Arslan Dijital ZÜND Markasını Tercih Etti

Mat Kağıt A.Ş. Zünd G3 Dijital Kesici Sistemler satışlarına İzmir Arslan Dijital firmasını da ekledi. 

Mat Kağıt A.Ş. 2 yıl önce Mümessillik Anlaşması imzaladığı ZÜND Systemtechnic AG firmasının Dünya Dijital baskı pazarına sunduğu son teknoloji ürünü G3 modeli ile Türkiye dijital baskı pazarında çok önemli bir yer edinmeyi başardı. Bu bağlamda yapılan görüşmeler neticesinde İzmir Arslan Dijital firması yatırım kararını ZÜND G3 ile sonuçlandırdı.

Son dönemde, Mat Kağıt A.Ş.’ den yaptığı HP Scitex XP5500 UV, HP Scitex FB700 VE HP Scitex LX850 Latex yatırımlarıyla dikkat çeken, Türkiye dijital baskı sektörünün öncü firmalarından Arslan Dijital, yine Mat Kağıt A.Ş.’den ZÜND G3 modeli alımı ile yatırımlarına ve makine parkurunu genişletmeye ve modernleştirmeye devam etti.

Arslan Dijital Firma Sahibi Teyfik Arslan ve Mat Kağıt A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Murat Çubukcu arasında yapılan görüşmeler, Teyfik Arslan’ın ZÜND Systemtechnic AG firmasının İsviçre’ deki fabrikasında yaptığı incelemeler ve son olarak Sign İstanbul 2012 Fuarı’nda yapılan görüşmeler yatırım kararı ile sonuçlandı. 

1984 yılında Karl Zund tarafından İsviçre’nin Alstatten şehrinde kurulan Zünd firması Avrupa pazarında ilk olarak Wild marka flatbed kesicileri ile tanınmıştır. İki sene içerisinde ekibine yeni mühendisler katarak rulo malzemeler için de otomatize mekanizma ve aksesuarları da geliştirdikten sonra kuruluşunun beşinci yılında pazara, P-1200 modelini sunmuştur. O günden beri sürekli yenilediği teknolojisi ve son olarak geliştirdikleri G3 SERİSİ kesici ve gravür işleyici kafaları ile endüstriyel kesim ve gravür makineleri alanında dünya devi bir üretici konumuna gelmiştir. Bugün ZÜND firması grafik sektörünün bir numaralı flatbed kesici üreticisi olup, ambalaj ve tekstil sektörlerinde de buna yakın konumunu muhafaza etmektedir.

İş Sonlandırmada Etkili Çözüm

Arslan Dijital Firma Sahibi Teyfik Arslan, “Son dönemde yatırımını gerçekleştirdiğimiz HP Latex makinelerden elde ettiğimiz yüksek kalite ve kapasiteyi, işlerin sonlandırılması aşamasında çeşitli kalite, termin ve kalifiye eleman problemlerinden dolayı istenilen kalitede sonlandıramıyorduk. ZÜND G3 Serisi kesiciyi makine parkurumuza katmamızla birlikte, baskı sonrasındaki üretim aşamasında oluşan hataları, kalite sorunlarını, termin problemlerini ve kalifiye personel sıkıntılarının tamamını çözümledik. Kısa zamanda küresel pazarda marka değerine önem veren kurumsal firmaların aradığı iş sonlandırma makinesi durumuna gelen  ZÜND G3 modeli tüm dijital baskı pazarında hızla büyümeye ve talep görmeye devam edeceğini düşünmekteyiz” diye konuştu.

Dijital baskı sektöründe ZÜND G3 yatırımı yapan firmalarda kalite ve termin iyileştirilmesinin yanında üretimde işçilik giderlerinin düşürülmesi anlamında da oldukça katkı sayladığı bilinmektedir. Sign İstanbul Fuarı’ndan hemen sonra Mat Kağıt A.Ş. uzman teknisyenleri tarafından kurulumu gerçekleştirilen ZÜND G3 Dijital Kesici makinesi Arslan Dijital’in üretim gücüne güç katmıştır. 

Önemi Daha İyi Anlaşılıyor

Mat Kağıt A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Murat Çubukçu, “Türkiye dijital baskı sektörüne sunduğumuz ZÜND markası, pazara sunduğumuz ilk günden beri çok beğeni topladı. Her geçen gün iş sonlandırma konusunun önemi biraz daha fazla anlaşılıyor” dedi.

 

Print Friendly, PDF & Email