Durst, geleceği şekillendiriyor

İnovasyondan yola çıkan Durst yakın bir gelecekte pikselden çıktıya eksiksiz çözümler sunacak. Durst’un yeni merkezinin pikselli cephesi, aynı zamanda şirketin iş alanlarının da bir göstergesidir.

 

Serdar Saatçıoğlu

Durst’un yeni genel merkezi, endüstriyel Bressanone kasabası için adeta bir simge olacak niteliktedir.  Şirket için bu yeni bina, yüksek nitelikli bir makine mühendisliği işinden, yine aynı şekilde yüksek derecede entegre bir süreç servis sağlayıcısına gerçekleştirdiği dönüşümünde, tam anlamı ile bir dönüm noktası olacak özelliklere sahiptir. İnovasyon mantrasından yola çıkan Durst yakın bir gelecekte pikselden çıktıya eksiksiz çözümler sunacak. 80 yıldan daha eski bir tarihe sahip olan Durst, şu an itibarı ile üçüncü nesil temsiliyette olan Oberrauch ailesi ile yakından ilişkilidir.

Yönetim Kurulu ise kısa süre önce Christof Oberrauch ve Harald Oberrauch arasında gerçekleşen ve nesiller boyu devam ettiği şekilde yeni bir değişim görmüştür. Aynı zamanda, Christoph Gamper CEO olarak atanmış ve pürüzsüz ama sürekli bir yeniden yapılanma süreci başlatılmıştır. Şirketin bu entegre bir süreç servis sağlayıcısına geçişinde ise, Christoph Gamper’e, ortak mülkiyette uzun süredir devam eden işlerin daha güçlü bir şekilde büyümesi için önemli görevler tevdi edilmiştir. Bu, yeni bir yönetim yapısı ve yeni bir iş felsefesi ile sonuçlanmıştır; teknolojilerin geliştirilmesi ve pazarlara duyulan tutku, amiral gemisi olarak yenilikçiliğin devamı ve her alanda aktif işbirliği ve katılım bu felsefenin mihenk taşlarını oluşturmaktadır. Şirketin açılan bu yeni merkezi, her anlamda gerçekleştirilen dönüşümün güçlü bir simgesini ve yüksek uzmanlık gerektiren bu yüksek teknoloji işletmesinin küresel varlığa sahip olmasının mükemmelliğini temsil etmektedir.

Burada ana amaç bir görüntü oluşturmaktan ziyade, bir nitelik ortaya koymaktır. Aynı zamanda oluşacak yeni fikirlerin dış dünyaya aktarılmasıdır, inovasyon için korumalı bir alan yaratılması ve kendilerini ortak bir vizyona adayan çok özel insanların bir araya getirilmesidir. Tüm bunlara ilave olarak ana amaç,  yeni bir şey yaratmak, sektöre ilham vermek ve her zaman bir sonraki soruyu sorarak gelişebilmektir. Estetik ise, tüm bu çalışmaların merkezinde tabii ki önemli bir rol oynamaktadır. Tıpkı, yeni Durst Kampüsü için ‘koruyucu aziz’ seçimi ile ifade edildiği gibi… 1842’de bilgisayar programlamayı ilk keşfeden ve onun koduyla bilinen şiiri olan Ada Lovelace da yer olan matematiğin şiirle bütünleşmesi gibi… Durst’un yeni merkezinin pikselli cephesi, aynı zamanda şirketin iş alanlarının da bir göstergesidir.

Çünkü Durst, yüksek performanslı dijital baskı sistemlerinde dünya lideridir. Görüntü veri işlemeden ve baskıdan, son ürün işlemesine kadar hepsi tek bir kaynaktan gerçekleştirilmektedir. Entegre konsept, yeni idari bloğu mevcut üretim tesisleriyle birleştirerek toplantılar ve iletişim için alan yaratarak binanın mimarisine dahil edilmiştir. Gelecekte Durst, ticari fuarlara katılmak yerine, yeni oluşturmuş olduğu “Müşteri Deneyim Merkezi’ni” ziyaret etmek üzere uluslararası müşterilerini davet ederek kendi merkezinde ağırlayacaktır. Bu merkez tam anlamı ile Durst’un yaratmış olduğu sanayi gelişimi ile tabiatın ve o muhteşem dağ ortamının bir araya getirilmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Bu yaklaşımın ardındaki gerçek ise, sadece makinelere değil aynı zamanda onların arkasındaki insanlara odaklanmanın bir yansımasıdır.

Print Friendly, PDF & Email