Avrasya Reklam Malzemeleri Sektöre “Merhaba” Dedi

Avrasya Reklam Malzemeleri sektöre merhaba dedi. İstanbul Sefaköy semtinde faaliyetlerine başlayan firmanın ortaklarından Yekta Aydınay ve Gökhan Odabaş sorularımızı yanıtladı.

Avrasya Reklam Malzemeleri sektöre merhaba dedi. İstanbul Sefaköy semtinde faaliyetlerine başlayan firmanın ortaklarından Yekta Aydınay ve Gökhan Odabaş sorularımızı yanıtladı.

Öncelikle dergi okuyucularımız için Avrasya Reklam Malzemeleri’ni tanıtır mısınız?

Yekta Aydınay: Öncelikle bizleri sektörümüzle buluşturduğunuz için teşekkür ediyorum. 15 yıl boyunca endüstriyel reklam sektörünün önde gelen iki firmasında uzun yıllar hizmette bulundum. Belli bir noktadan sonra kendi işimiz kurma ve büyütme hayalim oluştu. Bu dönemde sürekli iletişim halinde olduğum Marmara Reklam’dan Gökhan bey ile bir noktada ortaklık yapma düşüncesi ortaya çıktı. Bu düşüncenin kısa bir süre sonra resmiyet kazanmasıyla, pandemi sürecine denk gelmesine rağmen geri adım atmayarak Avrasya Reklam Malzemeleri firmasının kuruluşunu gerçekleştirdik. Avrasya Reklam Malzemeleri, Gökhan beyin sahibi olduğu Marmara Reklam firmasından bağımsızdır. Gökhan Bey ile Avrasya Reklam Malzemeleri firmasında ortaklığımız söz konusudur.

Avrasya Reklam Malzemeleri hangi ürün gruplarında faaliyet gösterecek?

Yekta Aydınay: Avrasya Reklam Malzemeleri daha çok ithalat odaklı bir çalışma yapısına sahip olacaktır. Bununla birlikte Açıkhava reklam sektörünün ihtiyaç duyduğu Vinil, folyo, branda, kompozit, pleksi gibi çok çeşitli bir ürün portföyümüz olacak. Vinil ve reflektif grubuna yönelik ürünler getirerek bayiler aracılığıyla sektörümüzün kullanımına sunduk. Sektörel deneyimimiz sayesinde kısa zamanda sektörümüzde iyi bir yer edineceğimize inanıyorum. Müşterilerimizden çok güzel tepkiler aldık. Bu tepki bizi ayrıca motive ederek çalışma azmimizi artırmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında müşterilerimiz var. Müşterilerimizin ihtiyacı olan tüm ürünleri de en kaliteli ve en uygun fiyatlı bir şekilde sunma çabası içinde olacağız. Çalışmalarımızla gelecek olan başarıyla birlikte hem yerimizi hem de ürün çeşitliliğimizi artırmaya devam edeceğiz.

Oldukça dinamik bir piyasa içindeyiz. Tanıtım noktasında nasıl ilerlemeyi planlıyorsunuz? Fuarlara katılım düşünüyor musunuz?

Yekta Aydınay: Sektörel fuarların önemini biliyoruz. Tedarikçi ve müşteriyi buluşturma noktasında oldukça başarılı olduklarının farkındayız. Daha önceden çalıştığım firmalarda çok sayıda fuara katıldım. İlerleyen dönemde özel ürünlerle fuarlarda yer almayı planlıyoruz. Bu yıl fuarlar bizim için ziyaret ve gözlem ile geçecek. Ancak önümüzdeki dönemde katılım hedefimiz var. Bununla birlikte fuarlarda kendi markamızda yer almak istiyoruz. Bunun için yurt dışında temaslarımız devam ediyor. Bunun için bir zamana ihtiyacımız var. Yavaş ve emin adımlarla ilerlemek istiyoruz. Ancak önümüzdeki 5 yıllık sürece ilişkin bir planlama yaptık. Bu plana uygun şekilde hareket edeceğiz.

Sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Yekta Aydınay: Yaşanan pandemi süreci herkes farklı birşeyler öğretti. Ancak bu döneminde geçeceğine inanıyoruz. İçinde bulunduğumuz endüstriyel reklam ve dijital baskı sektörü bu anlamda sınırlı bir şekilde etkilendi. Dolasıyla sektörümüzü ve işimizi seviyoruz. Sektörümüze uzun yıllar Avrasya Reklam Malzemeleri olarak hizmet vermek istiyoruz. Bu hedeflerimize ulaşma noktasında emin adımlarla ilerliyoruz.

Gökhan Bey, sadece şahsınız olarak yer aldığınız bu ortaklıkla ilgili sizler neler söylemek istersiniz?

Gökhan Odabaş: Yekta Aydınay kardeşimizle uzun yıllardır tanışıyoruz. Bu süreçte kendisiyle güzel bir dostluğumuz oluştu. Oldukça güven duyduğum ve sevdiğim bir arkadaşımdır. Kendisinin firma kurma fikri ortaya çıktığında ortak hareket etmek istedik. Böylece Marmara Reklam firmasından tamamen ayrı sadece şahsım ve Yekta arkadaşımla Avrasya Reklam Malzemeleri’ni kurduk. Avrasya Reklam Malzemeleri’ndeki çalışmaları Yekta kardeşimiz yürütecek. Kendisine olan güvenim tamdır. Firmayı çok kısa zamanda iyi noktalara getireceğine inanıyorum. Sektörümüz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Print Friendly, PDF & Email