EDP 2018 Ödülleri sahiplerini buldu

Birliğin Türkiye’deki üyesi olan Dijital Teknik Dergisi de oylama sürecinde aktif olarak rol üstlendi.

27 ülkeyi kapsayan ve bir milyona yaklaşan okur sayısıyla Avrupa Dijital Basın Birliği, 2018 Ödülleri sahiplerini buldu. Birliğin Türkiye’deki üyesi olan Dijital Teknik Dergisi de oylama sürecinde aktif olarak rol üstlendi. Fespa Global Print Expo’da gerçekleştirilen ödül töreninde EDP jürisi tarafından değerlendirilerek ödüle layık görülen ürünler sahiplerine verildi.

 8 kategoride 28 ödül sahiplerini buldu

EDP ​​Ödülleri 2018’in kazananları belirlendi. Avrupa çapında 21 ülkeyi kapsayan, 27 ülkeyi kapsayan ve Avrupa’da bir milyona yaklaşan okur sayısıyla EDP üyesi, ödül kazananları ve finalistlerini kutlar, işbirlikçileri ve katılımcıları için teşekkür ederiz.

 En İyi Mizanpaj, Tasarım ve Düzenleme Yazılımı Ödülü: Chili publisher UGE

Chili publisher geliştiricilerin uygulamaları en az çabayla bir araya getirmelerine olanak sağlamak için doğru araçlar kullanılarak sıfırdan inşa edildi. Yazılım, entegre edilecek şekilde yapıldı. Universal Graphics Engine (UGE) bir organizasyonun grafik sanatlar ile ilgili girdileri işler ve bu girdilerden şablonlar oluşturur. Oluşturulduktan sonra, çeşitli becerileri olan kullanıcılar (yeni başlayalardan deneyimli grafik uzmanlarına kadar) bu şablonları çevrimiçi olarak düzenleyebilir. Daha sonra düzenlenen şablonlar, uygun omnichannel formatında kuruluşunuza hizmet veren üretim ortamına veya pazarlama otomasyon programına teslim edilir.

 Renk Yönetimi Ödülü: Onyx 18

Temelinde Onyx 12.2 yazılımı bulunan yeni sürüm Onyx18’de, renk doğruluğu ile tutarlılığının yanı sıra G7 ve FOGRA gibi standartlara uyum sağlamaya yardımcı olan yeni renk teknolojileri bulunuyor.  Ürün, kullanıcıların eline güç veriyor ve bu sayede müşterinin marka rengi ihtiyaçları yönetiliyor. Bunun yanı sıra printer’ların baskı öncesinde tutarlı olmasını ve atıkların azatılmasını sağlamak amacıyla ne zaman yeniden kalibrasyon yapılacağı biliniyor. Bu yazılım, Uluslararası Renk Konsorsiyumu tarafından tavsiye edilen yeni bir standart olan iccMAX ile uyumlu ilk baskı iş akış çözümü. Onyx 18, yeni temel gelişmeler ve optmize edilmiş ezber bozan ön ayarlar ile tüm wide-format baskı uygulamaları için hızlı bir şekilde çıktılar sunuyor.

 İş Akış Teknolojisi Ödülü: Tilia Griffin

Grafik sanatlar endüstrileri için bir planlama, uygulama ve otomasyon yazılım çözümleri geliştiricisi olan Tilia Labs, Enfocus App store’da tamamen bağımsız bir Switch uygulaması olan tilia Griffin pro uygulamasını sunuyor . Hem Mac hem de PC için mevcut olan yeni uygulama, sadece Enfocus App store’da yer alıyor ve satın almadan önce ücretiz denenebiliyor. Çoğu print provider hızlı, akıllı uygulamadan faydalanıyor ama genellikle becerilerinin neler olduğunu bilmiyor. Örneğin; pek çok wide format printer hala makineleri ile birlikte gelen özel yazılıma güveniyor.   Substrat kullanımını maksimize etmek amacıyla daha hızlı ve verimli nesting, tiling ve ganged işler üretmek için tilia Griffin’in otomatik mizanpaj becerilerine erişim sağlıyorlar.

Özel Uygulama Yazılımı: printQ 3D Packaging

Gelen tüm siparişler, printQ ile teknik iş akışına işletme iş akışına otomatik olarak entegre edilebiliyor. Bağımsız 3D editor müşterilerin ambalajlarını kendileri tasarlamasına olanak sağlıyor. Editor library CloudLab, müşterilerin tasarımları için kullanabileceği ambalajlar sunuyor. Ambalajlar için her tür grafiksel içerik ile kişiselleştirilebilir boyutların ve şekillerin üretilmesi mümkün. Bunun için sadece genişlik, yükseklik ve derinlik değerleri gerekiyor. printQ bir saniyeden kısa bir süre içinde, tasarımcıda ön izleme, die cut ve canvas için 3D modeli oluşturuyor.

PDF ve CF2 dosyaları, üretim için doğrudan oluşturuluyor. HTML5 tabanlı yazılım, mobil cihazlar için optimize ediliyor ve printQ Connector kullanılarak harici mağazalarda kullanılabiliyor.

Ölçüm Ve Kalibrasyon Ödülü: AVT Jet-IQ

AVT’nin Jet-IQ sistemi OEM inkjet baskı çözümü tedarikçilerine Jet-IQ’nun avantajlarını (yani; optimal makine kurulumu, çalıştırma kolaylığı, minimal duraklama süresi, substrat validation / profiling, daha az mürekkep sarfiyatı ve atık) sunmak amacıyla yerleştirildi. Çoğu temel vision control yazılımının ve kalite raporlama yapısının temelinde AVT’nin temel denetleme yazılım teknolojisi bulunuyor. Inline tarayıcılar, yüksek hızlarda insan gözünün algılayamadığı nozzle out durumlarını, hatalı yerleştirilen dotları ve hatalı çalışan jetleri bile algılıyor. Denetleme sistemi özel algoritmalar kullanıyor: nozzle algılama (eksik, sapmış, zayıf, kesişen), renk homojenliği kontrolü (fark, yoğunluk, DeltaE, vb.), colour-to-colour registration ölçümü, geometrik (hassas konum, image- to-substrate, yamukluk, scaling, taşıma hareketi, vb.). Jet-IQ referans veriler ile karşılaştırma yapıyor ve analiz edilen veriler daha sonra prese gönderiliyor.

Curing Sistemleri Ödülü: ebeam Compact

ebeam Compact, narrow-web dijital inkjet printer’lar ile çok sayıda uygulama için inline curing’e olanak sağlıyor, endüstrileşmiş EB (elektron demeti) curing ‘i gerçekleştiriyor ve anında, herhangi bir renkte (metail dahil) çok parlak, çizilmeye karşı dayanıklı finish üretiyor. EB sistemleri geleneksel olarak büyük boyutlu oluyor ve yüksek sermaye yatırımı gerekiyor. ebeam’in yeniliği, kolayca değiştirilebilen, kompakt, vacuum-sealed, uzun ömürlü, bakım gerektirmeyen bir ebeam lambasının içindeki elektronların nasıl hızlandırılacağını denetliyor. Photoinitiator-bulunmayan UV-cured mürekkepler. EB mürekkeplerde photoinitiator buunması gerekmiyor. Bu da, ebeam Compact’ın gıda maddeleri için güvenli mürekkeplerde curing yapabilmesi ve ebeam ortaklarının gıdayla dolaylı temas eden malzemeler üzerine toplu kişiselleştirme / değişken baskı yapmak için çözümler geliştirmesine olanak sağlaması anlamına geliyor

170 cm’ye kadar roll-to-roll Yazıcı Ödülü: Mimaki UCJV300-160

UCJV300-160 Mimaki’nin şimdiye kadarki en verimli geniş format yazıcı ve kesicisidir. UV LED baskı teknolojisinden faydalanan makine, banner’lardan şeffaf PET filmlere, duvar kağıtlarına vb. kadar pek çok medya da çok yönlülük sunuyor. Çıktı anında kuruyor ve post processing için hazır hale geliyor. Mürekkep ise, çizilmeye karşı dayanıklı oluyor ve beyaz opsiyonu bulunuyor.  Mimaki ayrıca, bir baskıda biri gündüz biri de gece (signage arkadan ışıklandırıldığında) olmak üzere iki farklı görünümü olabilen, benzersiz bir Day and Night 4-katmanlı baskı yapıyor.

 250 metrekare /saate kadar Flatbed / Hibrit Yazıcı Ödülü: Nyala LED

Nyala LED, 3,2 x 2 m flatbed ve LED teknolojisi özellikli son teknoloji bir large format printer. 3,2 x 2 m flatbed herhangi bir sıradan formatta yer alabilir ve neredeyse her türlü malzemeyi (ısıya duyarlı olanları bile) işleyebilir. Ve 206 m² / saat’lik en yüksek hızda bile ikna edici sonuçlar ortaya çıkartan Nyala LED, swissQprint’in yeni, çevre dostu ve önemli bir modeli. Hassas ve sağlam olan bu model, çok yönlü ve karlı olmasının yanı sıra ayak izi de küçük bir cihaz. Nyala art arda üçüncü defa Avrupa uzman topluluğundaki en popüler UV flatbed / hibrit printer oldu.

 > 250 M2/Saat Flatbed / Hibrit Yazıcı Ödülü: Durst P5 250 HS

Yüksek hacimli large format ve offset küçük formatlı uygulamalar için tasarlanmış tek bir printer. Durst AnaIytics preemptive diagnostics ve intervention yazılımı ile birlikte endüstriyel tasarımı sayesinde maksimum çalışma süresi için tasarlandı. P5’in temel değerleri: üretkenlik, baskı kalitesi, çok yönlülük ve iş akış etkinliği benzersiz verim sağlıyor. 2,5 m genişlikteki UV inkjet hibrit printer’da, maksimum hız > 400 m²/saat, üretim hızı 240 m²/saat ve en yüksek çözünürlük 1,200 dpi, damla boyutu ise 5 pcI (mevcut model P10 250 HS’den %70 daha hızlı, daha kaliteli ve EUR/m² maliyetleri daha düşük). Media’nın güvenilir bir şekilde taşınması için %100 daha fazla bölmesi olan biir vacuum zone bulunuyor. Sanal cockpit’li yeni entegre çalışma alanı, ideal bir çalışma ortamı sağlıyor.

 > 100 M2/Saat Roll-To-Roll Tekstil Yazıcı Ödülü: Avinci DX3200

Soft signage, yüksek kaliteli pazarlama ve display malzemelerine ihtiyaç duyan pek çok işletme için hızlı bir şekilde tercih edilen çözüm haline geliyor. Ve haklı olarak: tekstil kullanıcı dostu ve etkin maliyetli oluyor. Soft signage baskı daha hafif, taşıması ve kurulumu daha kolay. Avinci DX3200 Agfa Graphics’in özel soft signage dye sublimation roll-to-roll printer’ı. Banner’lar, iç mekan duvar grafikleri, mağaza dekorasyonu, dış mekan reklamları, ticaret fuarı sergileri ve vb. gibi çeşitli iç ve dış mekan uygulamalarında kayda değer kalite sağlıyor. Avinci xorlu göreve hazır. Soft signage ve kumaş baskısı için su bazlı teknoloji. Avinci, 540 x 1.080 dpi maksimum çözünürlükle, 3,2 m genişlikte large-format, soft signage baskıların oluşturulmasına olanak sağlıyor.

 Tekstil Transfer Baskı Yazıcı Ödülü:  LaForte Optima Paper340

LaForte Optima Paper 340 maksimum çözünülükte 600 m²/saat’e kadar hıza ulaşıyor ve hava vakum sistemli patentli bir döner kayış bulunuyor.  Aleph transfer papaer fiyatının düştüğünü ve kullanımı hakkında bilginin arttığını öne sürüyor. Transfer baskısında doğrudan tekstile yapılan baskıdan %20 – %30 daha az mürekkep kullanılıyor ve ilave maliyet ortaya çıkmıyor. Her zaman aynı media üzerine baskı yapılıyor (transfer paper) ve bu nedenle her tekstil parçası için yeni profiller oluşturmak gerekmiyor ve çok daha çeşitli tekstil ürünlerine baskı yapmak mümkün oluyor. Tekstil, direct printing yaparken ön işlemden geçmediği için, sonuç oldukça düzenli ve profesyonel görünümlü oluyor. Aynı zamanda, renkler daha canlı olabiliyor ve ink rubbing off riski olmuyor.

 Direk Kumaşa Baskı Masaüstü Ödülü: GTX

Brother DTG, GTX printer ile yeni nesil dijital direct-to-garment printer’ları piyasaya sürdü. Brother tarafından geliştirilen GTX baskı kafalarında önceki baskı kafalarından çok daha fazla sayıda nozzle bulunuyor. Bu da single pass’da 1.200 x 1.200 dpi baskı yapılmasına olanak sağlıyor. Bunun sonucunda da toplu üretim seviyesindeki hızda yükske kaliteli baskılar ortaya çıkıyor. Brother aynı zamanda GTX printer ile yeni bir mürekkep sistemi piyasaya sürdü. Innobella Textile su bazlı pigment mürekkeplerin renk skalası daha geniş ve bu ürünler Okeo-Tex Eco-Passport sertifikalı olmasının yanı sıra CPSIA uyumlu mürekkepler.

B3’E kadar siyah-beyaz yazıcı: VarioPrint 6000 Titan

Titan serisinin temelinde on yıl önce ilk lansmanı yapıldığında monochrome dijital üretim için kullanılan yerleşik Océ Vario-Print 6000 platformu bulunuyor. Gemini Instant Duplex Teknolojisinin hala bir benzeri yok. Ayda 10 milyon adet A4 boyutunda impression’a kadar hacimleri destekleyen yeni presler ticari baskı mazemelerinin, kitapların ve transactional belgelerin üreticilerinin yanı sıra büyük tesisler için ideal ürünler. Océ VarioPrint 6000 Titan serisi üç versiyon şeklinde sunuluyor ve kitapçık yapımı, perfect binding, tape binding, die punching, trimming dahil çeşitli finishing seçenekleri bulunan cihaz, uyumlu 3. taraf finisher’lara talep üzerine bağlantı kurmak amacıyla açık bir Document Finishing Device (DFD) Arayüzü sunuyor.

 B3’E kadar renkli yazıcı ödülü: Ricoh Pro C7200X serisi

Kompakt, yerden tasarruf sağlayan üretim sistemleri, 360 gsm’ye kadar çeşitli media’larda 2.400 x 4.800 dpi’de hem 95ppm hem de 85 ppm (dakikada baskı adedi) kapasitede baskı, tarama ve kopyalama becerisi sunuyor. Sistem, 1,260 mm’ye kadar tek yönlü long sheet baskıyı destekliyor.   Yapılan iyileştirmeler arasında daha iyi görüntü kalitesi, üretkenlik, renk stabilitesi, registration, usability, uygulama becerisi ve ilave otomatik ayarlama işlevi bulunuyor. Buna ilave olarak, beşinci istasyon single pass’da beyazın yanı sıra CMYK baskı uygulamaları yapılmasına olanak sağlıyor ve nenon pembe ile görünmez kırmızı dahil yeni toner renklerini destekliyor. Cihazda 17 inç operayon paneli, yeni media yönetim aracı, otomatik kalibrasyon, otomatik resgistration ayarlaması ve iyileştirilmiş jam removal bulunuyor. Diğer yenilikler de şunlar: GBC eWire Binder için yeni periferik destek, BDT Banner Sheet LCT ve bir Plockmatic banner sheet stacker.

B3’e kadar renkli yazıcı ödülü (> 500,000 A4/ay): Kodak Nexfinity

Nexfinity platformu, Kodak Dynamic Imaging Teknolojisini kullanan yeni bir görüntülme sistemi ile çalışıyor. Dakikada maksimum 131 adet A4 sayfa hızı ile çalışan pres, ayda 1.000000 impression’u geçen sayfa hacimleri için ideal bir cihaz. Bu sayede, hibrit offset / dijital üretim karmasının optimize eldilmesine ve toplam sayfa hacminin arttırılmasına olanak sağlanıyor. 5 renkli print engine bulunan yeni platform, dijital baskının çok yönlülüğünü iyileştiriyor, 8 bit LED writing sistemi ile 1.200 dpi çözünürlük sağlıyor ve sayfa boyutlarında, substrat tiplerinde ve kalınlıklarında, renk sekansları ile baskı iyileştime seçeneklerinde esneklik sunuyor. özel mürekkepler ile yüzey finish’leri (altın, 3D dimesional, opak beyaz ve clear dry mürkekepler dahil) basılı iletişimlerin farklılaşmasına yardımcı oluyor.

 En iyi bobin etiket yazıcı ödülü: Screen Truepress Jet L350UV+LM

Tüketici beğenileri çeşitlenmeye devam ettikçe, etiket baskı endüstrisinin geliştirilmiş çok formatlı, kısa tiraj yeteneklere olan talebi her geçen yıl artıyor. Rakip ürünlerin yanında farklılaşmayı teşvik etmek amacıyla etiket tasarımlarında giderek daha geniş malzeme çeşitlerinin kullanılmasına yönelik bir eğilim de mevcut. Truepress Jet L350UV+ serisi bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla geliştirildi. Seride gıda ambalajı etiketilerine baskı yapabilme becerisine sahip  bir model yer alıyor. Tüm L350UV+ ve L350UV+LM modelleri hız ve kaliteyi bir arada sunuyor. Bu sistemler, etiket üretim alanında yeni bir yenilik dalgasını ortaya çıkarmak için önemli.

 En iyi etiket baskı ödülü:  GAIA

GAIA, Uteco’nun web handling alanındaki uzmanlığının ve INX Digital’in djital teknolojiler ile print engine’lerin ve inline ebeam Technologies’in ebeam Compact 80/400 curing ünitesinin kişiselleştirilmesi ve entegrasyonu alanındaki uzmanlığının birleştirilmesi sonucunda oluşturuldu. 4 renkli çözüm, INX Digital’in yakın zamanda geliştirilen ve 720 x 360 dpi çözünürlüklü,  25 m/dakika hızda baskı yapan photoinitiator-free inkjet ebeam curable mürekkeplerini kullanıyor. Ayak izi sadece 4,4 x 1,5 m olan cihaz, düşük enerji sarfiyatı ile düşük pollution solution özelliği nedeniyle print room ortamlarına güvenli ve rahat bir şekilde uyum sağlıyor.

Prınt & Finishing Çözümü: JETvarnish 3D Web Color+

JETvarnish 3D Web Color+ dünya genelinde etiket pazarına make ready ve araçlar olmadan eksiksiz bir inline çözüm sunan ilk dijital hepsi bir arada roll to roll dijital pres. Bu yeni preste yer alan özellikler: toner 4c printing, spot & flat (2D) ve tactile efektli (3D) inkjet varnish, foiling, inline die cutting, slitting ve rewinding. Bunların tümü bir arada bulunuyor, gerekirse kişiselleştirme yapılıyor.

JETvarnish 3D Web Color+ konfigürasyonu, kağıttan sentetiğe ve hafif kartona kadar çok çeşitli substratlar üzerine flexo primer uygulamasının ve süslemenin yapılmasına olanak sağlıyor. JETvarnish 3D Web Color+ cihazının üretim hızı, varnish ve foil le 4c ve süsleme için 330 mm web genişliğinde 1.200 x 1.200 dpi 8 bits çözünürlükte (3.600 dpi’ye eşdeğer) 10 m/dakika ile 20 m/dakika arasında oluyor.  4c baskı olmadan hız, 42 m/dakika’ya çıkabilir ve genişliği 420 mm’ye kadar olabilir. Yarı döner die cutting ünitesi ilave işlem olmadan etiket roll in line üretimine olanak sağlıyor.

 En iyi oluklu baskı çözümü: EFI Nozomi C18000

Çalışma hızı 8,100 m²/saat’e kadar ulaşan bir sheetfed, dijital packaging pres olan EFI Nozomi C18000, boyutu 1,8 m x 3 m’ye kadar olan board’lar üzerine baskı yapabiliyor.

Kullanıcılar, pres hızı ile genişliğinin tamamının kullanılmasına ve iş hacminin saatte 9.000 adet 80 x 60 xm board’a kadar çıkmasına olanak sağlayan double-lane baskı özelliği sayesinde çok yönlülük kazanacak.  Presin LED imaging becerileri, geleneksel Kemi, model, bleach ve kraft malzemeler dahil hemen hemen her türlü board substrat üzerine parlak, hassas renkli imaging yapılmasına olanak sağlıyor. Yüksek hızlı (75 lineer m/dak.) single-pass LED corrugated board production presi tamal konfigürasyonda CMYK kullanıyor, beyaz ve inlne coating station ile iyileştirilebiliyor.

En iyi duvar kağıdı çözümü: Veika Dimense

Dimense teknolojisi, tam olarak isminin ifade ettiği şeyi yapıyor – “dijital baskının boyutlarını ayarlıyor” Wide format dijital baskı teknolojisi sayesinde benzersiz embossing yapmak mümkün oluyor, nesnenin baskısı hemen hemen her boyutta ve embossing pattern tekrar edilmeden dijital olarak embossing ile aynı anda yapılabiliyor. Böylece, yapı ve motif birbiri ile mükemmel bir şekilde eşleşebiliyor veya yapı resmin kendisinden tamamen farklı olabiliyor – tümü tasarımcının yaratıcılığına bağlı. Bu öncü teknoloji, embossing’in nesnenin dijital baskısı ile aynı anda yapılmasına olanak sağlıyor.

En iyi tekstil çözümü: Nassenger SP-1

Baskı kafası nozzle sensörleri tarafından algılanan hataların telafi edilmesini sağlayan bir işlevsellik ile donatılan cihaz, yoğunluk düzeltme işleveri sayesinde, görüntü sensörlerini kullanarak tüm baskı kafası modüllerinde renklerin her biri için yoğunluğun eşit oranda ayarlanabilmesini sağlıyor.  Baskı kafası modülünün nozzle yüzeyinin otomatik olarak temizlenmesi için yeni geliştirilen mekanizma, nozzle temizliği için daha önce gereken ekstra iş gücü ve beceri ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve aynı zamanda uzun vadeli, dengeli baskı yapılmaına olaank sağlıyor. Nassenger, sabit baskı ünitelerinin altındaki bir kayışta beslenen giysi (media) üzerine baskı yapan single-pass teknolojiyi kullanıyor. Sonuçta inkjet printer screen printer’lar ile kıyaslanabilir üretim kalitesine ulaşıyor.

 En iyi tabaka kesim çözümü. Highcon Euclid IIIC

Highcon Euclid IIIC dijital cutting ve creasing makinesi, 1 mm – 3 mm arasındaki corrugated ve fluted substratlar için B1 veya B2 formatında çalışan packaging converter’larının ihtiyaçlarına uygun şekilde özel olarak tasarlandı. Highcon Euclid III, dijital bir sistem ile kompleks, pahalı ve yavaş die making ve kurulum proseslerinin yerini alıyor, daha hızlı çözüm oluşturabiliyor, tasarım ensekliği ve verimlilik sağlıyor. Cihaz ayrıca, günümüzün operasyonel sorunlarına değiniyor ve yüksek değerli uygulamalar ile pazarlarda (packaging’den ve ticarii baskı uygulamalarından web-to-pack ve hatta 3D modellemeye kadar) yeni fırsatlara kapı açarken, yarının büyüme ihtiyaçlarına cevap veriyor.

 En iyi geniş format kesim çözümü: eurolaser XL-3200

CO2 lazer makinesi XL-3200, 2.270 x 3.200 mm (89,3″ x 126″) işleme alanı ile XL serisinin en büyük modeli. Cihazın dev boyutarı büyük boyutlu malzemelerin işlenmesine olanak sağlıyor. Lazer demeti yayan optik başlığın yüksek ivmesi bu table boyutunda bil en iyi verimin elde edilmesini sağlıyor.  eurolaser  bu ünitenin yapışkanlı foil’leri ahşabı, akriliğii kompozit malzemeleri ve daha fazlasını işlemesine olanak sağlıyor. CO2 lazer makinesi XL-3200’de  aynı zamanda tekstil işlemek için bir konveyör sistemi bulunuyor.

 En iyi sonladırma ekipmanı: Zünd Over Cutter Camera

Over Cutter Camera – OCC, registration işaretlerinin tam otomatik dijital yakalanması için kullanılan akıllı bir optik sistem. Cutter’ın tam ortasına, destek yapısına takılan veya tavana asılan kamera, cutting sisteminin çalışma alanındaki tüm register işaretlerini tek bir görüntüde ve saniyeler içinde yakalıyor. OCC’nin one-shot capture teknolojisi nedeniyle, rakamlar ve register işaretleri, ile onların cutting yüzeyindeki konumları tamamen ilgisiz hale geliyor. Bu da cutting sisteminin genel üretkenliğini önemli ölçüde arttırıyor. Veri işleme işlevleri bütünüyle ZCC yazılımına entegre ediliyor: algoritmalar, kamera tarafından yakalanan verileri saniyeler içinde analiz ediyor ve her türlü sapmayı eş zamanlı olarak telafi ediyor.

 Talep üzerine kitap sonlandırma çözümü: Tecnau Libra 800

Tam otomatik ve entegre bir sistem olan Libra 800, bir seferde benersiz tek bir kitap üretiyor, bu da bir kitaptan diğerine boyut (ayak izi), kalınlık ve kapat tipi (yumuşak kapak, gizli kapak, kanatlı üst kapak) açısından değişkenlik olmasına olanak sağlıyor. Lİbra, talep üzerine tam otomatik kitap için vals (bir veya iki kağıt girişli) girişli ve/veya önceden takılmış kitap bloğu girişli bir inline veya near line çözümüdür. Libra, saatte 800 adet kitaba kadar çıkan üretkenliği ile, kısa tiraj, kitapçık, limited edition, yazarların yayınları, araştırma raporları, republishing, mali raporlar, sanat kitapları vb.  pazarlarında kısa tiraj, kişiselleştirilmiş kitaplar ve tek üretimlik kitap için esneklik ve verimlilik sağlıyor. küçük hacimli yayınlar bir fırsat haline geliyor.

 En iyi bobin besleme sonlandırma çözümü: HP Indigo GEM

HP Indigo GEM printing pass’a dijital süslemeler ekliyor, böylece tek bir kontrol noktası olan tamamen dijital, araçsız ve modernleştirilmiş bir üretim hattı ortaya çıkıyor. Bu da her tür etiket için verimli baskı prosesine olanak sağlıyor ve dijital değişken foil, tactile (ipek screen benzeri), spot varnish, mini dokular, cast ve cure dijital hologramlar ve daha fazla uygulamaya imkan veriyor. HP Indigo WS6800 Dijital Prese entegre edilen, GEM dekore edilmiş etiketlerin basit ve vermli bir şekilde üretilmesini sağlıyor.

En iyi süsleme çözümü: DM-Liner UV-Mürekkep

DM-Liner UV-Mürekkep metal kaplamayı kağıt ve karton üzerine dijital olarak transfer ediyor. Transfer prosesi renkli baskıda up veya down stream olabiliyor. Metalle kaplanacak tasarımların baskısı ilk önce UV mürekkep ile yapılıyor.  Daha sonra metal kaplama substrata transfer ediliyor ve LED UV ile sertleştiriliyor . Transfer prosedürünün ardından carrier foil çıkartılıyor. Cazip ve high-gloss flat metallized dijital finishing sonuçları daha fazla işlemeyi garantiliyor. Bağımsız bir sistem olarak, tek bir adımda dijital foil iyileştirmesi yapılmasına olanak sağlıyor. Bütünleşik modül sayesinde, finishing prosesi ile dijital baskı makineleri iyileştiriliyor ve modül flekso baskıya etiketleri tek adımda geliştirme eklentisi ekler.Bu cihaz, küçük işlerin yanı sıra çeşitli etiketlerin veya ambalajların metal efektleri ile kişiselleştirilmesi veya ileri aşamada özelleştirilmesi ihtiyaçları için kullanılabilir.

 Özel Efekt Mürekkebi Ödülü: HP Indigo Silver

Görünüşü Pantone 877’ye yakın metalik bir mürekkep olan ürün, üzerinde diğer renklerden tabakalar bulunan Silver Electrolnk kullanılarak, çeşitli metalik renklerin baskısının yapılmasına olanak sağlıyor, metalik efektler ile dijital beceriler tek bir baskı rosesinde birleşiyor. Silver Electro Mürekkep etiketleri shrink sleeves vb. çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Şimdiye kadar, gümüş metalik baskı, 2 milyar metre kareden fazla birinci sınıf etiket baskısı için kullanılan gümüş metalik baskı çoğunlukla geleneksel baskı proseslerinde kullanıldı. HP Indigo ElectroInk Silver’ın piyasaya çıkışı, dijital bası uygulamalarında yüksek kaliteli gümüş mürekkebin kullanılmasına olanak sağlıyor. Böylece, daha fazla iş için fırsatlar açılıyor ve converter’lara ihtiyaçları için maliyet etkin, yüksek kaliteli çözümler sunuluyor.

En iyi Tam Renkli 3D Yazıcı: Mimaki 3DUJ-553

3DUJ-553 Mimaki’nin 3D baskı pazarına attığı ilk adım. Dijital baskı alanındaki deneyiminden faydalanarak yaptığı 3D pazarı için yazıcı önerisi, üretebileceği renk sayısı ve renk doğruluğuna dayanıyor. Bu cihaz aslında, 10 milyondan fazla renge sahip ilk 3D printer. 20 mikrona kadar yüksek kaliteli baskı ve suda çözünebilir destek malzemesi özellikleri sayesinde kullanıcılar ince ayrıntılı tasarımlar oluşturabiliyor.

Print Friendly, PDF & Email