Akpar Makine’den Ekonomik Seri Laminasyon Makinesi

Mevlüt Parlak: “Akpar Makine olarak sürekli yeni bir şeyler üretmenin gayreti içerisindeyiz. Rekabet koşulları ve piyasa ihtiyacını gözeterek hem daha uygun fiyata hem de pratik kullanımlı yeni bir makine dizayn ettik”

 Akpar Makine, rekabet koşulları ve piyasa ihtiyacını dikkate alarak ekonomik seri yeni bir laminasyon makinesi üretti. Makine ile laminasyon kaplamanın yanı sıra, foreks, fotoblok, pleksi gibi malzeme üzerine folyo, film, gibi malzemelerin sıvanma işlemi de kolaylıkla yapılabilmekte. Konuyla ilgili olarak Akpar Makine’den Mevlüt Parlak sorularımızı yanıtladı.

Akpar Makine’de yaşanan gelişmeler ve yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?

Akpar Makine olarak sürekli yeni bir şeyler üretmenin gayreti içerisindeyiz. Rekabet koşulları ve piyasa ihtiyacını gözeterek hem daha uygun fiyata hem de pratik kullanımlı yeni bir makine dizayn ettik.

Ekonomik seride çıkardığınız laminasyon makinesinden bahseder misiniz? Hangi amaçlarla böyle bir üretim gerçekleştirdiniz? Ürünün özellikleri ve avantajları hakkında bilgi verir misiniz?

Bu makinada her türlü laminasyon kaplama işlemi yapılabildiği gibi, aynı zamanda foreks,      fotoblok, dekota, pleksi, PVC, sunta, cam vb. malzeme üzerine folyo, çift taraflı bant, film gibi malzemelerin sıvanma işlemi de kolayca uygulanabilmektedir.

Yurt içi ve yurt dışı pazarda satışlarınız nasıl gidiyor? Ürünlere ilgi nasıl?

Yurtiçi satışlarımız normal seyrinde devam etmektedir. Fakat bunu daha da artırmanın gayreti içerisindeyiz. 2018 yılı bu konuda iyi başladı umarım devam eder. Bu konu sadece bizlere bağlı değil. Ülkemizin ekonomik süreçleriyle doğru orantılı malumunuz. Yurtdışı satış konusunu çok başarabilmiş değiliz. Zaman zaman talepler doğrusunda satışımız olmakla birlikte, istenilen seviyede olduğunu söyleyemem.

Önümüzdeki dönem fuarlara katılmayı düşünüyor musunuz?

Biz iki yıldır Akpar Makine Bestlam olarak fuarlara katılmıyoruz. Fakat makinelerimiz fuarlarda bayilerimiz vasıtasıyla bulunmakta. Bu stratejiyi daha da geliştirmek niyetindeyiz.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Reklam sektörü Dünya’nın ve ülkemizin içinden geçtiği ekonomik süreçlere rağmen büyüme ve gelişme potansiyeline sahip bir sektör. Dolayısıyla ürünlerimizi geliştirip hizmet etmeye devam edeceğiz. 23 yıldır bu konudan taviz vermeden dürüst ve ilkeli olarak de yol alıyoruz, yol almaya da devam edeceğiz aynı zamanda. Umarım bu süreci geliştirerek uygulama imkanına sahip oluruz.

Print Friendly, PDF & Email