Durst RHO 512R ilk kurulumu BMS Dijital Baskı Merkezi’ne gerçekleştirildi

Türkiye’de ilk 5 metre eninde 350 metrekare baskı yapabilen Durst RHO 512R, BMS Dijital Baskı Merkezi’nin makine parkuruna girdi.

6Antalya’da faaliyet gösteren BMS Dijital Baskı Merkezi, Saatçioğlu firmasından Durst RHO 512R UV baskı makinesini bünyesine kattı. Makineyi Türkiye’de ilk bünyesine katan firma olma ünvanını kazanan BMS Dijital Baskı Merkezi, yeni yatırımın ardından 25 kişilik profesyonel bir ekiple 3 bin metrekare alanda müşterilerine daha hızlı ve kaliteli çözüm sunmaya hedefliyor. 10. yılını kutlamaya hazırlanan BMS Dijital Baskı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Merttürk yatırımla ilgili olarak sorularımızı yanıtladı.

 

Öncelikle firmanızı tanıyabilir miyiz? Ne zaman kuruldu? Faaliyetleri nelerdir? Mevcut makine parkurunuz hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız BMS Dijital Baskı Merkezi, Ocak 2007’de kurulmuş olup sektörde bulunan kaliteli baskı çözüm ve uygulamalarına efektif çözümler kurma amacıyla faaliyet göstermektedir. Yıllar içerisinde makine parkımızı geliştirerek en son geçtiğimiz yıl envanterimize Türkiye’de ilk olarak 5 mt eninde saatte 350 metrekare basabilen Durst Rho 512R cihazını dahil etmiş bulunuyoruz. Çalışmalarımızı 25 kişilik profesyonel bir ekiple 3 bin metrekare alanda sürdürmekteyiz.

Ne tür çözümler sunuyorsunuz? Sunduğunuz çözümlerin farklılıkları nelerdir?

Deneyimli tasarım ve uygulama ekibimiz ile çok farklı roll – to – roll yüzeylere 3 yıl garantili en üst teknoloji UV baskı uygulamaları gerçekleştirerek partnerlerimize hızlı, yüksek standartta ve yenilikçi çözümler sunmaktayız.

Yeni bir makine yatırımı gerçekleştirdiniz. Öncelikle hayırlı olsun. Neden böyle bir yatırıma ihtiyaç duyuldu? Bu makineden beklentileriniz nelerdir?

Firma olarak hep daha iyiyi hedefleyen vizyonumuz paralelinde bulunduğumuz bölge çanağında düzenlenen onca etkinlik ve toplantıya cevap verecek üst kalite bir makina eksikliğine cevap vermek amacıyla söz konusu yatırımı firmamıza ve bölgemize kazandırdık. Makinanın bize sağladığı baskı çözümleri ile partnerlerimize daha iyi hizmet vermek ve süreçte yatırımlarımızı devam ettirmek amacındayız.

5Yatırımda Saatçioğlu firmasını tercih ettiniz. Satış öncesi ve satış sonrası süreçte Saatçioğlu’nun ilgisinden memnun musunuz?

Saatçioğlu firmasının gerek alım süreci, gerek makinanın montaj ve eğitimi gerekse de satış sonrası desteklerinden son derece memnunuz ve işbirliğimizi ileriki yıllarda daha üst seviyelere taşımak büyüme stratejimizin bir parçası olarak planlamaktayız.

Kurulumu yapılan makinenin özellikleri nelerdir? Hangi alanlarda kullanmayı planlıyorsunuz?

Durst Rho 512R 12 pikolitre çok küçük mürekkep damlası bulunmaktadır. Bu sayede rakipsiz 800×800 dpi baskı kalitesi saatte 350 metrekareye kadar UV dijital baskı gerçekleştiriyor. Çevre dostu UV baskı yapabilen teknolojinin, 5 metre eninde sonsuz baskı yapabilme özelliğine sahip. Durst RHO 512 R teknolojisini, hem farklı renkleri yüksek kalitede birleştirdiğini hem de dünyanın en hızlı makinesi, dış mekan kullanımında erken solmama garantisi, aynı anda farklı medyalara ve her türlü rulo malzemeye baskı yapabiliyor.

2017 yılına yönelik yeni yatırımlarınız olacak mı? Yatırım yapmayı planlıyorsanız hangi alanlara yönelik olacak?

Türkiye’nin geçmekte olduğu hassas dönemin toplantı sektörüne yansımalarını dikkatle izlemekteyiz. Yatırım yaparken dikkatli ve kalıcı olmaya özen gösteriyoruz. Genel konjonktöre paralel olarak yatırımlarımız devam edecektir.

7Sektörün genel durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türk turizminin lokomotiflerinden olan toplantı ve etkinlik sektörü dünyada ve bölgemizde yaşlanan tüm olumsuzluklara rağmen varlığını sürdürmektedir. Biz ülkemize, kendimize ve bağlı bulunduğumuz sektöre güvenimizi hiç bir zaman kaybetmeden ilk kurulduğumuz yılki heyecanımızla sektörde yer almaya devam edeceğiz.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Bölgemizin ve partnerlerimizin beklentilerine paralel olarak sektörde en üst sıralara oynamayı ve bu vizyonda gerekli olan gerek insana gerekse de teknolojiye yatırımlarımızı hız kesmeden devam ettireceğiz. Bu memleket hepimizin. Yılmadan yorulmadan kişisel gelişimimizi ve teknolojiye yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürmek bizim bu topraklara ve ekmek yediğimiz sektörümüze bir borçtur.

Print Friendly, PDF & Email