Ekşinar Reklam’dan 1 Milyon TL’lik Hibrit UV yatırımı

Ekşinar Reklam, Pass Dijital’den 1 Milyon TL yatırım bedeline sahip Docan Hibrid UV Dijital Baskı Makinesini bünyesine kattı.

2008 yılında kurulan Ekşinar Reklam, dijital baskıya dair tüm çözümleri bünyesinde barındırıyor. Kurulduğu tarihten bu yana gelişimini ve büyümesini sürdüren firma, geçtiğimiz ay Pass Dijital’den 1 Milyon TL yatırım bedeline sahip Docan Hibrid UV Dijital Baskı Makinesini bünyesine kattı. Yatırımla ilgili olarak Ekşinar Reklam’dan Ahmet Ekşinar sorularımızı yanıtladı.

Dergi okuyucularımız için Ekşinar Reklam’ın çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Ahmet Ekşinar: Firmamız Ekşinar Reklam 2008 senesinde kurulmuştur. 750 metrekarelik bir alanda faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Firmamız, kurulduğu tarihten bu yana dijital baskı çözümleriyle sektöre hizmet vermektedir. Sektörde işimizi severek yapıyoruz. Müşteriye değer veriyoruz. Bunun karşılığı olarak her geçen sene büyümemizi ve gelişmemizi sürdürmekteyiz. Mümkün olduğu kadar en kaliteliyi en uygun fiyatla müşterilerimize sunmaya çalıştık. Her krizden büyüyerek çıkmayı başardık.

Makine parkurunuz ve verdiğiniz hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?

Ahmet Ekşinar: Kurulduğumuz tarihten bu yana tüm yatırımlarımızı çözüm ortağımız Pass Dijital firmasından gerçekleştirdik. Firmamız, afiş, billboard, araç giydirme, cam, ahşap, seramik gibi tüm ürünlere baskı yapabilmektedir. Bu baskıları yapabilecek tüm makine parkuruna sahibiz. Bugün de yine bir yatırım haberiyle karşınızda olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Sektörden kazandığımız yine sektöre yatırmayı tercih ediyoruz. Kısa bir süre önce çözüm ortağımız Pass Dijital’den 1 milyon TL yatırım bedeline sahip Docan Hibrit UV makineyi parkurumuza ekledik. Bünyemize kattığımız bu makineyle endüstriyel anlamda baskı yapamayacağımız ürün kalmamıştır. Bu makine dijital baskıda zirve noktadır.

Bugüne kadar tüm yatırımlarınızı Pass Dijital firmasından gerçekleştirdiniz. Bunun özel bir nedeni var mı?

Ahmet Ekşinar: Pass Dijital ile işbirliğimiz kurulduğumuz tarihe dayanmaktadır. İlk günden bu yana Pass Dijital’den Hüseyin Çetin ve ekip arkadaşlarıyla güzel bir işbirliği içindeyiz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz Pass Dijital’den gerçekleştirdiğimiz tüm yatırımlar bize kazandırdı. Buradaki en önemli kriter, Hüseyin bey bizlerin ihtiyacı olan ürünlere yönlendirerek tabiri caizse nokta atışı yapmamıza yardımcı oldu. Bunun yanı sıra hem ödeme noktasında hem de satış sonrası hizmetler konusunda çok ilgili olduklarını ifade etmek isterim. Tüm yatırımlarımızdan memnun kaldık. Satın aldığımız tüm makineler bizleri hep bir adım ileriye taşıdı. Bugün geldiğimiz noktada da 1 Milyon TL yatırım bedeline sahip Docan Hibrid UV Dijital Baskı makinesi ile makine parkurumuzu taçlandırdık. Hüseyin beye, geçtiğimiz SIGN İstanbul Fuarı’nda Pass Dijital standında UV makineyle ilgili yatırım niyetimizi ifade etmiştik. Kendisi de bizim için yararlı bir yatırım olacağını düşünerek ödeme noktasında gerekli planlamaları yaparak bizlere sundu.

Son teknoloji makine parkuruna sahipsiniz. Bu noktada reklam sektörünün dışında da hizmet verebilecek düzeydesiniz. Bu noktada farklı sektörlere yönelik çalışmalarınız var mı?

Ahmet Ekşinar: Bizler son dönemde reklam sektörünün dışındaki baskı uygulamaları ve gelişmeleri yakından takip ettik. Son yatırımlarımızı da bu doğrultuda şekillendirdik. Hem yeni pazarlara ulaşmak hem de müşteri portföyümüz artırmak için seramik, ahşap, cam gibi sektörleri kendimize hedef olarak belirledik. Bu noktada tam anlamıyla doğru ve kaliteli hizmeti sunabilmek için ihtiyacımız olan Docan Hibrid UV makine yatırımıyla da tüm talepleri karşılayabilecek bir noktaya ulaştık. 10 yıl önce bünyemize aldığımız makineler halen yüksek performansla çalışmaktadır. Hüseyin bey, bizlerin gelişmesinde, teknolojiye ayak uydurmamız noktasında çok önemli katkıları olmuştur. Pass Dijital, her müşterisinin gelişmesini ve büyümesi için çaba göstermektedir. Çünkü müşterilerin büyümesi Pass Dijital’in büyümesi anlamına gelmektedir. Bunun için yatırımcıları her zaman doğru ürünle buluşturmayı başarmıştır. Pass Dijital’in başarısının en önemli örneklerinden birisi de bizim firmamız olmuştur. Her satın aldığımız makine bizi büyütmüştür. Bizlerde büyüdükçe Pass Dijital’den yatırıma devam ettik. Yine bu yıl içinde, Pass Dijital’den 320 mt ebatlı bir baskı makinesi yatırım gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Dolayısıyla bizim en büyük avantajımız Pass Dijital gibi doğru ve güvenilir bir firma ile çalışmaktır.

İçinde bulunduğumuz piyasa koşullarına rağmen çok ciddi bir bütçeyle büyük bir yatırım gerçekleştirdiniz.

Ahmet Ekşinar: Şu an yatırımını yaptığımız bu ve benzeri makineler sayılı firmalarda vardır. Bu sayılı firmaların arasına girmemize vesile olan Pass Dijital’den Hüseyin beye teşekkür ediyorum. Bizim çalışma azmimiz, kendilerinin desteğiyle Türkiye’nin önde gelen dijital baskı merkezlerinden biri haline geldik. İçinde bulunduğumuz piyasa koşulları herkes tarafından bilinmektedir. Birçok yatırım ertelendi, tahsilat noktasında ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Böyle bir ortamda 1 milyon TL bütçeli bir yatırım gerçekleştirerek sektöre ve kendimize olan güvenimizi bir kez daha göstermiş bulunuyoruz. Biz yatırımlarımızı kısa vadeli kazanç için değil, uzun vadeli olarak planlamaktayız. Piyasaların normalleşmesiyle birlikte, yoğun bir iş akışı oluşacaktır. Bizler yatırımlarımızla, yoğunluğu karşılayacak bir dijital baskı kapasitesine sahip olduk. Dolayısıyla kriz sonrasına en hazır firma olduğumuzu söyleyebilirim.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Ahmet Ekşinar: İçinde bulunduğumuz piyasa herkese yetecek kadar büyüktür. Ancak fiyat rekabeti içine girmek, herkese zarar vermektedir. Rekabette kalite odaklı olunması halinde daha başarılı bir sektör oluruz.

 

 

 

 

Mehmet bey, Ekşinar Reklam firmasına kurulan makine hakkında bilgi verir misiniz?

Ekşinar Reklam 2008 yılından bu yana partnerlik yapmış olduğumuz bir reklam firmasıdır. Ekşinar Reklam’a kurmuş olduğumuz Docan FR3210t Hibrit UV makinamız şu an için 4 kafa kyocera olarak kurmuş bulunmaktayız. Makinamıza ekstra 2 adet beyaz kafa ilave edeceğiz. 5 cm yüksekliğe kadar yükselebilen sistemi ile her şeye baskı yapabilirsiniz. Bugün cam mobilya  duvar kağıdı ve barisol gibi dekorasyon ürünlerine kyocera kafa sayesinde muhteşem baskılar alabiliyorsunuz. Reklamcıların kullandığı bütün materyallere baskı yapmaktadır. Bunlara örnek verir isek folyo, vinil, dekota, pleksi, mesh alimunyum, seramik, pvc köpük, strafor, MDF, sunta, akrilik vs. gibi çoğu materyale baskı yapmaktadır. Özellikler konusunda gelince ilk önce Docan UV’nin en önemli özelliği 36 aya yani 3  yıl garanti kapsamına girmesidir. Makinamıza o kadar çok güvendiğimizden Türkiye şartlarında hiç bir firma 36 ay garanti vermemektedir. Biz makinamıza güveniyoruz ve 3 yıl boyunca arkasındayız. Diğer özellikler LED UV ve su soğutma sistemi ile boyanın anında kürlemesini ve daha hijyen baskı yapmasını sağlamaktadır. Antistatik önleyici özelliği ile materyalin üzerindeki statik elektriği makinamız toplayıp toprağa bırakmaktadır. Kullanmış olduğumuz Onyx program ile doğru renkleri yakalıyor ve müşterimizin rip bekleme olayına son veriyoruz. Ekşinar Reklam’a hayırlı olmasını diler işlerinde şirketine bol para kazanmasını diliyorum.

Print Friendly, PDF & Email