Mat Kağıt, HP ve ZUND ürünlerini ön plana çıkardı

Mat Kağıt, Yeni HP Latex 315-335 Print and Cut modellerini ilk kez tanıttı endüstriyle reklam sektörüyle buluşturdu. Print and Cut sistemi hız ve kalitesiyle ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

Mat Kağıtçılık A.Ş., 4-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı’nda temsilcisi olduğu markaların çözümlerini tanıttı. Özellikle HP ve ZUND çözümlerinin yoğun talep gördüğü fuarla ilgili olarak Mat Kağıt A.Ş. Satış ve Pazarlama Müdürü Metin Gönülkırmaz sorularımızı yanıtladı.

Mat Kağıtçılık olarak SIGN İstanbul Fuarı’na katılarak sektörle buluştunuz. Öncelikle bu yılki SIGN İstanbul Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz? Nasıl bir fuar oldu?

Metin Gönülkırmaz: Başarılı bir fuar süreciydi, ilk iki gün çok yoğunluk olmadı. Fakat daha evvelden program yapıp beklediğimiz müşterilerimiz ziyarette bulundular. Bu görüşmeler oldukça verimli geçti, önümüzdeki günlerde anlaşmalar imzalanacaktır.

Mat Kağıtçılık fuarda hangi yeniliklerini ziyaretçilerle buluşturdu? Ziyaretçilerin hangi ürünlere ilgisi daha fazla gerçekleşti?

Metin Gönülkırmaz: HP ve ZÜND markalı ürünlerimizde bulunan yeni gelişmeler oldukça ilgi topladı. Standımızı ziyaret eden müşterilerimiz HP ürünlerimizde Print and Cut çözümünde hız ve kaliteyi bir arada görmüş olmaktan çok memnun oldular. Endüstriyel üretim yapan firmalar HP Latex 3200 ve HP Latex 570 modellerimizdeki yenilikleri tüm detayları ile incelediler. Ayrıca iş sonlandırma alanında Zünd G3 XL3200 makinemizde hem ekonomik yatırım bedeline sahip modellerimiz hem de performans arayan firmalar için 3.6 Kw router modülümüz için çok çeşitli ürün kesim çalışmalarımızı yaptık.

Temsilciliğini yürüttüğünüz grupta yer alan HP ve ZÜND markalarında yaşanan gelişmeler ve yeniliklerden bahseder misiniz?

Metin Gönülkırmaz: Standımızda çok sayıda farklı özelliklere sahip HP Latex 300 ve 500 serisi ürünlerimizi bulunmaktaydı. HP Latex 315 Print and Cut ve HP Latex 335 Print and Cut modellerimizi ilk defa SIGN İstanbul Fuarı’nda sektörümüze sunma fırsatı bulduk. Bu makinelerimiz ile baskı ile kesim uygulamalarını bir arada en hızlı ve kaliteli şekilde üretebilme imkanlarını gösterme fırsatı yakaladık. HP Latex 315 Print and Cut ürünümüz 137 cm eninde bobin takılabilen modelimizdir. HP Latex 335 Print and Cut ürünümüz 162 cm eninde bobin takılabilen ürünümüzdür. HP Latex 375 model makinemiz, 162 cm eninde baskı yapmaktadır, makinemizde 3 Lt. lik mürekkep kartuşu kullanmakta, ekonomik yatırım bedeli ve sarf maliyetleri ile ön planda olan modelimizdir. HP Latex 335 baskı makinemiz de 162 cm eninde baskı yapmaktadır, düşük miktarlarda baskı hacmi olan, çok ekonomik yatırım bedeli ile yatırım yapmak isteyen firmalar için çok uygun bir çözümdür. HP Latex 570 modelimiz ise 162 cm eninde baskı yapan makinelerimiz içinde amiral gemisi olarak tabir edebileceğimiz modelimizdir. Üzerinde bulunan özellikler ile çok çeşitli malzemelere baskı yapabilmek, baskı esnasında iş gönderme sürelerinin çok hızlı gerçekleşmesi ve ekonomik sarf maliyetleri ile beraber baskı kapasitesi açısında müşterilerimizin en çok tercih ettiği model olarak ön plana çıkmaktadır.

Endüstriyel üretim yapan işletmelerin yatırım yaptığı HP Latex 3200 modelimiz standımızda ön plandaydı. Bu modelimizde son dönemde yazılım üzerinde ve makine mekaniğinde yapılan yenilikler ve yeni eklenen özellikler ile makinemiz daha stabil hale gelmiş ve endüstriyel üretim yapan işletmelerin en çok tercih ettiği ürün halini almıştır. Zünd G3 ürünümüzde son yıllarda bazı önemli aparatlar ve özellikler makine modellerimize eklenmişti, örneğin ARC Otomatik uç değişimi geçtiğimiz yıl oldukça ilgi çekmiş ve bu özelliğe sahip modellerimizin siparişlerini halen almaktayız. Şimdi çok yeni ve güçlü bir özellik daha eklendi, 3.6 Kw Router modülümüz ile 20 mm kalınlığında akrilik levhaları çok hızlı ve kaliteli bir şekilde kesim yapabilme kabiliyetine sahip bir ürün sunumu yaptık. Fuar süresince akrilik, MDF, alüminyum, alüminyum kompozit panel, re-board ve karton türünde çok çeşitliliğe sahip ürünlerin kesim demolarını yapabilme fırsatı bulduk. Ayrıca standımızda sarf ürün gruplarımızda yer alan SENFA Decoprint Pearl ışıklı lightbox uygulamalarında kullanılan polyester bazlı kumaşımızın baskılı ürün örneklerini ve HP Latex modellerimizde baskı çalışmalarını standımızı ziyaret eden müşterilerimize sunma fırsatımız oldu.

Satış veya satışa yönelik görüşme noktasında fuarı nasıl buldunuz? Buna ilave olarak ilgi düzeyini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Metin Gönülkırmaz: Fuar katılımlarımızda öncelikli olarak ürünlerimizin, teknik özelliklerinin diğer alternatiflere göre avantajlarını müşterilerimize sunmaktayız. Tabiki öncelikli olarak satış ve hizmet firmayız ve satarak yaşayabiliriz. Ancak önceliğimiz doğru satış yapmak, bu sebeple müşterilerimizi iyi anlayıp onlara en faydalı olabilecek ürünümüzü tavsiye ediyoruz. Makine özelliklerimiz bir üreticiye uymadığı takdirde kendilerine uygun olan başka bir ürün yada marka kimse direk oraya yönlendirmekteyiz. Fuar süresi içinde görüşme yaptığımız firmaların bazıları ile fuar esnasında anlaşmalar yapıldı, fuardan sonra kurulumlar yapılacak. Ayrıca fuar sonrasına bırakılan bazı satışlar için teknik incelemeler devam edecektir. Daha sonra nihai kararı müşterimiz en doğru şekilde verecektir.

Print Friendly, PDF & Email