Endüstriyel reklam sektörünün tüm ihtiyaçları Marmara Reklam’da

Folyodan brandaya, pleksiden kompozit panellere kadar geniş bir ürün portföyüne sahip olan Marmara Reklam, ithalatını yaptığı ürünlerin yanı sıra, Unifol ve Birleşik Akrilik Sanayi gibi markaların bayiliğini yürütüyor.

2012 yılında Gökhan Odabaş tarafından kurulan Marmara Reklam, endüstriyel reklam sektörünün tüm ihtiyaçlarını müşterilerine sunuyor. Folyodan brandaya, pleksiden kompozit panellere kadar geniş bir ürün portföyüne sahip olan Marmara Reklam, ithalatını yaptığı ürünlerin yanı sıra, Unifol ve Birleşik Akrilik Sanayi gibi markaların bayiliğini yürütüyor. Dijital Teknik dergisi olarak Marmara Reklam Genel Müdürü Gökhan Odabaş’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldık.

Gökhan bey, uzun yıllardır bu sektörün içinde olan tecrübeli bir isimsiniz. Dergi okuyucularımız için dünden bugüne yaptığınız çalışmalar ve Marmara Reklam’ın kuruluş hikayesini sizden öğrenebilir miyiz?

Gökhan Odabaş: Uzun yıllar bu sektöre hizmet verdikten sonra 2012 yılında Marmara Reklam firmasını kurma kararı aldık. Kurulduğumuz tarihten bu yana hem ithalat hem de iç piyasadan belirli markaların bayiliklerini yürütmekteyiz. Endüstriyel reklam sektörünün ihtiyacı olan folyodan brandaya, pleksiden kompozit panellere kadar çok geniş bir ürün portföyü ile hizmet vermekteyiz. Yurt içi pazarda Unifol, Birleşik Akrilik Sanayi gibi alanında iyi markaların satışlarını yapmaktayız. Müşteri talep ve ihtiyaçları doğrultusunda bazı ürün kalemlerinin de ithalatını gerçekleştirmekteyiz.

Marmara Reklam’ın müşteri portföyün nerelerden oluşmaktadır? Kimlere hizmet vermektedir?

Gökhan Odabaş: Marmara, Karadeniz, İç Anadolu bölgeleri başta olmak üzere tüm Türkiye genelinde satış yaptığımız noktalar var. İşimizi düzgün yaparak firmamızı daha iyi noktalara taşımak için çaba gösteriyoruz. Zaman içinde daha iyi noktalara geleceğimize inanıyorum. İstanbul Sefaköy’de 250 metrekarelik yerimizde sahada satış pazarlama kadrolarımızla ürünlerimizin satışını yapmaktayız. Aldığımız siparişleri aynı gün içinde müşteriye ulaştırabilecek bir sistem oluşturduk. Böylece hızlı hizmetle müşterilerin bizi tercih etmesini sağlıyoruz.

Yurt içi piyasadan birçok ürün tedarik ediyorsunuz. Tedarikçilerle ilişkileriniz nasıl?

Gökhan Odabaş: İç pazarda ciddi manada rekabet yaşanıyor. Üretici ve tedarikçi firmaların satış pazarlamada son kullanıcıya kadar ürün sunma çabası bizlere zarar vermektedir. Sektörümüz bir çark içinde dönmektedir. Hepimiz bu çarkların bir parçasıyız. Bu noktada hiç kimseye zarar vermeden ilerlemeliyiz.

Mevcut piyasa koşullarında piyasaların genel durumunu nasıl görüyorsunuz?

Gökhan Odabaş: İçinde bulunduğumuz sektör dövize endeksli konumda. Dövizdeki artışlar sektöre doğrudan yansımaktadır. Bu etki ithalatçıdan son kullanıcıya kadar yansıdı. Müşterilerimize yapabildiğimiz maksimum ödeme koşullarını sağlamaya çalıştık. Piyasaların bu durumu da gelip geçicidir. İşimize sahip çıkmaya, çalışmaya devam ediyoruz. Sağlam ve emin adımlarla ilerlemek gerekiyor. Marmara Reklam olarak bu doğrultuda işimizi aksatmadan ürün tedariği ve satışına tüm hızıyla devam etmekteyiz.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Gökhan Odabaş: Marmara Reklam Malzemeleri olarak, ithal ettiğimiz ve yurt içi bayilikler aracılığı ile satışını gerçekleştirdiğimiz ürünleri, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, ayrıca kullanım amacına en uygun malzemeyi tercih etmelerinde yardımcı olarak adreslerine teslim ulaştırmaktayız. Gerek satış öncesi, gerek satış sonrası hizmetlerimiz ile ürün, uygulama ve kullanım amacı doğrultusunda destek ve danışmanlık sağlamaktayız. Amacımız; en iyi kalitede malzemeyi, güvenilir hizmet anlayışı ile mümkün olan en uygun koşullarla müşterilerimiz ile buluşturmaktır. 2019 yılının herkes için daha güzel ve kazançlı geçmesini temenni ediyorum.

Print Friendly, PDF & Email