Işıklar LED Yenilikçi Çözümleriyle Beğeni Topladı

Işıklar LED, 27-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen LED Fuarı’na katıldı. Işıklar LED, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda geniş ürün yelpazesiyle beğeni topladı. Fuarın ardından Işıklar LED sahibi Cüneyt Beyle fuara ve yeni ürünlerine ilişkin bir söyleşi gerçekleştirdik.

Fuarı nasıl buldunuz? Beklentilerinizi karşıladı mı?
Bu yıl ilk defa LED Fuarı’na katıldık. Fuara çok yeni bir ürün getirdik. Türkiye’de ilk defa 5 yıl garantili 250 cm derinlikte su altında çalışabilen trafolar ürettirdik. Uygulamacı firmaların birçoğunun sorunu trafolardan kaynaklanıyor. Ancak Samsung GOQ LED ürünlerimizden bugüne kadar hiçbir şikayet almadık. Ancak power trafolardan sorun olduğu için biz farklı bir şekilde üretim gerçekleştirdik. Böylece şehir şebekelerinden kaynaklanan arızaları ortadan kaldırdık. Bunun yanında, su, nem gibi etkenlerden oluşabilecek arızaların da önüne geçtik. Böylece en az 3 yıl sorunsuz bir şekilde uygulama yapılabilecek. LED Fuarı’nda sergilediğimiz bu ürünler oldukça ilgi topladı. Bizim hedefimiz, Türkiye pazarında olmayan ürünleri sunmaktır. Her zaman kaliteli, sorunsuz ürünler getirmeyi hedefledik.
Fuardaki ziyaretçilerin bir arayış içinde olduklarını gözlemledik. Sunduğumuz yeni ürünlerle ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başardık. Ürünlerimiz, ziyaretçiler tarafından oldukça ilgiyle karşılandı.

LED konusunda oldukça geniş bir pazar oluştu. Bu pazarda başarılı olabilmek için neler yapılması gerekir? Sizin şirket olarak stratejiniz nedir?
Geçmişte tabelalarda florasan döşenirken, bugün elektroniğe doğru bir geçiş başladı. Bu konuda eğitim sağlayan tek firma Işıklar LED şirketidir. Yani, Işıklar LED’den ürün almaya başlayan müşteriye, bu konuda ihtiyacı olan tüm eğitimleri vermekteyiz. Böylece daha bilinçli bir sektör oluşturma gayreti içindeyiz.
Özellikle reklam sektöründe LED konusunda çok geniş bir ürün yelpazesi var. Bu noktada kullanıcı hangi ürünü nerede kullanacağını çok iyi bilmelidir. Birleşik Akrilik ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile LED ürünler için pleksi glass ürettik. Bu pleksi glass ürünle, LED’i % 30 daha az kullanarak, daha fazla ışık elde etme imkânı sağlanmıştır. Yine tabela yapımında, derinlikleri ve içine uygulanan boya çok önemlidir. Bunlar doğrudan ışığın dağılımını son derece etkilemektedir.
Müşteriyi, doğru ürüne yönlendirmek son derece önemlidir. Işıklar LED olarak doğru ürünü doğru yerde kullanmaları için çaba gösteriyoruz.

Sign İstanbul Fuarı da yaklaşıyor. Fuara yönelik bir çalışmanız var mı?
Sign İstanbul bizim için her zaman çok önemli bir buluşma platformudur. Bu fuarda özellikle reklam sektörüne yönelik yeniliklerimizle yer alacağız. Ayrıca, LED ürünlerin uygulama aşamasında sorunları olan ziyaretçilere standımızda danışmanlık hizmeti de vereceğiz. Bu noktada tüm misafirlerimizi standımıza davet ediyoruz. Çok büyük bir Pazar payına sahibiz. Türkiye’nin % 70’ine hizmet vermekten dolayı son derece mutluyuz. Reklam sektörünün Işıklar LED’i takip etmesini tavsiye ediyorum.

Print Friendly, PDF & Email