HP Latex, yeni araba tasarımını mümkün kılar

MediaCo ilk olarak, tekstil işleri için bir HP Stitch S1000’e yatırım yapmış ve ‘çarpıcı sonuçlar’ elde etmiş olan çevresel avantajları nedeniyle HP Latex’in ilgisini çekti.

 

MediaCo, VR Motorsport’un kadın yarış sürücülerini kutlayan yeni bir araba tasarımı oluşturmasına yardımcı olmak için HP Latex teknolojisini kullandı. On yıl önce Vincent Randall tarafından kurulan VR Motorsport, Temmuz ayında Croft Circuit’te, Motorsport Woman tarafından kadın sürücülere dikkat çekmek için yaptırılan bir tasarıma sahip yeni sarılmış Praga R1 yarış arabasıyla sezona başladı. ‘Sanat arabası’ olarak adlandırılan bu film, MediaCo tarafından 3B kaplamayı Cain Caser’ın bir koleksiyonuna dayanıyor.

Bay Randall aynı zamanda MediaCo’nun kurucularından ve yöneticilerinden biridir, bu nedenle proje doğal bir işbirliğiydi. Şirket, Manchester’daki 36.000 metrekarelik tesisinde sergi grafikleri, perakende tabela ve duvar kağıdı gibi ürünler üretiyor. Bu yıl kurulan, tam renkli araç kaplamasını üretmek için seçilen bir HP Latex 3600’dü.

Bay Randall, “HP Lateks mürekkepleri, üzerine yazdırdığınız malzemenin yüzeyini etkilemez, bu nedenle bir araç kaplaması için parlak film kullanıyorsanız, o zaman parlak kalacaktır,” dedi. “Mürekkepler de oldukça esnektir ve bu, ayırt edici konturlu bir şasiye sahip olan Praga R1 gibi arabaları sarmak için gereklidir.”

Rengin ve bitişin tekdüzeliği, sanatçının orijinal resmini, özellikle de karmaşık fırça işlerini kopyalamak için önemliydi. Tabloyu taramak mümkün değildi, bu nedenle MediaCo’nun grafik sanatçıları, görüntüyü oluşturmak için yüzlerce fotoğraftan çalıştı. MediaCo ekibinin baskısı, Visionary Graphics tarafından sarılması ve Croft’a teslimatı içeren proje sadece bir haftada tamamlandı.

MediaCo ilk olarak, tekstil işleri için bir HP Stitch S1000’e yatırım yapmış ve ‘çarpıcı sonuçlar’ elde etmiş olan çevresel avantajları nedeniyle HP Latex’in ilgisini çekti.

“Sürdürülebilirlik baskının geleceğidir,” diye bitirdi Bay Randall. “MediaCo, İngiltere’de ISO 14001’e ulaşan ilk baskı şirketidir, bu nedenle HP’nin hikayesinden ve HP Latex ve Stitch’in çevresel kimlik bilgilerinden çok etkilendik.”

Print Friendly, PDF & Email