LIYU International, APPPEXPO’da 3 Yeni Ürün Lansmanı Gerçekleştirdi

5-8 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşen fuar LIYU Internatinal, Platinium serisine katılan 3 yeni ürünün lansmanını gerçekleştirdi.

LIYU International, Çin’in Şangay kentinde düzenlenen APPPEXPO Fuarı’na katıldı. 5-8 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşen fuar LIYU, Platinium serisine katılan 3 yeni ürünün lansmanını gerçekleştirdi. Fuarla ilgili olarak LIYU International Satış Müdürü Murat Kaya sorularımızı yanıtladı.

Murat bey, APPPEXPO Fuarı’nda lansmanı yapılan ürünler hakkında bilgi verir misiniz?

Murat Kaya: Bu ürünlerden ilki hibrit flatbed 205xsonsuz baskı alanı sunuyor. Kycera kafa ile lansmanı yapıldı ancak Konica Minolta kafalı modeli olacak. Bir diğer yenilik robber roller LED UV modelini yeni olarak sunduk. Konica Minolta 6 pikolitre kullandık. Son olarak da Flatbed printer grubunda daha ekonomik bir model piyasaya sunduk. Dolayısıyla bu fuarda mevcut ürünlerimize ilave olarak 3 yeni modelimizin lansmanını gerçekleştirmiş olduk. Bu ürünlerin Mayıs ayında Fespa Münih Fuarı’nda Avrupa lansmanı olacak. Yeni ürünler en kısa sürede Türkiye piyasasında satışa sunulacak.

Fuar süresince LIYU International standı oldukça yoğundu. Bu ilgiyi neye bağlıyorsunuz?

Murat Kaya: APPPEXPO, Uzakdoğu Asya olarak tabir edilen bölgenin ana fuarıdır. Distribütörlerimize lansmanla ilgili davetimiz olmuştu.   Bütün distribütörlerimiz katıldılar. Bunun dışında dünyanın çeşitli noktalarından fuara katılan yatırımcılarla görüşme fırsatımız oldu. Bizim açımızdan satıştan ziyade daha çok yeni ürünlerin lansmanı daha fazla önemliydi. Yeni ürünlerimize ve mevcut ürünlerimize olan ilgiden son derece memnunuz. Fuarı genel olarak gözlemlediğimde yenilik noktasında en büyük gelişmenin bizim standımızda olduğunu söyleyebilirim. Platium serisi ile zaten bir adım öndeydik. Şimdi Hibrit serisiyle bu öncülüğümüzü pekiştireceğimize inanıyorum.

LIYU International dünya ve Avrupa pazarının tercih edilen öncü markalarından biri haline geldi. Yatırımcılar neden LIYU markasını tercih ediyor? LIYU ne gibi ayrıcalıklar sunuyor?

Murat Kaya: LIYU International, gerçek anlamda yatırımcıların beklentilerini karşılayan A sınıfı makineler geliştirmekte ve üretmektedir. Yatırımcıların LIYU markasını tercih etmesindeki en büyük etken, kalite, güvenilirlik, sağlamlıktır. Bunlardan en önemlisi bu özellikleri en uygun fiyatla bir araya getirmektedir. LIYU International üretim tesisleri tam kapasite ile çalışmaktadır. Çin pazarının en güçlü markaları arasında yer almaktadır. Şahsi görüşüm; Avrupa’daki en başarılı Çin markasının LIYU International olduğunu söyleyebilirim. Güçlü olduğu pazarların dışında lider olduğu birçok ülkede vardır.

LIYU International olarak Türkiye pazarına ilişkin düşünceleriniz nelerdir?

Murat Kaya: Türkiye pazarı 2018 yılı içinde ekonominin getirmiş olduğu pozisyon doğrultusunda bir miktar yavaşladı. Bu yavaşlamayı bazı sektörler daha az hissederken, bazı sektörler çok fazla hissetti. LIYU International olarak 2018 yılını beklentilerimizin üzerinde kapattık. Bunun yanında 2019 yılının daha temkinli geçeceğini düşünürken ilk çeyrekte geçen yıla göre hem adet hem de ciro anlamında büyüme gerçekleştirmiş bulunuyoruz. LIYU International çok geniş bir ürün yelpazesiyle farklı sektörlere hitap edebilmektedir. Bu avantajı Türkiye pazarında daha iyi kullanıp, farklı sektörlere de ulaşarak pazarımızı artırmayı hedefliyoruz.

Son olarak endüstriyel reklam sektörüne vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Murat Kaya: Dünya piyasalarında genel anlamda bir durağanlık söz konusu. Daralma Avrupa pazarında kendini daha fazla hissettiriyor. Bu daralma neticesinde yeni arayışlar başladı. Bu arayışlarda LIYU International için yeni bir pazar oluşturuyor. Tanınan ve bilinen bir marka olması ve sunduğu çeşitlilikle LIYU markası ön plana çıkmaktadır. Bunun yanında Türkiye pazarındaki daralma da müşterileri yeni arayışlara itmektedir. Yatırımcı ve kullanıcılar daha güvenilir firmalarla çalışmaya yönelmekte. Burada da LIYU International ve CMYK Reklam olarak pazar gücümüzle sektörümüzün yanında olduğumuzu göstermekte ve hissettirmekteyiz.

Print Friendly, PDF & Email