Çilek Mobilya, dijital baskıdaki JETRIX yatırımından memnun

Dijital baskıdaki yenilikleri yakından takip eden Çilek Mobilya, İnka Teknik firmasından JETRIX marka dijital baskı makinesi yatırımıyla ürünlerine artı değer katıyor.

Türkiye’nin bebe ve çocuk mobilyasındaki öncü markalarından Çilek Mobilya, 71 ülkede 500’ü aşkın satış noktasında ürünlerini dünya pazarıyla buluşturuyor. Üretimde ve tasarımda yenilikçiliği ve devamlılığı esas alan Çilek Mobilya, dijital baskıda İnka Teknik firmasından JETRIX marka dijital baskı makinesi yatırımı gerçekleştirdi. Yatırımdan elde ettiği sonuçlardan son derece memnun olan Çilek Mobilya yetkilileriyle bir söyleşi gerçekleştirdik.

Dergi okuyucularımız için firmanızın kuruluşundan bu yana geçen zamanı özetler misiniz? Firmanız hangi amaçlarla ne zaman kuruldu?

Çilek Mobilya, 1996 yılında %100 aile şirketi olarak Türkiye’de bebe ve çocuk mobilyasında tespit edilen açık gözetilerek kuruldu. Şu an 5 kıtada, 71 ülkede 500’ü aşkın satış noktasında bebek, çocuk ve genç odaları ile aksesuarlar tasarlıyor, üretiyor ve tüm dünyada satış ağını oluşturuyoruz.

Yaptığınız çalışmalar ve verdiğiniz hizmetler hakkında bilgi verir misiniz? Müşteri hedef kitleniz kimdir?

0-24 yaş grubu için bebek, çocuk, genç odası mobilyaları ve aksesuarları tasarımı ve üretimi ana faaliyet alanlarımızı oluşturuyor.

Makine parkurunuzdan bahseder misiniz? Son dönemde yeni bir yatırımınız oldu mu?

Üretimin hepsi İnegöl’deki fabrikamızda yapılıyor, oradan tüm dünyaya gidiyor. Mobilya üretiminin tamamı bize aittir. Makine parkurumuz da mobilya üretim ekipmanı olarak tam kapasitedir. Dijital baskı makinesinde son yatırımımız JETRIX markasından yana oldu ve 1 yıldır yüksek performansla kullanmaktayız.

Yatırım tercihinde İnka Teknik firmasını seçmenizin nedenleri nelerdir?

Dijital baskı makinesini İnka Dijital’den seçmemizin birkaç nedeni var. Birincisi Jetrix marka cihazın kalite konusunda tüm dünyada kendini ispatlamış olması ikincisi ve en önemlisi de İnka Teknik firmasının Teknik hizmet olarak firmamızın çok önem verdiği Ar-Ge, Ür-Ge konusunda bizlere her türlü desteği vermesi ve makinemizin 7/24 kesintisiz çalışması konusunda gösterdikleri hassasiyettir.

Yatırım yapmayı düşünenlere İnka Teknik ile çalışmalarını tavsiye eder misiniz?

İçtenlikle evet, çünkü İnka Teknik, sundukları her ürünün arkasında duran, prensipli, sonuç odaklı ve problemlere yerinde hızlı çözümler üreten bir firma.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Mobilya sektöründe dijital baskı uygulamak isteyen firmalara önerim bu işte kaliteye ve devamlılığına önem vermeleridir. Ayrıca gelişen teknolojiyi sürekli takip eden ve üretiminizi aksatmayacak donanıma sahip olan firmalarla çalışmalarını tavsiye ederim.

Print Friendly, PDF & Email