Altuğ Öztürk: “Marka Olmak Bir Kültürdür”

SDS yeniden yapılanmanın ardından marka kültürünü ön plana çıkardı.

2011 yılı Ekim ayında güçlerini birleştiren Set Reklam, Start Reklam ve SDS, 2012 yılındaki hedefleri doğrultusunda büyümeye devam ediyor. Şirket ortaklarından Altuğ Öztürk, “Marka dediğimiz kavram, şirket ürün veya ambalajın üzerindeki güzel tasarlanmış bir logodan ibaret değildir! Markaları oluşturan fikir ve uygulamalar, bir firmanın kişiliğini, güvenilirliğini, gelecek projelerini ve sektördeki konumunu belirler. SDS bu kültüre sahiptir” diye konuştu. Altuğ Öztürk, SDS’nin çalışmaları hakkında sorularımızı yanıtladı.

Set Reklam, Start Reklam ve SDS’nin birleşme sürecinden sonra neler değişti?

Bildiğiniz üzere Set Reklam, Start Reklam ve SDS olarak 2011 Ekim ayından itibaren güçlerimizi birleştirerek birlikte hareket etme kararı almıştık. 2012 yılının başından itibaren, Start Reklam – SDS Güngören olarak aynı yerinde, aynı ekiple faaliyetlerine devam etmektedir. İstanbul’da Tuzla Merkez, Seyrantepe Şube ve Güngören Şube olarak 3 farklı yerde hizmet vermekteyiz. Anadolu ve İstanbul şubelerindeki amacımız SDS’nin marka bilinirliliğini arttırmak, daha çok yerel olmak, daha süratli hizmet vermek ve ürettiğimiz ürünlerimizi tüm meslektaşlarımıza ilk elden ve en hızlı şekilde uzun yıllar sunmaktır.

Marka olmaktan bahsettiniz. SDS marka olmak için neler yapmaktadır?

MARKA OLMAK BİR KÜLTÜRDÜR; Marka dediğimiz kavram ise, şirket ürün veya ambalajın üzerindeki güzel tasarlanmış bir logodan ibaret değildir! Markaları oluşturan fikir ve uygulamalar, bir firmanın kişiliğini, güvenilirliğini, gelecek projelerini, ve sektördeki konumunu belirler. SDS bu kültüre sahiptir.

SDS için 2012 yılı nasıl geçiyor?

Önümüzdeki döneme ilişkin beklentileriniz nelerdir? SDS Ailesi olarak 2012 yılı öngördüğümüz hedeflerimiz doğrultusunda geçiyor, 2012 yılında çok fazla büyüme ivmesi yerine Kurumsal yapımızı güçlendirmek için yatırım yapmayı tercih etmiştik, 2012 yılı içerisinde ve 2013 yılında kurumsal yapımızı tamamlamak için çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir.

SDS Güngören Şubesi hakkında biraz bilgi alabilir miyiz? Şubede ne tür hizmetler veriliyor? Şubenin hizmetlerinde öne çıkan özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Şubemiz, tecrübesi, stoku, ürün çeşitliliği, işine ve müşterilerine verdiği önem ve hizmet ile öne çıkmaktadır. Güngören Şube olarak depolama ve stok bulundurma yönünden oldukça uygun bir konumdayız. Müşterilerimizin talep ettiği ve edebileceği birçok ürünü stoklarımızda her daim bulundurmaya ve çeşitliliği arttırmaya her zaman özen göstermekte ve dikkat etmekteyiz. Şubemizde bizim için en önemli olan ürettiğimiz ürünlerin bilinirliliğinin artırılması ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasıdır. Şubemiz stoklarında grubumuz bünyesinde ürettiğimiz ürünler (Snapper Display ürünleri, Plastech Pvc –Abs-Ps- Pet Levhalar, Ezo Dijital baskı boyaları), İthal ettiğimiz ürünler (Margacipta-Röhm akrilik levhalar, Adanus ve Star markalı Dijital baskı ürünleri, Fotobloklar, mıknatıslar, birçok çeşit sarf malzeme ve aksesuarlar), Bayisi ve distribütörü olduğumuz ürünler (3M, Bantlar, Folyolar, Alüminyum levha ve kompozit levhalar gibi) ve daha birçok ürünü bulundurmaktayız.

Güngören Şubesi hangi bölgelere hizmet vermektedir?

Şubemizin yeri Güngören Sanayi bölgesindedir. Ulaşım ve lokasyonu kolaydır. İstanbul şubelerimizde hizmet kalitemizi artırmak amacı ile bölgesel olarak hizmet vermekteyiz. Güngören şubemiz; Fatih, Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Bakırköy, Bahçelievler, Başakşehir, Avcılar, Küçükçekmece, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Silivri, İkitelli, Arnavutköy ilçelerine ve Anadolu da şubemiz olmayan diğer illerimize hizmet vermektedir. Şubemiz ayrıca yurtdışı ihracat işlemlerini de gerçekleştirmektedir.

Şubelerinizde ne kadar bir ekiple hizmet veriyorsunuz?

Altuğ Öztürk: Şirket ortaklığımın yanında asıl görevim, İstanbul mağazalarımızın idaresi ve hedefleri doğrultusunda çalışmalarının doğru bir şekilde yürütülmesini sağlamaktır. Tüm şubelerimiz 160’ın üzerinde çalışanı ile müşterilerine en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır. Her gün birçok ilde onlarca arkadaşımız rutin ziyaretler ile pazarlama faaliyetlerini sürdürmektedir. Güngören şubemizde ise 24 kişilik bir ekip ve 11 aracımız ile süratli ve müşteri odaklı hizmet vermeye çalışmaktayız.

Print Friendly, PDF & Email