Ankara Dekor Plastik Gelişimini Sürdürüyor

Ankara Dekor Plastik son olarak Fleks Media firmasından EFI H652 HIBRID UV Printerı bünyesine kattı. 

Ankara Dekor Plastik, 30’ncu hizmet yılına yeni yatırımlarla giriyor. Sektöre fırça mesleğiyle başlayan firma, geçen zaman içinde yaptığı yatırımlarla sektördeki gelişmeleri takip etti.

Son olarak Fleks Media firmasından EFI H652 HIBRID UV Printerı bünyesine kattı. Ankara Dekor Plastik ortakları Fazlı Toruntay ve İsak Meşurhan çalışmaları ve son yatırımlarına ilişkin sorularımızı yanıtladı. 

Firmanızın kuruluşundan bu yana geçen zamanı okuyucularımıza anlatır mısınız?

İsak Meşurhan: Firmamız 1983 yılında kurulmuştur. Baba mesleği olan fırçadan gelmekteyiz. Ağırlıklı olarak kurumsal firmalara çözüm sunuyoruz. İlk yıllarda plastik üzerine çalışmalar gerçekleştirdik. İlerleyen yıllarda reklam sektörüne yönelik çözümler sunmaya başladık. 1990’lı yıllarda plotterların piyasaya çıkmasıyla tabelacılık mesleği daha çok ilgi çekmeye başladı. Ardından makinelere yatırım yapmaktan tabelacılıktan biraz uzaklaştık. 1995 yılında ilk dijital baskı makinesini yatırımını yaptık. Şu an Açıkhava reklamcılığı adına ışıklı ışıksız, iç mekan, dış mekan, tabela üretimlerimiz sürüyor.

Son olarak yatırımını yaptığınız EFI dijital baskı makinesi hakkında bilgi alabilir miyiz? Neden bu markayı tercih ettiniz?  

İsak Meşurhan: UV konusunda yaklaşık 3 yıl araştırma gerçekleştirdik. Bunun neticesinde EFI’nın en sorunsuz ve en kaliteli makine olduğuna karar verdik. Bu noktada Fleks Media’dan makine yatırımını gerçekleştirdik. 

Ankara’daki piyasaların genel durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Fazlı Toruntay: Piyasamız çok hareketli değil. Bunun birçok nedeni var. Önümüzdeki dönemde daha iyi olacağına inanıyorum. Ankara Açıkhava reklamcılığında büyük bir potansiyele sahip. 

Ankara Dekor Plastik firmasına kurulan makine hakkında bilgi verir misiniz?

Ahmet Erben: Ankara Dekor Plastik firmasına kurulan EFI H652 HIBRID UV modelidir. Bu makinenin en önemli özelliği hem rulodan ruloya hem de flatbed basabilmesidir. Makinenin üzerindeki kayan kayış sistemi sayesinde, 156×305 ebatlı foreksi, kaydırarak aralıksız basabiliyor. Bunun yanında 6 pikolitre ve EFI kalitesi olması diğer avantajları arasındadır. Çok ekonomik olması nedeniyle tabela ve reklamcılar tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Müşterilerimize en üst düzeyde teknik desteği sağlamak için her ay EFI’dan eğitim almaktayız. Ankara Dekor Plastik firmasına yatırımlarının hayırlı olmasını ve bol kazançlar getirmesini diliyorum.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email