2E Reklam Ürünleri’nin Galaxy ve Phaeton çözümlerine yoğun talep

Altay Altın: “Doğru müşteriye, doğru makine ilkemizi koruyoruz. Öncelikle firma ihtiyaçlarını tespit edip onlara katkı sağlayacak, farklılık oluşturacak sistemleri kuruyoruz. Kalite ve servis hizmetimizden ödün vermeden iş birlikteliğimizi sürdüreceğiz”

2E Reklam Ürünleri, Türkiye Distribütörü olduğu GALAXY ve PHAETON markalı ürünlerdeki kampanyalar ve yeni teknolojiler ile SIGN İstanbul Fuarı’na katıldı. Özellikle 3.2m hız ve kaliteyi müşterilerle buluşturan Phaeton 3288X modeli ile çok ilgi gördü. Aynı makine üzerinde 12pl yada 24pl seçeneklerini kullanabiliyor ve Bilboard modunda 2 pass 297metrekare baskı alabiliyor.

Galaxy marka baskı makinesi ile Epson DX5 baskı kafası kullanarak kaliteli baskılar yapmak mümkün. Ayrıca otomatik kafa koruma sisteminin olması, 3mm – 5mm dekota ya baskı yapabilmesiyle de farklılık oluşturuyor.

Fuarla ilgili 2E Reklam Ürünleri Genel Müdürü Altay Altın sorularımızı yanıtladı.

2E Reklam Ürünleri olarak SIGN İstanbul Fuarı’na katılarak sektörle buluştunuz. Öncelikle bu yılki SIGN İstanbul Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz? Nasıl bir fuar oldu? Bu yıl ilk defa 5 gün olarak gerçekleşmesine ilişkin görüşlerinizi alabilir miyiz?

Altay Altın: Bu yıl tanıtımlarının çok iyi yapılması, tanıtım için bütçenin iyi tutulması ile ziyaretçi sayısının artışını sağladığını düşünüyorum. Yatırımcıların ziyaretçi olması sebebiyle gerçek müşteri profilinin fazla olduğu ve satış sözleşmelerinin yapıldığı bir fuar gerçekleşti. Fuarın 5 gün olması katılımcılar için yorucu oldu ancak yararlı olduğunu da söyleyebiliriz. Çünkü genelde fuarlarda ilk gün, alışma hazırlıkların devam ettiği genelde fazla ziyaretçi olmadığı gün olarak geçiyordu. Bu sebeple 1 gün fazla olması bizlere katkı sağladı. Ama gelecek yıl takvimin 4 gün olacağını öğrendik, keşke takvim uygun olsa yine 5 gün olsaydı.

2E Reklam Ürünleri fuarda hangi yeniliklerini ziyaretçilerle buluşturdu? Ziyaretçilerin hangi ürünlere ilgisi daha fazla gerçekleşti?

Altay Altın: Türkiye Distribütörü olduğumuz GALAXY ve PHAETON markalı ürünlerde kampanyalar ve yeni teknolojiler ile ziyaretçileri buluşturduk. Özellikle 3.2m hız ve kaliteyi müşterilerle buluşturan Phaeton 3288X modeli ile çok ilgi gördük. Aynı makine üzerinde 12pl yada 24pl seçeneklerini kullanabiliyoruz ve Bilboard modunda 2 pass 297 metrekare baskı alabiliyoruz. Eco Solvent boya kullanan bu sistem sağlık açısından da fayda sağlıyor. Galaxy marka baskı makinemiz ile Epson DX5 baskı kafası kullanarak kaliteli baskılar yapmak mümkün. Ayrıca otomatik kafa koruma sisteminin olması, 3mm – 5mm dekota ya baskı yapabilmesi ile de farklılık oluşturyor.161LC modeli kampanya olarak 5.900 USD + KDVD olarak değerlendirildi ve hatırı sayılır sözleşmeler yapıldı. GCC plotterlar da oldukça fazla ilgi gördü ve Laser Pro 380X model Lazer ile birlikte müşterilere farklılıkları anlatıldı, demolar yapıldı.

2E Reklam Ürünleri, kurulduğu tarihten bu yana, sektöre her zaman kalite, yenilik ve performans noktasında sunduğu hizmetlerle tanınıyor. Bu bağlamda standınız beş gün boyunca çok yoğundu. Bu ilgiyi neye bağlıyorsunuz?

Altay Altın: Doğru müşteriye, doğru makine ilkemizi koruyoruz. Öncelikle firma ihtiyaçlarını tespit edip onlara katkı sağlayacak, farklılık oluşturacak sistemleri kuruyoruz. Yine yenilikleri standımızda sergilediğimiz için gerçekten yoğun, ilgili ziyaretçilerin olduğu bir fuar geçirdik. Yenilikleri takip ederek bunu paylaşmaya devam edeceğiz. Kalite ve servis hizmetimizden ödün vermeden iş birlikteliğimizi sürdüreceğiz.

SIGN İstanbul Fuarı’na katılan ve ziyaret eden birçok kişiyle görüşmeleriniz oldu. Bu görüşmelerinize istinaden sektörün yatırım iştahını ve geleceğini nasıl öngörüyorsunuz?

Altay Altın: Geçen sene SIGN İstanbul Fuarı’na katılmamıştık. Fuar programımızı FESPA fuarı ile değerlendirmiştik. Bu yıl her 2 fuarda katılımcı olup yeniliklerimizi sektör ile buluşturacağız. Türkiye’de yaşanan ekonomik yavaşlama, döviz kur hareketliliği, piyasalardaki tahsilat zorluğu ve nakit darlığını aşmak için farklılık yaratmak zorundayız. Müşterilerimize en büyük tavsiyemizin rekabeti fiyat olarak yapmamalarıdır. Farklılıkları yaratarak, işlerini kaliteli ve zamanında ürün teslimi ile son kullanıcıları memnun ederek, yaşanan bu daralmayı aşabileceklerini düşünüyorum. Son kullanıcı da zamanında kaliteli ürün almak istiyorsa bu kurallara uyacak, satın almaları sadece fiyat olarak değerlendirmeyeceklerdir. Bunun anlatılarak uygulanır olması, sektörün gelişmesini para kazanmalarını sağlar. Sorduğumuz herkes işlerin yoğun ama para kazanamadıkları yönünde, bence bu konuda zamanında önlemler alınmalı, rekabet koşulları yeniden değerlendirilmelidir.

Son olarak endüstriyel reklam sektörüne bir mesajınız var mı?

Altay Altın: Yapacakları yatırımları sağlayacak firmaları iyi etüd etmeli, geçmişlerine bakmalı ve yasal olan ürünleri almaya dikkat etmeleri yönünde tavsiyemiz olacaktır. Bu sayede alınan makineler üretici tarafında garanti kapsamında olacak ve olası sorunların çözümü kolaylıkla sağlanabilecektir.

 

 

Print Friendly, PDF & Email