Dijital Teknik, D-PES ve APPPEXPO fuarlarını takip etti

D-PES ve APPPEXPO, hem katılımcısını hem de ziyaretçisini memnun etmeyi başardı.  Fuarları dünyanın dört bir yanından gelen distribütör ve satınalma yöneticileri takip etti.

Bilindiği üzere Dijital Teknik dergisi olarak sektörümüzün olduğu her yerde bulunmaktayız. Bu doğrultuda geçtiğimiz ay Çin’de gerçekleştirilen iki fuarı sizler için takip ettik. İlk olarak 3-7 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen 9. DPES Uluslararası Dijital Baskı ve Tabela Fuarı’nı ziyaret ettik. Fuarlar ziyaretçiler için, yeni trendleri ve pazarın aldığı yolu görme açısından ciddi katkılar sağlamaktadır. Her fuarın katılımcı ve ziyaretçisine mutlaka faydası vardır. Biz bugüne kadar katıldığımız ve takip ettiğimiz fuarları büyüklük ve küçüklük olarak değerlendirmekten kaçındık. Çünkü fuarın büyük veya küçük olmasından ziyade niteliği daha önemlidir. Büyük bir fuardan bir şey göremezken, daha lokal ve küçük bir fuarda çok daha yenilikçi fikirler ve yeniliklerle karşılaşabilirsiniz. Takip ettiğimiz ilk fuar olan D-PES 2019, daha çok makine üreticilerinin yer aldığı bir fuar olarak dikkat çekiyor. Ulusal ve uluslar arası birçok firma bu fuarda yerini alarak ürünlerini dünyanın dört bir yanından gelen alıcılarla buluşturdu. Performans olarak bakıldığında katılan ve ziyaret edenleri memnun eden bir fuar oldu.

APPPEXPO beklentileri karşıladı

D-PES 2019 Fuarı’nın ardından ikinci ziyaretimizi 5-8 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşen APPPEXPO 2019 Fuarı’na gerçekleştirdik. UV, tekstil, solvent ve lateks benzeri ürünlere sahip uluslar arası ve ulusal markalar APPPEXPO 2019’da stand açtı. APPPEXPO, dijital baskı, mürekkep ve tabela malzemelerinin sergilendiği bir fuardır. Fuarda, mürekkepler, kesiciler, yazıcılar noktasında birçok çeşit ve seçenek bulabilirsiniz. Bu noktada APPPEXPO, dünya genelinde konusunda bilinen bir şöhrete sahip. Bir başka ifadeyle bu yıla ait en yeni modellerin sunulduğu ilk fuar her zaman APPPEXPO olmaktadır. APPPEXPO Fuarı, masa üstü yazıcılar, rulodan ruloya, flatbed, geniş format, küçük ve orta segmente dair tüm seçenekleri bir arada bulabileceğiniz, her bütçe ve kaliteye hitap eden seçenekler sunmaktadır.

Tekstil dijital baskının hızlı yükselişi sürüyor

Bu noktada tekstil dijital baskıdan bahsetmemizde yarar var. Son yıllarda dijital tekstil baskısından çok ciddi aşama kaydedildi. Geleneksel yöntemlerden dijitale doğru hızlı bir ilerleme var. Bu makine üreticilerinin gerçekleştirdiği ciddi Ar-Ge çalışmalarının bir eseridir. Bu alandaki gelişmeleri gelecek sayılarımızda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Print Friendly, PDF & Email