Glengo endüstriyel reklam sektörüyle buluşuyor

Glengo, temsilcisi olduğu Gerber Technology firmasının MCT kesim sistemlerini ürün portföyüne eklemesi üzerine ürünsel ve sektörel hizmet çeşitliliğini arttırmak amacıyla SIGN İstanbul Fuarı’na katılıyor.

Glengo, temsilcisi olduğu Gerber Technology firmasının MCT kesim sistemlerini ürün portföyüne eklemesi üzerine ürünsel ve sektörel hizmet çeşitliliğini arttırmak amacıyla SIGN İstanbul Fuarı’na katılıyor. 19-22 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarla ilgili olarak Glengo Teknoloji Genel Müdürü Ufuk Özbozkurt sorularımızı yanıtladı.

SIGN İstanbul 2019 Fuarı’nda yerinizi aldınız. Öncelikle fuara ilişkin beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

Ufuk Özbozkurt: Mevcut çalıştığımız sanayi kollarına yeni sanayi kolları eklemek, hem MCT makineyi hem de Gerber-Glengo adını bu yeni sanayi kollarına tanıtmak ve iyi bir noktaya getirmek. Reklamcılık sektörünü tanıma fırsatı yakalamak, otomasyon desteği verebileceğimiz firmaları belirlemek.

Standınıza gelen ziyaretçilerle hangi ürünlerinizi buluşturmayı planlıyorsunuz? Ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?

Ufuk Özbozkurt: Gerber – MCT çok yönlü kesim makinesi.  Ayrıca hem Gerber hem de diğer markalar için Router uçları, kesim makine bıçakları ve kesim yüzeyleri. Glengo 1985’ten beri Gerber (ABD) firmasının Türkiye, orta Asya, Orta Doğu ve Güney Doğu Avrupa’da temsilciliğini yapmaktadır. Konfeksiyon, Mobilya, Otomotiv, Uçak Sanayi, Matbaa, Yelken, Store Perde, Silah Sanayi gibi birçok sanayi koluna CAD-CAM sistemleri satmakta, eğitim ve servisini vermektedir.

Fuar süresince hangi ürünlerinize yoğunlaşacaksınız? Yenilik noktasındaki ürünleriniz neler olacak?

Ufuk Özbozkurt: Gerber MCT Makinesi Laser, Router ve mekanik kesim sistemleri içeren, baskılı ya da baskısız kumaş ve sert kompozit ürünler kesebilen konveyorize ileri teknoloji kesim makinemiz.

Fuardaki müşteri hedef kitleniz hangi sektörler olacak? Bu anlamda yurt içi ve yurt dışından ziyaretçi beklediğiniz şehir ve ülkeler hangileridir?

Ufuk Özbozkurt: Reklam, matbacılık, otomotive, baskılı ya da baskısız ürün kesen her sanayi dalı hedef sektörlerimiz olacaktır.

2019 yılının son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde, endüstriyel reklam sektörünün gelişimini nasıl görüyorsunuz?

Ufuk Özbozkurt: Bu sanayi dalında aktif olmadığımız için bir görüş beyan edemiyoruz. Bu fuar sonrası bu sanayi kolunu daha iyi tanıma imkanımız olacak.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Ufuk Özbozkurt: Sektöre uzun yılların uygulama ve destek deneyimine sahip Glengo-Gerber firmalarını ve MCT makineyi tanıtarak, satış sonrası destek ve kabiliyetli makine konusunda yeni ufuklar açacağız.

Print Friendly, PDF & Email