Folpa, Mutoh modelleriyle ön plana çıktı

Folpa, SIGN İstanbul’da Mutoh’un Hibrid LED UV, Masaüstü UV ve Eko Solvent modelleriyle fuarın ilgi odağı olmayı başardı.

Folpa, 4-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı’nda Mutoh ve Cut-Eng marka çözümlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Mutoh VJ 1638UH Hibrid LedUV baskı makinası hem sert zemine hem rulo malzemeye yüksek kalitede baskı yapabilmesi sayesinde fuarın gözdesi oldu. Bununla birlikte, Mutoh 626UF A2 boyutlu masa üstü UV baskı makinası 15 cm kalınlığa kadar baskı yapabilmesiyle diğer bir ilgi odağıydı. Her zaman olduğu gibi Mutoh eco-solvent modeller kaliteli ve hızlı baskılarıyla dikkat çekti. CUT-ENG markalı lazerlerde fiber markalama ve farklı ölçüdeki lazer kesim modelleri Folpa standında yer aldı. Fuarla ilgili olarak Folpa Genel Müdürü Recep Işığıbol sorularımızı yanıtladı.

Folpa olarak SIGN İstanbul Fuarı’na katılarak sektörle buluştunuz. Öncelikle bu yılki SIGN İstanbul Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz? Nasıl bir fuar oldu? Bu yıl ilk defa 5 gün olarak gerçekleşmesine ilişkin görüşlerinizi alabilir miyiz?

Recep Işığıbol: SIGN İstanbul Fuarı’nın bu yıl 5 gün sürmesi sektörümüzün alışık için alışık bir durum olmadığı için bizi biraz tedirgin etti, “Standımız yetişir mi?”, “ilk gün sakin geçer” gibi fakat organizasyon çok iyi hazırlanmış, fuarın hemen her mecrada reklamı yapılmış ve bize de sadece fuarın tadını çıkarmak kaldı. Benzer sektör fuarının da geçişlerle birleştirilmesi iki fuarında gerçekten hareketli olmasını sağladı. Ziyaretçi sayısı açısından oldukça yoğun olduğunu söyleyebiliriz.

Folpa fuarda hangi yeniliklerini ziyaretçilerle buluşturdu? Ziyaretçilerin hangi ürünlere ilgisi daha fazla gerçekleşti?

Recep Işığıbol: Her zaman olduğu gibi Mutoh ağırlıklı bir standımız vardı ve en büyük yenilikler buradaydı. Mutoh VJ 1638UH Hibrid LedUV baskı makinası hem sert zemine hem rulo malzemeye yüksek kalitede baskı yapabilmesi sayesinde fuarın gözdesi oldu diyebiliriz. Bununla birlikte, Mutoh 626UF A2 boyutlu masa üstü UV baskı makinası 15 cm kalınlığa kadar baskı yapabilmesiyle diğer bir ilgi odağıydı. Her zaman olduğu gibi eco-solvent modeller kaliteli ve hızlı baskılarıyla UV makinalara olan ilgiden geri kalmadı. CUT-ENG markamız lazerlerde fiber markalama ve farklı ölçüdeki lazer kesim modelleriyle dikkati üzerine çekti.

Folpa fuarın en çok ilgi gören ve yoğun standlarından biri oldu. Bu ilgiyi neye bağlıyorsunuz? Ağırlıklı olarak hangi şehirlerden ziyaretçiler geldi?

Recep Işığıbol: Sanırım standımızda bulunan makine yenilikleri dışında insanların ilgisini çeken şey de standımızın tasarımı oldu. Sokak konseptinde tasarladığımız standımızda insanlar hem keyif aldı hem de bütün makinaları sırasıyla ve hiçbir karmaşa olmadan görebildiler. Türkiye’nin birçok şehrinden ziyaretçiyi ağırladık herhangi bir bölge veya şehir öncül değildi.

Folpa sektörde her zaman kalite, yenilik ve performans noktasında sunduğu hizmetlerle tanınıyor. Bu anlamda sunduğunuz ürün gruplarının tamamı hakkında okuyucularımıza bilgi verir misiniz? Folpa’nın Türkiye içi bayi yapılanması hakkında bilgi verir misiniz?

Recep Işığıbol: Öncelikle böyle tanınıyor olmak bizi gururlandırıyor: Sloganımızda olduğu gibi “Gücü Yeniden, Güveni Eskiden”, gücümüzü yakından takip ettiğimiz ve sunduğumuz teknolojilerden alırken, güvenimizi ise sadece makine yada malzeme satarak değil hizmet vererek kazanıyoruz. Malzeme ve makine satıcısı olarak 1993’ten bu yana çözüm odaklı ve güvene dayalı bir politikamız var ve müşterilerimizle uzun soluklu çalışıyoruz. Aynı şekilde bayilerimiz de bu doğrultuda politikası olan çok değerli firmalar. Bayi ağımız, Ege bölgesi, Akdeniz bölgesi, Güneydoğu Anadolu bölgesi, İç Anadolu bölgesi ve Karadeniz bölgesinde köklü ve değerli firmalar tarafından yürütülmekte. Buradan fuarda ve her zaman yaptıkları müthiş katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.

Satış veya satışa yönelik görüşme noktasında fuarı nasıl buldunuz? Buna ilave olarak ilgi düzeyini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Recep Işığıbol: Fuarda satış veya potansiyel satış açısından birçok firmayla görüştük. Anlaşmasını yaptığımız güzel satış sayılarına ulaştık. Bu ilgiden ve yatırım tercihlerini bizlerden yana kullanan bütün herkese teşekkür ederiz.

SIGN İstanbul Fuarı’na katılan ve ziyaret eden birçok kişiyle görüşmeleriniz oldu. Bu görüşmelerinize istinaden sektörün yatırım iştahını ve geleceğini nasıl öngörüyorsunuz?

Recep Işığıbol: Her zaman sektörümüzün çok hareketli, yenilikçi, dinamik bir sektör olduğunu vurguluyorum, Belki de diğer her sektörün buluştuğu nokta bizim sektörümüzdür. Teknolojilerin gelişmesiyle beraber farklı yol çizen birçok firma var ve bu doğrultuda çok güzel çok farklı projelerle gelen ziyaretçilerimiz oldu. Yatırımlarını projeleri doğrultusunda yapan birçok firma dijital çağın nimetlerinden faydalanacaktır.

Son olarak endüstriyel reklam sektörüne bir mesajınız var mı?

Recep Işığıbol: Umarım önümüzdeki yıl herkes için çok daha verimli ve egolarından sıyrılmış tatlı rekabetler içinde kazançlı geçer.

Print Friendly, PDF & Email