilgi verir misiniz?

Altay Altın: Sektörümüzdeki yenilikleri, gelişmeleri, distribütörü olduğumuz firmaların yeni lansman ürünleri incelemek, rakiplerimizin ürünlerini tanıma amacıyla her yıl bu fuarları takip ediyorum. İşimize sahip çıkmak, bilgi dağarcığımızı arttırmak geliştirmek adına bu ziyaretler yapılmaktadır.

Sergilenen ürünler, gelişen teknoloji ve yenilik noktasında fuarı nasıl buldunuz?

Altay Altın: Bu sene aynı tarihlere gelen DPES ve APPPEXPO fuarlarını ziyaret ettim. Öncelikle DPES fuarının katılımcı olarak daha az olduğunu, katılımcıların büyük çoğunluğunun makine üreticileri olduğunu gördüm. Belki de bu sebeple APPPEXPO ya göre ziyaretçi sayısı da oldukça azdı. Katılımcılardan sadece birkaç firma her 2 fuarda da yer aldı. Yenilik olarak yeni baskı kafalarının özellikle EPSON’un çıkardığı yeni modellerin çok popüler olarak kullanıldığını gözlemledim. Sergilenen ürünlerden Rool to Roll UV baskı makinaları ve Direk Kumaş Baskısı yapan makineleri öne çıkan modeller oldu. Çin hükümetinin uygulamaya başladığı baskılardaki solvent yasaklanma politikası makine üreticilerini de buna çözüm adına yenilikçi olmayı sağlamış.

Türkiye temsilcisi olduğunuz markalarda yaşanan yenilikler ve gelişmeler hakkında bilgi verir misiniz?

Altay Altın: Firmamız ORCA (Tekstil Baskı Makinasi – UV Baskı Makineleri)  – GALAXY – PHAETON – GCC (Jaguar – Puma Kesici Plotter ve Lazer Sistemleri) Markalarının Türkiye Distribütörüdür. Kullanılan Baskı kafalarındaki değişikler, üretim için gerekli hız adına yapılan yenilikler ve makinelerdeki yenilikçi özellikler ile oldukça iyi ürünlerin sergilendiği bir fuar ziyaretinde bulundum. Bu ürünlerin siparişlerini vererek en kısa süre içinde kullanıcılarla bir araya getirmeyi sağlayacağız.

 

Ziyaretiniz süresince ne tür çalışmalar gerçekleştirdiniz? Hangi firmalarla temasta bulundunuz?

Altay Altın: Fuar sürecinde öncelikle distribütörü olduğumuz firmalarının ürün yeniliklerini, sektöre katacağı avantajları takip ettim. Daha sonra ürün yelpazemizde yer almayan farklı sektörlerde iş yapabilecek ürünler üzerine yoğunlaşarak çok değişik ve farklı ürünleri de kendi bünyemize kattık. Bu ürünlerinde siparişleri verildi, anlaşmaları yapıldı. Ürünlerin bize varışı ile tanıtımlarını yapmaya başlayacağız.

Yenilik noktasında bünyenize eklemeyi düşündüğünüz ürünler var mı?

Altay Altın: Evet, bunlarla ilgili çalışmalara başlandı ve kısa süre içinde ürünlerin tanıtımları ile farklı sektörlerde sunumlara başlayacağız.

Piyasa koşuları hem ekonomik yönden hem de rekabet noktasında zorlaştı. Bu noktada 2019 yılı içinde nasıl bir politika izleyeceksiniz?

Altay Altın: Üretimlere katma değer katacak, işlerin daha hızlı ve kaliteli çıkmasını sağlayacak ürünler ve vereceğimiz düzenli servis çözümleri ile rekabetçi olabileceğimizi düşünüyorum.

Uzun yıllardır güçlü markaları Türkiye pazarında başarıyla temsil ediyorsunuz. Dergi okuyucularımız için temsilcisi olduğunuz markalar ve ürünlerinden bahseder misiniz?

Altay Altın: Öncelikle lokomotif ürünlerimiz GALAXY – PHAETON Eco Solvent ve Solvent baskı makineleridir. Bunlar ilave olarak geçen sene ürün yelpazemize kattığımız ORCA Tekstil Baskı makinesi, bayrak baskılarından, fuar konseptlerine, Ev dekorasyon ürünlerinden giyim sektörüne kadar büyük ve farklı sektörlere çözüm üretmektedir. ORCA UV Baskı makineleri farklı ebatlarda modelleri ile Promosyon sektöründen Yan Sanayi üretimlerine kadar oldukça popüler durumda pazarda yer almaktadır. Bunun yanında GCC nin iş sonlandırma için ürettiği “TABAKA Yükleme ile ETİKET Kesim Sistemi”  de piyasalarda ses getirecek bir makinedir.

Fuar vesilesiyle endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Altay Altın: Gelişmeleri takip edin, elinizdeki makinelerin kıymetini bilerek bu süreci yaşayın. Yeni yatırımları yaparken servis ve destek başarılarını göz ardı etmeyin. Sadece fiyat ve ödeme kolaylıkları sunulan aslında pekte gerçekçi olmayan koşullardan uzak durulması firmaların sürdürülebilirliği adına yarar sağlayacaktır. Geçmiş yılların tecrübelerinden faydalanın, çözüm odaklı firmalar ile iyi iş birliktelikleri kurun ki kazan kazan modeli sürekli olsun.

Print Friendly, PDF & Email