İstanbul Reklam standı alışılmış görüntülere sahne oldu

Katıldığı her fuarı yoğun geçiren İstanbul Reklam’ın Fespa Eurasia’daki standında da alışılmış görüntülere sahne oldu.

Endüstriyel reklam sektörünün köklü ve başarılı firmalarından olan İstanbul Reklam, 6-9 Aralık 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Fespa Eurasia Fuarı’nda sektörle buluştu. İstanbul Reklam, her fuarda olduğu gibi bu fuarda da yoğun bir ziyaretçi kitlesini standında ağırladı. Fuarla ilgili olarak İstanbul Reklam’dan Hülya Beyler sorularımızı yanıtladı.

İstanbul Reklam olarak sektörle buluştunuz. Fuar öncesine ait beklenti ve sonuçlarına ilişkin görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Hülya Beyler: Bu yılki Fespa Eurasia tanıtım noktasında başarılı, üzerinde çalışılmış bir organizasyon oldu. Hem yerli hem de yabancı ziyaretçi noktasında oldukça başarılı bulduk. Bu anlamda İstanbul Reklam açısından sonuçları itibariyle memnun olarak ayrıldığımız bir fuar oldu. Fuar süresince standımız oldukça yoğundu. Döviz kurların aşağıya çekilmesiyle birlikte sektördeki hareketlilik hemen hissedildi. Hem mevcut müşterilerimiz hem de yeni ziyaretçiler standımıza ve ürünlerimize ilgi gösterdi. Fuar süresince satışa yönelik birçok anlaşmamız oldu. Bunun yanında fuar sonrasına yönelik de birçok bağlantı kurduk. Bu vesileyle standımıza gelen tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.

Fuar süresince standınızda hangi ürünler yer aldı?

Hülya Beyler: Epson DX5 modellerine ait birisi 2 kafa diğeri 4 kafa olmak üzere iki ürün yer aldı. Bunun yanında Konica grubunda 3 farklı modelimiz stand alanımızda tanıtıldı. Yine plotter çeşitlerimizden en çok talep gören yeni modellere yer verdik. Yine fuar alanındaki çalışma alanında CNC ve lazer modellerimizin tanıtımlarını yaptık.

İstanbul Reklam standı her fuarda olduğu gibi bu fuarda da oldukça yoğundu. Müşterilerin İstanbul Reklam’a olan bu ilgisinin arkasında neler var?

Hülya Beyler: Başarımızın sırrı ve mimarı başta babam Şaban Beyler’den kaynaklanmaktadır. Şaban Beyler’in yıllardır bu sektöre verdiği emek ve hizmetlerin karşılığı olarak görmekteyiz. Bizlerde bu ilgiye karşılık verebilmek için tüm ekip arkadaşlarımızla yoğun bir mesai harcamaktayız.

 

2018 yılına ait bir değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Hülya Beyler: 2018 yılı hem ülkemiz hem de sektörümüz açısından oldukça zorlu geçti. Ekonomik göstergelerde kimsenin beklemediği gelişmeler yaşandı. Bunların yansımaları da sektör olarak hissettik. Daha öncede böyle piyasa koşulları yaşadık. Şaban Beyler bizlere her zaman motivasyonu yüksek tutmayı öğretti. Bu yüksek motivasyon ve kararlılıkla bizler çalışmalarımıza aynı inanç ve azimle devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın karşılığı aldığımızı görmek de bizi daha çok motive etmektedir. Birçok firmanın geri adım attığı piyasa koşullarında bizler aynı şekilde hizmet sunmaya devam ettik.

2019 yılına ilişkin sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Hülya Beyler: Fuarda bir kez daha gördük ki, sektörümüze olan güven ve ilgi aynı şekilde devam ediyor. Sektörümüz yenilikleri ve teknolojiyi takip ediyor. Değişim ve gelişime açık olduğumuz sürece güzel günlerin çok uzak olduğunu düşünmüyorum. Dolayısıyla 2019 yılının hem ülkemiz hem de sektörümüz için güzel ve başarılı geçeceğine inanıyorum.

 

 

Print Friendly, PDF & Email