Liva Reklam için piyasadaki hareketlilik umut verici

Sakarya merkezli bir firma olan Liva Reklam, Batı Karadeniz ve Doğu Marmara bölgelerine başarıyla hizmet veren sektörümüzün önde gelen kuruluşlarından biridir. Her türlü reklam malzemesinin satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüten Liva Reklam’ın çalışmalarıyla ilgili olarak Murat bey sorularımızı yanıtladı.

Tüm dünyayı etkisi altında alan salgın süreci ve sonrasında yeni bir dünya düzeni ile karşı karşıya olacağız. Her sektör için farklı etkilerin olduğu bu yeni dünya düzeninde endüstriyel reklam sektörünün nasıl bir pozisyon alacağını düşünüyorsunuz? Firma olarak bu yeni düzende nasıl bir pozisyon almayı planlıyorsunuz? Satış öncesi, satış ve satış sonrası aksiyonlarla ilgili belirlediğiniz bir planlama var mı?

Çin’de başlayıp zamanla tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19, her anlamda her kesimi korkuttu. Kimsenin bu noktalara geleceğini tahmin etmediği bir süreç yaşamaktayız. Bu anlamda bir tecrübe olmadığı için herkes hazırlıksız yakalandı. Hem sağlık hem de ticaret açısından uzun bir süre olumsuz haberlerle karşılaştık. Yasaklı günler haricinde müşterilerimize ürünlerimizi, servisimizi sunmaya çalıştık. Normalleşme adımlarıyla birlikte tam anlamıyla duran sektörlerin hareketlenmesi bizim sektörümüze olumlu yönde yansıdı. Kısa bir sürede hızlı bir toparlanma süreci yaşadık. Sipariş ve ürün talepleri bir anda artış gösterdi. Ürün tedariği noktasında stoklarımızı sürekli güncel tutmaya çalıştık. Şu anki hareketlilikten memnunuz. Bunda sonra daha iyi olacağına inanıyoruz. Sonuç itibariyle yaşadığımız süreç bize bir tecrübe ve ders oldu. Eğer böyle bir süreç tekrarlanırsa daha tedbirli ve kontrollü olma şansımız olacaktır. Halihazırda pandemi süreci piyasaların sakin olduğu bir dönemde yaşandı. Bu durum sektörümüz içinde bir şans oldu.

Liva Reklam’da çok çeşitli ürünler var. Bu anlamda ürün portföyünüzle ilgili neler söylemek istersiniz?

Liva Reklam ürün portföyünde makine satışı dışında endüstriyel reklam sektörünün ihtiyaç duyduğu tüm ürünler bulunmaktadır. Tüm ürünlerimizi iç piyasadan tedarik etmekteyiz. Bu anlamda alanında en iyi ve kaliteli markalarla çalışmayı tercih ediyoruz. Bulunduğumuz bölgedeki çok sayıda firmaya hizmet veriyoruz. Bu anlamda ciddi bir satış ve dağıtım ekibine sahibiz. Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde pleksi kompozit ürünlere ciddi bir talep oluştu. Her zamankinden çok daha fazla hızlı bir şekilde talep görmektedir.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Yaşadığımız süreç her anlamda bir tecrübe ve ders oldu. Temennimiz hem dünyanın hem de ülkemizin bu süreçten bir an evvel kurtulmasıdır. İlk şokun atlatılmasıyla birlikte işlerde yoluna girmeye başladı. Herkes normal işine odaklandı. Bundan sonra da yıl sonuna kadar bu şekilde artan bir satış grafiği ile devam edeceğimize inanıyorum. Eğer çok büyük bir olay yaşanmaz ise, 2021 yılında çok daha güzel yerlere geleceğimizi düşünüyorum.

Print Friendly, PDF & Email