Lotus Dijital Fedar markasının yeni modellerini getiriyor

Fedar Süblimasyon Baskı Makineleri’nin Türkiye temsilciliğini yürüten Lotus Dijital, farklı kafa yapılarına sahip modellerin Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor.

Fedar Süblimasyon Baskı Makineleri’nin Türkiye temsilciliğini yürüten Lotus Dijital, farklı kafa yapılarına sahip modellerin Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. Çin’de düzenlenen APPPEXPO Fuarı’nı takip eden Lotus Dijital, distribütörü olduğu Fedar standındaki yenilikleri en kısa sürede Türkiye sunmayı planlıyor. Konuyla ilgili olarak Lotus Dijtal’den Muharrem Işığıbol sorularımızı yanıtladı.

Lotus Dijital olarak APPPEXPO Fuarı’nı takip ettiniz. Fuara ait izlenimlerinizi öğrenebilir miyiz? Nasıl bir fuar oldu?

Muharrem Işığıbol: APPPEXPO Fuarı, takip edilmesi gereken olarak geride kaldı. Doluluk oranı fena olmayıp birçok Türk firmasını da burada görmekten mutlu olduk. İnşallah bundan sonra daha fazla Türk katılımcılı fuarlar olur.

Fuardan beklentileriniz neydi? Hangi amaçlarla ziyaret ettiniz? Beklentilerinizi karşıladı mı?

Muharrem Işığıbol: Fuardan özel bir beklentimiz yoktu. Ancak bu fuarlar her zaman değişime ve yeniliğe açılan bir kapıdır. Dolayısıyla eğer sektörde var iseniz, bu tarz fuarlara ya katılacaksınız ya da her daim ziyaretçisi olacaksınız ki farklı fikirler, farklı projeler düşünüp üretebilesiniz. Bu açıdan baktığımızda bizim için olumlu geçen bir fuardı diyebiliriz.

Fuarda yeni anlaşmalarınız oldu mu? Türkiye pazarına sunacağınız yenilikler olacak mı?

Muharrem Işığıbol: Türkiye pazarında tekstil sektörüne yönelik olarak satmakta olduğumuz Fedar Marka süblime transfer makinelerinin yeni modellerini de artık pazara sunacağız. Daha önce 190 cm eninde 4 Epson 5113 kafalı makinelerin yanında yeni model olarak 2 ve 3 kafalı olanlarını da müşterilerimize getireceğiz.

Türkiye pazarındaki yönelik çalışmalarınız nasıl gidiyor? Pazarın gelişiminden ve büyümesinden memnun musunuz?

Muharrem Işığıbol: Lotus Dijital olarak biz önce yola dijital baskı kağıdı ile çıktık ve 5.yılımıza girdiğimiz bu yıl çok şükür piyasada her zaman kağıt kalitesi olarak müşterilerimize her daim aynı kalitede ve devamlılıkta kağıdı verdik. Aynı zamanda müşterilerimiz dijital baskı makinesi konusunda bizden çok talepte bulundular. Bunun üzerine geçen yıldan itibaren Fedar markasının Türkiye distrübütörlüğünü alarak müşterilerimize bu konuda da çözüm ortağı olduk. Bundan sonra da inşallah pazarın isteklerine cevap verme adına her türlü adımı atarak pazarla beraber şirketimizi de büyüterek emin adımlarla yola devam etmeye çalışacağız.

Yurt içi piyasada daha çok hangi ürünleriniz talep görüyor? 2018 yılına ait görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Muharrem Işığıbol: Bizim ana kalemimiz baskı kağıdıdır. Bu konuda çok iddialı olduğumuzu söyleyebilirim. Çünkü bazı satıcı firmalar müşterilerine bugün verdikleri kağıdı birkaç ay sonra veremeyebiliyor, farklı ürünü sunuyorlar. Böyle olunca tekstil sektörü bunu kaldırabilecek kalitede değil çünkü tekstil de numune denemesini müşterinize hangi renk ve kaliteden onaylattı iseniz devamını da aynı şekilde vermeniz gerekmektedir. Eğer müşterinize siz her daim farklı baskı kağıdı sunar iseniz bu doğru bir çözüm ortağı olmadığınızı gösterir. Hal böyle olunca Lotus Dijital olarak biz müşterilerimize 5 yıldır hep aynı ürünü ve kalitesinden asla şüphe edilmeyen ürün verdiğimiz için çok şükür tercih edilme sebebi oluyoruz. Kısacası baskı kağıdı bizim amiral gemimizdir.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Muharrem Işığıbol: 2018 yılı ekonomi ve ticari anlamda olumsuz geçecek gibi bir hava olsa bile biz herşeye rağmen pozitif bakıyoruz. Burada ülkemizi ve bizleri kurtaracak tek hamlenin ihracat olduğunu ve yerli üretime destek verilmesini düşünüyorum.

Print Friendly, PDF & Email