Elmas Reklam Ürünleri İstanbul’da ikinci işyerini açtı

Elmas Reklam Ürünleri, İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Saraçlar Sanayi Sitesi’nde sahibi olduğu 2 katlı yeni bir işyeri daha açtı.

Elmas Reklam Ürünleri, İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Saraçlar Sanayi Sitesi’nde sahibi olduğu 2 katlı yeni bir işyeri daha açtı. Firma böylece Bahçelievler ve İkitelli işyeriyle müşterilerine daha yakın ve kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyor. Firmanın yöneticileri Mesut ve Mehmet Elmas’ı yeni işyerinde ziyaret ederek sorular yönelttik.

Mehmet bey, öncelikle hayırlı olsun. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde firmanıza ait olan 2 katlı yeni bir yer açtınız. Bu yeni yatırımla ilgili bilgi verir misiniz?

Mehmet Elmas: Öncelikle Dijital Teknik, yeni yerimizde bizleri ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Saraçlar Sanayi Sitesi’nde firmamıza ait olan 2 katlı yeni yerimize geçtik. Burada müşterilerimize daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Ulaşımı, birçok noktaya olan yakınlığı nedeniyle buraya taşınma kararı aldık. Yenibosna’daki işyerimiz de çalışmalarına aynı şekilde devam edecek. Böylece isteyen müşterilerimizi Yenibosna’da isteyen müşterilerimizi İkitelli işyerlerimizde ağırlamak istiyoruz. Her iki lokasyonda da Showroom olacak. Satışını yaptığımız makine ve malzemelerin tanıtımları yapılacak. Bunun yanında yakın bir zamanda yeni yerimizin açılışı olacak. Açılış tarihi noktasında daha sonra bilgilendirme sağlayacağız. Açılışımıza özel misafirlerimize çok özel kampanyalı ürünler sunacağımızı da buradan ayrıca ifade etmek istiyorum.

Elmas Reklam’ın çalışmaları ve satışını yaptığı ürünler hakkında bilgi verir misiniz?

Mehmet Elmas: Elmas Reklam Ürünleri, bilindiği üzere makine, yedek parça ve boya konusuna yoğunlaşmıştır. Faaliyette bulunduğumuz tüm çözümlerde oldukça iyi ve başarılı bir konumdayız. Makine grubunda, Solvent, Eco Solvent, UV, Laminasyon ve Plotter makinesi satışı gerçekleştirmekteyiz. Yakın bir zamanda 60×90 ebatlı promosyon ürünlerine yönelik UV makinemiz ürün portföyümüze katılacak. Yine teknik servis ve yedek parça noktasında oldukça iddialıyız. Bu noktada verdiğimiz hizmetlerimizden müşterilerimiz oldukça memnun durumdalar.

Veysel Kuzgun, siz Elmas Reklam Ürünleri’nde teknik servis hizmetlerini yürütüyorsunuz. Genel olarak hangi problemlerle karşılaşıyorsunuz?

Veysel Bey: Firmalar makine satın alırken bazı ayrıntıları gözden kaçırabiliyorlar. Daha sonra servis hizmetinde sorun yaşadıklarında hata yaptıklarını anlıyorlar. Doğru servis hizmeti alamadıklarından yakınan çok sayıda müşteriyle karşılaşıyoruz. Bizler tüm marka ve modellere yönelik olarak teknik servis hizmeti verebilmekteyiz. Bizden makine alsın veya almasın hiçbir ayrım yapmadan aynı hassaslık ve titizlikle makineleri inceleyip, sorunlarını çözmek için çaba gösteriyoruz. Bu makinelerin problemini çözerken de, müşteri için en makul ve uygun fiyatla çözmek gayretinde oluyoruz.

Ülkemiz ekonomik şartlarında en uygun çözümü en uygun fiyata en kaliteli ürünleri ve parçaları kullanarak sunuyoruz. Özellikle UV baskı sektöründe müşteri taleplerinin çok çeşitli ve kalite öncelikli olması bizi de kaliteli markalar ve kaliteli çözümler arayışında yönlendiriyor. Çözümlerimizi de müşterilerimize en hızlı ve uygun bir şekilde sunmamız dolayısıyla ile müşterilerimizle uzun soluklu güzel ilişkiler sağlıyor.

Mesut bey, düzenli olarak firma ziyaretleri gerçekleştiriyorsunuz. Bu noktada piyasaların genel durumuna ait izlenimlerinizi öğrenebilir miyiz?

Mesut Elmas: Evet, tüm sektörlerde olduğu gibi bizim sektörümüzde de genel olarak bir yavaşlama yaşandı. Bu yavaşlamanın en büyük nedeninin döviz kurlarındaki dalgalanma olduğunu söyleyebiliriz. Makine ve malzemelerin dövize endeksli olması nedeniyle yatırımcılar birkaç defa düşünerek ürün satın alıyor. Türk Lirası’na olan güven arttıkça, dövizdeki dalgalanma azalacaktır. Böylece yatırımcı önünü daha iyi görebilecek, yatırımdan korkmayacaktır. Bu bir geçiş sürecidir. Piyasaların normalleşmesi yönünde işaretler görmekteyiz.

2019 yılının son çeyreğine girdik. Elmas Reklam Ürünleri’nde yenilikleriniz olacak mı?

Mehmet Elmas: Müşteri beklenti ve ihtiyaçları her zaman değişkenlik gösteriyor. Bu doğrultuda müşteri beklentilerini yakalama noktasında adımlar atmaktayız. Mevcut şartlarda bu sene fuarlara katılım düşüncemiz yok. Yeni yerimiz için ciddi bir yatırım yaptık. Bu planlamayı yıl başında gerçekleştirmiştik. Yeni ofisimize tüm sektörümüzü ve yatırımcıları davet ediyoruz. Fespa fuarına katılmayı planlıyoruz.

 

Print Friendly, PDF & Email