HKN Dijital, APPPEXPO’dan yeniliklerle döndü

HKN Dijital, satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüttüğü markalarda yaşanan gelişmeleri yerinde izledi.

HKN Dijital, satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüttüğü markalarda yaşanan gelişmeleri yerinde izledi. Fuar dönüşü HKN Dijital Genel Müdürü Hakan Yılmaz sorularımızı yanıtladı.

Çin’deki reklam fuarlarını takip ettiniz. Bu fuarlara gerçekleştirdiğiniz ziyaretin amaçları hakkında bilgi verir misiniz?

Hakan Yılmaz: Sektördeki yenilikleri gözlemlemek, bu noktada Türkiye pazarına sunabileceğimiz ürünleri incelemek amacıyla fuarları takip ettik. Türkiye distribütörü olduğumuz firmaların yeni ürün tanıtımları oldu. Bu bağlamda Gongzheng firmasının 5 pikolitre yeni UV serisindeki modellerini inceleme fırsatı bulduk. Bu yeni seri, hem bizim için hem de sektörümüz için çok heyecan verici özelliklere sahip.

Sergilenen ürünler, gelişen teknoloji ve yenilik noktasında fuarı nasıl buldunuz?

Hakan Yılmaz: Firmalar yatırım yapmadan önce tabir uygun olursa “ince eleyip sık dokuyor”. Aldıkları makineden hem yüksek performans hem de uzun vadeli hizmet bekliyor. Bu doğrultuda HKN Dijital olarak bizlerde, en yeni teknoloji ve gelişmeleri takip ediyoruz. Sektörün geleceğini bu fuarlarda görebilmekteyiz. Dijital baskı, içinde bulunduğumuz reklam sektörünün dışında birçok pazara hitap eden bir yapıya büründü. Bu anlamda gelecek dönemde yapabileceklerimiz üzerine yeni fikirler oluştu. Bizim açımızdan son derece faydalı bir ziyaret programı oldu.

temsilcisi olduğunuz markalarda yaşanan yenilikler ve gelişmeler hakkında bilgi verir misiniz?

Hakan Yılmaz: Bizim açımızdan en önemli gelişme Gonzheng firmasının UV makinelerdeki yeni ürünlerini tanıtması oldu. 5 pikolitre gibi şaşırtıcı baskı performansı bizi gerçekten umutlandırdı. Aynı zamanda yenilik noktasında lazer kesim makinalarına yönelik çok olumlu temaslarımız oldu.

Ziyaretiniz süresince ne tür çalışmalar gerçekleştirdiniz? Hangi firmalarla temasta bulundunuz?

Hakan Yılmaz: Tecrübe ve bilgi birikimimizle uzmanlaştığımız dijital baskı teknolojileri konusunda yeni firmalarla bazı temaslarımız oldu. Sektörümüz için en faydalı ürün ve hizmetleri sunma noktasında çalışmalarımız ve görüşmelerimizi sürüyor. Gelecek dönemde yeniliklerimizi Dijital Teknik aracılığıyla sektörümüzle paylaşmayı planlıyoruz.

Yenilik noktasında bünyenize eklemeyi düşündüğünüz ürünler var mı?

Hakan Yılmaz: Yenilik sektörümüz için vazgeçilmez bir konudur. Portföyümüze mutlaka yenilikler katacağız. Özellikle HKN Dijital olarak 2019 yılında lazer ve UV makineler konusunda adımızdan söz ettireceğiz.

Print Friendly, PDF & Email