Ahmet Tufan Kalkan Anaokulu İçin Çalışma Başlatıldı

SDS Satış Destek Sistemleri Pazarlama ve Ticaret A.Ş., Adana-Kozan/ Şevkiye Mahallesinde 2,5 dönüm arsa üzerine 250 öğrenci kapasiteli Ahmet Tufan Kalkan Anaokulu yapımı için harekete geçti.

Adana Valisi Süleyman Elban, SDS Satış Destek Sistemleri Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cem Erol, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ve diğer ilgililerin katıldığı toplantı ile protokol imzaladı.

Şirketin kurucu ortaklarından ve Yönetim Kurulu Başkanı merhum iş adamı Ahmet Tufan Kalkan’ın adının verileceği okulun, Kozan’a hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Elban, atılan imzalardan sonra kısa bir değerlendirme yaptı.

Merhum Ahmet Tufan Kalkan’ın adı yaşatılacak

Adana’nın her bir noktasında, eğitimin her kademesinde kalitenin daha da artması, çocukların çağın standartlarına uygun binalarda eğitim görebilmesi için önemli yatırımlara imza attıklarını ifade eden Vali Elban, “Hayırsever vatandaşlarımızın desteklerini de çok önemsiyoruz. Merhum Ahmet Tufan Kalkan’ın adının okulumuzla yaşatılacak olması çok anlamlı. 250 öğrenci kapasiteli söz konusu anaokulumuz, Kozan’da anaokulu düzeyinde derslik başına düşen öğrenci sayısının düşürülmesine ve okul öncesi eğitime katılım oranının artırılmasına önemli katkılar sağlayacaktır. SDS Satış Destek Sistemleri Pazarlama ve Ticaret A.Ş. yetkililerine eğitime yaptıkları bu katkı için teşekkür ediyoruz” dedi.

Kozan Kaymakamı: “Çok değerli bir yatırım, SDS firmasına teşekkür ediyorum”

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, yeni eğitim-öğretim yılına yetişmesi planlanan anaokulu ile Kozan’da derslik sayının artışıyla sınıflarda öğrenci yoğunluğunun azalarak eğitim kalitesinin artacağını söyledi. Gürçam, “Kozan’a böyle büyük bir yatırımı yapacak olan SDS firması nezdinde Cem Erol ve Murat Erdoğan’a ayrıca şirketin Adana’lı olmayıp da bu yardıma onay veren diğer hissedarlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“Ahmet Tufan Kalkan adına kalıcı eserler yapmaya devam edeceğiz”

SDS Satış Destek Sistemleri Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cem Erol d yaptığı açıklamada, “Ahmet Tufan Kalkan MT Reklam, SDS, M&T Plastik Plastech, M&T LLC USA gibi başarılı girişimlere önderlik yapmış  vizyon sahibi iş insanı ve liderdi. Tutkusu ve enerjisi ile iş dünyasında sayısız yeniliğin kaynağı olmasıyla Türkiye’ de büyük bir sanayici dehasıydı. Dünya çapında üretim yapan markaları ve yüzlerce çalışanıyla birçok insanın hayatına büyük ve önemli hatıralarla dokunmuş olan Ahmet Tufan Kalkan, onu tanıyanlar tarafından hep sevgiyle hatırlanacaktır. M&T ve SDS Grubu olarak Ahmet Tufan Kalkan adına kalıcı eserler yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Print Friendly, PDF & Email