Kağıdın yeni adresi Yek Kağıt

Kendi piyasasına hızla giriş yapan YEK Kağıt ve Reklam ürünleri,  sektörde emin adımlarla ilerliyor. Önümüzdeki dönemlerde adından sıkça bahsettirecek olan YEK Kağıt ve Reklam Ürünleri şirketinin sahibi Ersel Akbaş ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Akbaş, sektöre iddialı giren bu şirketin kuruluş hikâyesini, bugüne kadar yaptıkları çalışmaları ve geleceğe dair planlarını bizimle paylaştı.

YEK Kağıt Reklam Ürünleri şirketinin kuruluş sürecinden bahseder misiniz?

Ersel Akbaş: Belli bir süredir bu sektörün içerisindeyiz. Piyasanın zorlamasıyla kendi işimizi yapmaya karar verdik. Bu noktada da ana kalem olarak kağıdı seçtik. Sektörün kullandığı 3 çeşit kağıt açık hava reklam kağıdı, blueback, citylight döner panolarda kullanılan megalight kağıtları olacak. Bizim için esas olan devamlılık ve kalitedir.  Müşterilerin yaşadığı sorunları biz daha iyi biliyoruz bu sorunların yaşanmamasına özen göstereceğiz. Sektörde kağıt tedariğini sağlamak ve kağıt denildiğinde ilk akla gelenin ise kendi şirketimizin olmasını istiyoruz.

Belli bir müşteri kitleniz var. Önümüzdeki dönemde YEK kağıt nerede olur?

Ersel Akbaş: Herkesin gönül rahatlığıyla korkmadan kullanabileceği sorun yaşamayacağı ürünler olacak. Şuan satışlarımız başladı. Güzel tepkiler alıyoruz ve şimdilik iyi gidiyor. Piyasanın bu zorlu sürecinin bizi etkileyeceğini düşünmüyorum. Çünkü daha çok yeniyiz.

Şirketinizin ismini  YEK Kağıt ve Reklam Ürünleri olarak belirlediniz. Peki neden farklı reklam ürünlerini  iç piyasada alıp satıyorsunuz?

Ersel Akbaş: Talepler doğrultusunda yapıyoruz. Belli bir müşteri portföyümüz var zaten onlardan alıp satarak aradaki geçişi sağlıyoruz. Ama hedefimiz kağıt ürünlerinde daha güçlü olmak. Biz piyasada “Kağıtçı” olarak anılmak isteriz.

Müşterilerine bir mesajınız var mı?

Ersel Akbaş: Özellikle şunu belirtmek istiyorum kağıt konusu sektörde maalesef kısır kalmış bir konu. Aslında sektörün önemli bir noktasında. Ancak kağıt denilince akla gelen birkaç isim var. Biraz araştırmacı olsunlar, biz de artık bu işin içindeyiz. Bizimle muhakkak iletişime geçsinler.

 

Print Friendly, PDF & Email