İstanbul Reklam, yeni ürünlerle sektörün karşısına çıkmaya hazırlanıyor

Hülya Beyler: “GETHRAY firması ile yapmış olduğumuz distribütörlük sonrasında makina konusunda daha güçlü ve yenilikçi ürünler sunmaktayız. Sonuçlar çok başarılı, hem müşterilerden aldığımız geri bildirimler hem de stabil çalışmaları bizleri mutlu ediyor”

İstanbul Reklam, Çin’de düzenlenen reklam fuarlarını takip etti. Fuar sonrası İstanbul Reklam’dan Hülya Beyler sorularımızı yanıtladı.

Çin’deki reklam fuarlarını takip ettiniz. Bu fuarlara gerçekleştirdiğiniz ziyaretin amaçları hakkında bilgi verir misiniz?

Hülya Beyler: Her yıl olduğu gibi Çin fuarlarını ziyaret ettik. Amacımız yeniliklere yakından takip etmek oldu. Yeni ürün noktasında çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Bu doğrultuda bizim için güzel bir ziyaret oldu.

Sergilenen ürünler, gelişen teknoloji ve yenilik noktasında fuarı nasıl buldunuz?

Hülya Beyler: Teknoloji günden güne değişmekte. Bu değişim özellikle makina yelpazemizde hızla ilerlemektedir. Bu anlamda güzel bir fuar oldu. Birçok yenilik gözlemledik. Bu anlamda firmamızla ilgili gerekli görüşmeleri sağladık.

Ziyaretiniz süresince ne tür çalışmalar gerçekleştirdiniz? Hangi firmalarla temasta bulundunuz?

Hülya Beyler: Mevcut çalışmakta olduğumuz firmalarla gelecek planlamalarımızı gerçekleştirdik. Bununla birlikte en kısa zamanda yeni ürünlerle sektörümüzün karşısında olacağız.

Yenilik noktasında bünyenize eklemeyi düşündüğünüz ürünler var mı?

Hülya Beyler: Yeniliğin sonu hiçbir zaman olmadı. Yeniliğin peşinden koşarken dikkat ettiğimiz bazı kriterler var. Henüz test aşamasında olan, henüz hazır olmamış ürünleri bünyemize almaktan çekiniyoruz. Bunun yerine daha uzun ömürlü ve teknolojisi kabul görmüş ürünleri tercih ediyoruz. Bu da bir süreç, bünyemize almış olduğumuz her makine için öncelikle firmamızda aylarca test edildikten sonra müşterilerimize sunulmaktadır. Stratejimiz makine veya ürün belli bir aşamaya gelene kadar satmayıp sadece izlemektir. Ürün hazır hale geldiğinde piyasaya sürüyoruz. Bu yüzden bazen teknoloji açısından geç kaldığımız oluyor, bunun en büyük nedeni testleri yapılmamış ürünleri piyasaya sürüp müşteri memnuniyetsizliği yaşamamaktır.

İstanbul Reklam firmasını ayrıcalıklı kılan özellikler nelerdir?
Hülya Beyler: Şirketimizde talebin doğrultusunda çeşitli alan ve hizmetler için en uygun makine ve malzeme çeşitliliği ile müşterilerimize ulaşmaktayız. Doğru ürünü doğru müşteriye ulaştırmak için ürün yelpazemiz çok geniş. Bu kadar çok üründe nasıl uzmanlaşıyorsanız derseniz, müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını çok iyi dinliyoruz, satmak istediğimiz ürüne değil doğru ürüne yönlendirme yapıyoruz. Kalite konusunda gelince, kaliteli ürünün fiyatı bellidir, rekabet edebilmek için kalite ile oynayarak fiyatlarda değişiklikler olabilir. İstanbul Reklam olarak biz her zaman kalitenin peşinden koştuk ve en iyi sonuçlara vermek için çabalıyoruz.

Piyasa koşuları hem ekonomik yönden hem de rekabet noktasında zorlaştı. Bu noktada 2019 yılı içinde nasıl bir politika izleyeceksiniz?

Hülya Beyler: Ekonomik koşulların bu şekilde devam edeceğini düşünüyorum. Bunun için en olumlu ve olumsuz durumları büyük veya küçük ölçekli firmaların ileriye dönük planlar yapmasını öneriyorum. Rekabet zorlaştı, fiyatlar hiç olmadığı kadar değişkenlik gösteriyor, bu durum hem bizler açısından zor hem müşteri açısından, olabildiğince stabil kalmaya çalışıyoruz. İstanbul Reklam olarak çok güçlü bir yapıya sahibiz. O yüzden kendimizi şanslı hissediyorum.

Uzun yıllardır güçlü markaları Türkiye pazarında başarıyla temsil ediyorsunuz. Dergi okuyucularımız için temsilcisi olduğunuz markalar ve ürünlerinden bahseder misiniz?

Hülya Beyler: Son yıllarda gerek marka gerekse kalite açısından başarı olduğumuzu söyleyebilirim. GETHRAY firması ile yapmış olduğumuz distribütörlük sonrasında makina konusunda daha güçlü ve yenilikçi ürünler sunmaktayız. Sonuçlar çok başarılı, hem müşterilerden aldığımız geri bildirimler hem de stabil çalışmaları bizleri mutlu ediyor. Bu marka adı altında Konica 512, 512İ, 1024, 1024i, Ricoh Gen5 UV, Tekstil ve Epson DX5 modellerini sergiliyoruz. Makinaları destekleyebilen Solvent ve Eko solvent bazlı uzun ömürlü çalışan boyalarımız mevcut. Flatbed UV de JHF makinalarını satmaktayız . 200 x 300 ölçü en çok tercih edilen ölçümüzdür. Ek olarak lazer kesim makinaları, CNC en çok satan ürünlerimizdendir.

Fuar vesilesiyle endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Hülya Beyler: 2019’un ne kadar zorlu bir yıl olacağını hepimiz biliyor olsak da, bu dönemlerin geçeceğini de biliyoruz. Umutlu olmaya, tüm gücümüzle sektörümüz için çalışmaya devam ediyoruz. Herkese başarılar ve bol kazançlar diliyorum.

Print Friendly, PDF & Email