3A Composites, yeniliklerini tanıttı

Fuar süresince dünyanın farklı noktalarından gelen satınalma ve yatırımcılarla buluşan 3A Composites, fuardan memnun olarak ayrıldı.

3A Composites, FESPA Global Fuarı’nda yeniliklerini tanıttı. Fuar süresince dünyanın farklı noktalarından gelen satınalma ve yatırımcılarla buluşan 3A Composites, fuardan memnun olarak ayrıldı. Fuarla ilgili olarak 3A Composites Türkiye Satış Sorumlusu Mustafa Duygulu sorularımızı yanıtladı.

FESPA Global Fuarı’nı takip ettiniz. Öncelikle fuara ilişkin genel bir değerlendirmenizi alabilir miyiz? Fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Fuar beklediğimiz gibi hareketli ve verimli geçmiştir. Mevcut müşterilerimiz ve bayilerimiz ve yeni müşteriler standımıza ve ürünlerimize ilgi göstermiştir.

Fuarda Türkiye çözüm ortağı olduğunuz markalarda yaşanan gelişmeleri yerinde gözlemleme fırsatı buldunuz. Bu noktada ne tür yenilikler sergilendi? Türkiye’den fuara ilgi nasıldı?

Bilhassa dijital baskı uyumlu: DISPA (yeni teknoloji baskı kağıdı), LUMEX® A ve HIPEX® A (A-PET baskı levhası). SMART® X (100% Polistren baskı levhası), Lenticular 20LPI (3D baskılar ilçin lenticular levha) tanıtıldı. Türkiye’den bilhassa dijital baskı firmalarından ilgi oldukça iyiydi.

Türkiye’de satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüttüğünüz markalar ve çözümleri okuyucularımıza hatırlatmak ister misiniz?

– DIBOND® (Aluminyum Kompozit Levha)

– Hylite® (Aluminyum Kompozit Levha)

– KAPA®tech (Aluminyum Kompozit Levha)

– Crylux™ (CAST / Dökme Akrilik Levha)

– Perspex® (CAST / Dökme ve XT/ Çekme Akrilik Levha)

– Crylon® (XT / Çekme Akrilik Levha)

– Akrylon® (XT / Çekme Akrilik Levha)

– LUMEX®A/G (A-PET / PET-G Levha)

– HIPEX®A/G (A-PET / PET-G Levha)

– Lenticular (Lenticular Levha/Tabaka)

– FOREX® (PVC Levha)

– FOAMALITE® (PVC Levha)

– SMART-X® (Polistren Levha)

– SAN (Styrene Acrylonitrile Copolymer Levha)

– HIPS (High Impect Polistren Levha)

– PS (Polistren Levha)

– IMPEX® (Polikarbonat Levha)

– IMPEX® MW (Oluklu Polikarbonat Levha)

– KAPA® (Fotoblok Levha)

– DISPA® (Kağıt Levha)

– FOAM-X® (Eko Fotoblok Levha)

Fuarla birlikte yenilik noktasında Türkiye pazarına sunmayı planladığınız ürünler ve çözümler olacak mı?

– DSIPA ® yeni nesil baskı kağıdı

– LUMEX®A ve HIPEX® A A-PET Baskı levhası

– PERSPEX® CAST ve XT akrilik levha

Fuarda yaşanan yeniliklerin Türkiye pazarına yansıması nasıl olacak? İçinde bulunduğumuz piyasa koşullarını göz önünde bulundurarak, nasıl bir satış ve pazarlama politakanız olacak?

Ürünlerimizi mevcut ve yeni Distribütörlerimiz sayesinde hazır stoktan müşterilerimizi sunuyor ve doğru Kalite&Fiyat politakası ile satışlarımızı başarılı bir şekilde sürdürüyoruz.

Dijital baskı dünyası çok hızlı bir değişim yaşıyor. Bunun yanında yatırımcı da kendisi için en doğru yatırımı gerçekleştirme arzusunda. Bu noktada yatırımcıya doğru ürüne ulaşma noktasında neler tavsiye edersiniz?

Sektörümüzde kalitesiz ürün kullanımı ne yazık ki üst seviyededir. İlk başta cepten çıkacak yatırım yanı sıra orta ve uzun vadeli cebinden çıkacak maliyeti hesaplandığında Kalitesiz ürünün n ne kadar pahalı olduğu ortaya çıkmaktadır. Tavsiyemiz, Kalite&Fiyat orantısını doğru incelenmesidir.

2019 yılının ilk altı aylık dilimi tamamlanmak üzere. Geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile kıyasladığınızda piyasaları ve yatırımcının iştahını nasıl buluyorsunuz?

Geniş alana bakıldığında ciddi bir gerileme görüyoruz. Ancak bilhassa spesifik üretim & hizmet veren firmalar ilerleme kat etmektedir.

Son olarak endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Yeni Gelişmeleri global olarak takip etmeleri ve kendi işletmeleri için uyumlu bir şekilde kullanmalarıdır….”Think Global…..act local…” sözüyle bitirmek isterim (Global düşün … yerel hareket et…”

Print Friendly, PDF & Email