Dijital Teknik, ITMA ASYA + CITME 2018 Fuarı’nı takip etti

Dijital Teknik Dergisi olarak, ITMA ASIA + CITME 2018 Fuarı’nı takip ettik. Dijital tekstil baskısındaki yenilikleri okuyucularımıza aktarmaya devam ediyoruz.

Bölgenin önde gelen tekstil makineleri fuarı ITMA ASIA + CITME 2018, beş gün süren heyecan verici ürün tanıtımları ve iş bağlantıları sonrasında başarıyla sonuçlandı. Düzenlenen bu altıncı fuar, 116 ülke ve bölgeden 100 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı ve 2016 fuarına kıyasla yerli ziyaretçilerin oranında yüzde 10’luk bir artış gösterdi. Ziyaretçilerin yaklaşık olarak yüzde 20’si ise Çin dışından gelmiştir.

Yurtdışı katılımcılar göz önünde bulundurulduğunda, tekstil endüstrisinin güçlü büyümesini yansıtan listenin başında Hindistan’dan gelen firma ve ziyaretçiler yer almıştır. Japonya, Çin Tayvan, Kore ve Bangladeş’ten gelen ticari ziyaretçiler ve katılımcılar ise Hindistan’ı takip eden ülkelerin başında gelmiştir. CEMATEX Başkanı Fritz P. Mayer şunları söyledi: “Bu birleşik Fuara gelen dönüşler çok kuvvetliydi. Açıkçası bu sene çok daha geniş ve nitelikli bir alıcı havuzu vardı ve katılımcılarımızın çoğu mesleki hedeflerine ulaşabildi. Son etkinliğimizden gelen olumlu sonuçtan çok memnunuz. ”

Çin Tekstil Makineleri Birliği (CTMA) Başkanı Wang Shutian şunları ekledi: “Bu bütünleşik karma Fuara gelen ziyaretçilerin güçlü katılımı, ITMA ASIA + CITME’nin Çin’deki endüstri için en etkili iş platformu olarak ününü güçlendirmiştir. Bundan sonra da Doğu ve aynı zamanda Batıdaki en iyi teknolojileri Çin ve Asya alıcılarına sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.”

ITMA ASIA + CITME 2018’in toplam sergi alanı 180 bin metrekarelik bir alana yayılarak toplamda yedi salona dağılmıştır. 28 ülke ve değişik bölgeden toplamda 1,733 katılımcı, otomasyona ve sürdürülebilir üretime odaklanan en son teknolojik ürünlerini sergilemiştir.

2018 Fuarının başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinin ardından, bir sonraki ITMA ASIA + CITME Fuarı, 2020’de Şanghay’daki Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde (NECC) gerçekleştirilecektir.

Bu Birleşik Fuar, Çinli ortakları – Tekstil Endüstrisi Alt Konseyi, CCPIT-Tex, Çin Tekstil Makineleri Birliği (CTMA) ve Çin Uluslararası Fuar Merkezi Grubu Şirketi (CIEC) ile birlikte CEMATEX’e aittir. Pekin Tekstil Makineleri Uluslararası Fuarcılık Şirketi tarafından organize edilerek, ITMA Services ile birlikte ortaklaşa düzenlenmiştir.

 

Print Friendly, PDF & Email