APPPEXPO kapılarını açmaya hazırlanıyor

UV, tekstil, solvent ve lateks benzeri ürünlerlere sahip uluslar arası ve ulusal markalar  APPPEXPO 2019’da stand açmaya hazırlanıyor. Bugün, 2019 yılı itibarı ile gerçek marka ve ürünlerle salon salon dolu bir şekilde hizmet vermeye çalışan o yazıcı ve tabela fuarlarına katılmaya daha çok odaklanmaktayız. (Ve elbette bu kararları verirken insanların mutlaka katılmaları gerektiğini göstermeye çalışmak üzere onları büyülemeye uğraşan PR çalışmalarını bir kenara bırakarak karar vermeye çalışıyoruz.)

Okur kitlemiz uluslararası ve çok kültürlü bir alt zemine dayandığı için, bu tarzda uluslararası bir odaklanma arayışında olan insanlar için hangi fuarların daha iyi olduğu konusuna hassasiyet göstermekteyiz. APPPEXPO, Çin’de konu ile ilgili olarak düzenlenen en büyük ve geniş yelpazeye sahip yazıcı fuarı olduğu için ve elbette aynı zamanda bölge ve sektör özelinde en son haberleri alabilmeniz için açıkçası katılmanız son derece uygun olacaktır.

Düzenli katılımcısı olan ve uzun süreli bir geçmişe sahip bu yazıcı ve tabelacılık fuarına katılıyor olmaktan gerçekten büyük bir zevk alıyoruz. APPPEXPO hiçbir zaman PR bültenlerini köpürtmez ve asla abartmaz. Tüm dünya genelinden bu fuara katılan matbaa sahipleri ve distribütörlerin bildiği tek bir şey vardır; o da her yıl Şangay’da düzenlenen APPPEXPO fuarında he zaman görmeye ve deneyimlemeye değer şeyler bulacak olmalarıdır.

Şangay’da düzenlenen bu APPEXPO Fuarı öncelikle bir yazıcı, mürekkep, kitle iletişim araçları ve kesici fuarıdır. Ve aynı zamanda geleneksel tabelacılığın yanı sıra LED ve LCD gibi dinamik anlamda çok güçlü tabelacılığın örneklerini de fazlası ile görebilmek mümkündür. (Şunu unutmamak gerekir ki bu fuar, Amerika’da düzenlenen her hangi bir yazıcı ve tabelacılık fuarının çok daha fazlasını sunan bir fuardır.) Daha önemlisi aslında 3D bir yazıcı ile birlikte bir “3D Yazıcı” üretebilmenin birçok yolu olduğunu görmeniz olacaktır. Bütün bu konuları sizin için FLAAR RAPORLAR olarak detaylı bir şekilde inceledik ve detayları sizlerle elbette ki paylaşacağız.

On yıldan fazla bir süredir APPPEXPO’ya katılmaktayız, dolayısıyla fuarın içini dışını biliyoruz. FLAAR REPORTS bu fuara altı ekip üyesi ile katılacak, çünkü görülecek çok şey var. Görülecek çok sayıda ilginç mürekkep, medya, alt tabaka, kesiciler, laminatörler ve yazıcılar olmasaydı, böylesine büyük bir ekibi kati surette göndermezdik. Bu yüzden neden FLAAR-REPORTS ekibini neden APPPEXPO’ya gönderdiğimizi çok iyi biliyoruz.

Guangzhou, Dongguan, Pekin ve Şangay’da birbirinden tamamen farklı tabelacılık fuarları düzenleyen çok sayıda işinin ehli organizatör var. Ancak çoğu matbaa sahibi, dağıtımcı ve fabrika ürünleri şirketi Çin’de katılacak “iyi bir fuar” için önerilerimizi istiyor. Mart 2019’da APPPEXPO’yu öneriyoruz.

Çok çeşitli geniş-formatlı yazıcıları görmek arzusunda iseniz, açıkçası Şangay 2019 görülmesi gereken bir fuar. Başka bir deyişle, bu yılki yeni modellerin eksiksiz bir serisini görmek için APPPEXPO kesinlikle doğru bir karardır.

APPPEXPO, matbaa sahipleri için çok önemlidir. APPPEXPO, distribütörlerin katılabileceği en uygun yazıcı fuarıdır. Ve tabii ki bir üreticiyseniz (yazıcı, mürekkep, medya, tabela malzemeleri, kesiciler, kazıyıcılar vb. ürünler anlamında) mutlaka stant alarak ürünlerinizi sergilemelisiniz.

 

UV Yazıcılar

2018’de, APPPEXPO’da Avrupa veya ABD’deki herhangi bir fuarda olduğundan daha fazla UV-kuurtmalı yazıcı vardı. Tek bir matbaa fuarının yıllar geçtikçe bu kapsama ulaşmak için nasıl büyüdüğü gerçekten dikkat değerdir.

FLAAR REPORTS olarak bu sene 2019’da beklentimiz daha fazla yazıcı görmek. Çünkü yıllar içinde listemiz hep genişledi. Birkaç stant da birbirine benzer yazıcılar vardı. Ekip olarak bu benzer modelleri açıkçası tek birim olarak sayıyoruz. (Hatta bazı modellerde üçe yakın benzeşmeler söz konusu idi) Bu tarz mükerrerlikleri dahi tek birim olarak değerlendirdik. Buna rağmen açıkçası UV kurutmalı ürünler özelinde geçen sefere oranla çok daha fazla model bulacağınıza eminiz.

Çok çeşitli UV kurutma yazıcıları görmek istiyorsanız, Shanghai 2019 tam olarak geleceğiniz yerdir. UV işlemli yazıcılar birçok boyutta ve şekildedir.

– Özel masa tipi yazıcılar

– Özel önden rulodan ruloya yazıcı tipleri

– Özel önden ve arkadan rulodan ruloya yazıcı tipleri

– Rulodan Ruloya ve masa tip yazıcı kombinasyonlarının yer aldığı ürünler, konveyör bant ile

– Özel rulodan ruloya yazıcı tipleri

– Masa tipi görünümlü geniş format yazıcılar

– Orta boy yazıcılar

– Masaüstü büyük boy yazıcılar

– Çift taraflı baskı teknolojisi (Örnek olarak SkyAir, Ship ve Skyjet)

Su Bazlı Yazıcılar

HP, Canon ve Epson, su bazlı yazıcıların birincil üreticileridir. Buna birkaç Çinli marka da ekleyebilirsiniz. Şahsen kendi adıma ben Roland, Mutoh ve Mimaki’nin (ve ColorSpan ve Encad) de popüler su bazlı yazıcıları olduğunu hatırlayabiliyorum. Fakat zaman değişiyor. Milyon dolarlık sanayi prömiyerlerinin geleceği su bazlı mürekkep kimyasında, ancak unutmamak gerekir ki bu mürekkepler hala geliştiriliyor. Bugün UV ile kurutmalı, solvent ve bir marka lateks yazıcı daha tabela için kullanılmaktadır.

Solvent Yazıcılar

Bazı yazıcılar yalnızca düşük fiyata endekslidir. Diğer bazı markalar ve modeller, çeşitli tabela malzemelerinin hızına ve karmaşık hareketlerini esas alarak üretilir. Aslında her bir yazıcının sahip olduğu farklı işlevleri öğrenmek ilginçtir, ayrıca her bir yazıcı hakkında teknisyenlerle konuşmak ve gerçek hayattaki projelerde hangi uygulamalara sahip olduğunu öğrenmek ise bambaşka bir deneyimdir.

Ama aynı zamanda Fuarda şunları bulabilirsiniz;

– Ekolojik solventler

– Hafif solventli çözümler

– Tam solventli yazıcılar ki bunlar hala Çin’de üretilmekte ve hala daha dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaktadır.

Solvent yazıcıların boyutları 1,6 m ila 3,2 m arasındadır. 5 metrelik solvent yazıcılar genel olarak 5 metrelik UV kurutmalı mürekkep yazıcılarla değiştirildi. Ancak, tamamen 1.6, 1.8, 2x metre seviyelerindeki yazıcılara erişmek anlamında APPPEXPO 2019’a katılacaksanız, seçebileceğiniz çok sayıda solvent yazıcı markası ve modeli var.

Bu solvent yazıcıların tümü ile ilgili detaylı bilgileri, Şangay’daki APPPEXPO 2019’da inceleyip görerek öğrenebilirsiniz.

Tekstil Yazıcıları

APPPEXPO aslına bakılacak olursa tamamen tekstil baskısına adanmış bir fuar değil, 2018’in 12 ayı boyunca katıldığımız diğer fuar tanıtımlarından daha fazla sayıda tekstil yazıcı markası ve modelini içinde barındıran bir fuardır. Bu nedenle tekstil baskısı için ayrılmış koskoca bir salonun tamamı var. APPPEXPO 2018’in 90’dan fazla markası ve 120’den fazla modeli ile özel tekstil fuarları anlamında neredeyse tüm tekstil yazıcı markaları listesi kadar büyüktür.

APPPEXPO’da öncelikle doğrudan kumaşa baskı yapabilen yazıcıları bulabilirsiniz (yazıcının altında veya önünde bir ısı transfer sistemi bulunan dispers boya mürekkebi sitemi ile çalışan yazıcılar). Hem ısı hem de basınç uygulayarak görüntüyü bir kalandır makinesiyle polyester üzerine transfer etmek için kullanılacak boya süblimasyon mürekkepli yazıcıları da bulabilirsiniz.

Reaktif boya ve asit boya yazıcıları öncelikle orta sınıf ve üst sınıf yazıcılardadır. Giriş seviyesi ve orta seviye süblimasyon mürekkepleri için kullanılırlar.

Pigmentli mürekkep, baskıdan sonra ortamı yıkamanız veya kurutmanız gerekmediğinden, yalnızca ısı uygulayarak kullanılabilen bu yüzden de artan bir eğilimle talep görmeye devam etmektedir. Bu yazıcılar her boyutta ve şekildedir: giriş seviyesi, orta seviye, üst seviye, tişört boyutu ve hatta tek geçişli sistemler…

Yüksek kaliteli tekstili yazıcıları genellikle 1.8 m genişliğindedirler. Bazıları 3,2 m genişliğindedir ve fakat pazarda yalnızca birkaç tane 5 metre genişliğinde yazıcı bulunmaktadır.

Yapısal değişikliklerine göre şu tarzda tekstil yazıcılarını APPPEXPO’da bulmak mümkün olacaktır.

– Yapışkan kemer

– Baz rulodan ruloya

– Rulodan Ruloya

– Tambur ısıtıcılı rulodan ruloya

– Isıtma üniteli rulodan ruloya

– Özel rulodan ruloya

– Kalandır ile rulodan ruloya

 

APPPEXPO 2019’daki tekstil yazıcılarının sayısının açıkçası oldukça etkileyici olmasını bekliyoruz, çünkü bu son birkaç yıldır geleceğe dönük bir şekilde ilerlemekte olan bir teknolojidir.

– Tişört Yazıcıları

– Tişört yazıcıları çok değişik şekil ve ebatlarda karşımıza çıkacaktır.

– Tek gömlek, masaüstü tipi yazıcılar

– Çift gömlek, masaüstü tipi yazıcılar

– Birden fazla tişörtlü, değiştirmeye müsait geniş formatlı yazıcı veya birçok tişört plakasını işlemek için tasarlanmış yazıcılar

– Çoğu t-shirt yazıcıları farklı ve değiştirilebilir merdanelerle birlikte satışa çıkmaktadır; böylece t-shirt, ayakkabı, çanta veya başka herhangi bir kumaştan nesne yazdırmak isteyip istemediğinizi seçebilir ve işleminizi ona göre devam edebilmeniz mümkün kılınmaktadır. Bazı tişörtler pigment mürekkeple basılmaktadır. Yazdırmadan önce gömlek malzemesinin ön işleme tabi tutulması en iyisidir. Ve baskıdan sonra baskı makinesini ısıtmak da gerçek manada en iyi yöntemdir. Diğer tişörtlerin bir kısmı transfer kağıdı veya doğrudan kumaşa baskı yöntemi ile üretilmektedir. Açıkçası kitlesel üretilen tişört tasarımları serigrafi baskıyla üretilmektedir. Günümüzde mürekkep püskürtmeli yazıcı modülünü çevrimiçi olarak sürece dahil edebilmeniz mümkündür.

Şangay dost canlısı bir şehirdir ve gezi yapmak için ise kesinlikle birkaç gün erken gitmeye değer. Eşiniz alışveriş yapmayı seviyorsa şayet, Şangay yine harika bir yerdir. Stantların% 90’ında İngilizce konuşan öğrenciler veya İngilizce konuşan satış temsilcileri bulunmaktadır. Daha büyük şirketler, standında İspanyolca ya da diğer dilleri konuşan insanlara da bulundurmaktadırlar. Açıkçası Çince, konuşmayı öğrenmek için oldukça popüler bir dildir. Elde edebileceğiniz birçok video, web sitesi ve CD içeren birçok kitap bulabilirsiniz. Ayrıca birkaç günlük uygulamadan sonra Çince işaretlerinin çoğunu okumayı da öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, havaalanında TÜM işaretler İngilizcedir (ve Çince elbette). Ayrıca tüm otoyollarda da işaretler her iki dilde bulunmaktadır. İyi seviye otellerin tümünde personel İngilizce konuşmaktadır. Hatta kimi ekonomi sınıfı zincir otellerinde dahi İngilizce konuşan çalışanlar bulabilmek mümkündür. Taksi ulaşımı ile ilgili olarak yanınızda Çince yazılı gideceğiniz yerin adı ve adresini bulundurursanız şayet Taksi şoförü sizi gideceğiniz yere götürecektir.

Print Friendly, PDF & Email