Fleksmedia, Flora ile dijital tekstil pazarına giriyor

 

Fleksmedia, uzun yıllardır başarıyla yürüttüğü dijital baskıdaki başarısını tekstil sektörüne taşıyor.

Flora, Şangay Tex Fuarı’nda tekstil alanındaki çözümlerini sergiledi. Flora’nın Türkiye Tek Yetkili Distribütörü Fleksmedia fuar süresince yenilikleri yerinde izledi. Fleksmedia bünyesinde kurduğu Tekstil Departmanı ile tekstil sektörüne giriş yapacak. Konuyla ilgili olarak Fleksmedia Genel Müdürü Ahmet Erben sorularımızı yanıtladı.

Ahmet bey, Flora tekstil alanındaki üst düzey yeniliklerini ziyaretçilerle buluşturdu. Fuardaki yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?

Ahmet Erben: Öncelikle Fleksmedia’da yaşanan yenilik ve yapılanmadan bahsederek başlamak istiyorum. Firmamız ağırlıklı olarak reklam sektörüne yönelik dijital baskı çözümlerinde ilerlemeyi tercih etti. Yeni yapılanma ile birlikte Fleksmedia bünyesinde Dijital Tekstil Departmanı oluşturuldu. Bu departman sadece, dijital tekstil makinelerinin satış ve pazarlama faaliyetlerine odaklanacak. Yine burada satışlarımızı 10 yıllık çözüm ortağımız Flora ile yürüteceğiz. Flora ile tekstil konusunda çok hızlı bir ivme yakalayacağımıza inanıyoruz. Bu noktada tekstil için bir bayilik sistemi oluşturmaktayız. Bu amaçla ŞangayTex Fuarı’nı ziyaret ettik. Bu fuarda tekstil alanında 6 adet yeni çözüm sergilendi. Biz ilk etapta 4 model üzerinde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bu makinelerden birincisi T100, 2 mt eninde, Ricoh GEN5 kafa teknolojisi kullanıyor. Pigment boya kullanarak direkt kumaşa baskı yapabilen bir makinedir. Bir diğer model T180S Dijital Tekstil Yazıcısı olacak. 2 passta saatte 450 metrekare baskı hızına sahip bir makinedir. Üçünsü modelimiz LJ200T Yüksek Hızlı Süblimasyon Yazıcısı olacak. Dördüncü olarak TX3200DS Yüksek Hızlı Direkt Süblimasyon Yazıcı portföyümüzde yer alacak. Bu 4 modelle ilgili tekstil departmanı ve bayilik ağımızla birlikte güçlü bir şekilde büyüme hedefindeyiz. Nisan ayında düzenlenecek olan ITM Fuarı’na katılarak tekstil baskı çözümlerimizi ziyaretçilerle buluşturmayı planlıyoruz.

Tekstil sektörü, Fleksmedia için yeni bir pazar olacak. Bu noktada nasıl bir stratejiniz olacak?

Ahmet Erben: Fleksmedia için tekstil yeni bir pazar olacak. Tekstil, daha hassas ve kalitenin ön planda daha fazla ön planda olduğu bir sektördür. Flora teknolojisi ve Fleksmedia tecrübesiyle bu pazarda da doğru ve emin adımlarla bir çalışma stratejimiz olacak. Hızlı satış hedefinden ziyade pazara daha fazla güven odaklı çalışmalarla kendimizi ispat etmeyi amaçlıyoruz. Doğru makineleri doğru müşterilerle buluşturacağız.

Son olarak vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Ahmet Erben: Fleksmedia tekstil yapılanması bizim yeni bir alan olmakla birlikte, reklam sektöründeki başarımızı bu sektörde de yakalayacağımıza inanıyoruz. Reklam sektöründe çok hızlı bir satış trafiğimiz var. Geçtiğimiz SIGN İstanbul Fuarı’nda 19 makine satışı gerçekleştirdik. Buradaki mevcut düzenimiz aynı şekilde devam ederken, yeni bir kadro ile tekstile yoğunlaşacağız. Söylediğim gibi emin adımlarla tekstil pazarına kendimizi ispat öncelikle ispat edip, daha sonra reklam sektöründe gösterdiğimiz başarıyı yakalama hedefinde olacağız.

Print Friendly, PDF & Email