Matset gelecek nesillere verdiği önemi bir kez daha gösterdi

Matset, gelecek nesillerin tam donanımlı yetişmesi için desteğini tüm hızıyla sürdürüyor. Bu bağlamda Matset Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Basım Teknolojileri Bölümü’nde açılan HP Indigo Dijital Baskı Laboratuvarı makine yatırımı gerçekleştirdi.

Matset, Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Basım Teknolojileri Bölümü’nde HP Indigo dijital baskı makinelerinden HP Indigo 3500 modelinin kurulu olduğu Matset-HP Indigo Dijital Baskı Labaratuvarı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar, Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Basım Teknolojileri Yüksek Okulu Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ahmet Akgül, BASEV Yönetim Kurulu üyelerinin ve Matset yönetim kadrosunun katıldığı açılış töreni 20 Mart Çarşamba günü Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Basım Teknolojileri Bölümü’nde gerçekleştirildi.

Mat Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Babataş, “Yeni nesillere güncel teknolojiyi tanıtma ve sektöre kalifiye kişiler yetiştirmeye yardımcı olmanın gururunu hep birlikte yaşamaktayız. Gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitimlerine devam etmeleri için uzun uğraşlar sonucu açılışını yapmış olduğumuz laboratuvarımızın, öğrencilerin dijital baskı teknolojisini daha iyi anlamalarına ve pratik yapmalarına olanak sağlayacağı ve dijitalleşen sektörün ihtiyaçlarını daha donanımlı bir şekilde karşılamaları için onların hazırlanacağı bir değer olarak uzun yıllar Matset güvencesi ile hizmete devam etmesini temenni ediyor ve bu süreçte beraber çalıştığımız herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Babataş, “Matset ailesi olarak, hızla gelişen ve değişen teknolojiye sektörümüzün de adapte olması için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Hem makine hem de sektörün ihtiyacı sarf malzeme alanında baskı sektörüne 45 yılı aşkın bir süredir hizmet veren ve günden güne büyüyerek de hizmetine devam eden Matset, Marmara Üniversitesi’ne yapmış olduğu HP Indigo 3500 kurulumu ile eğitime verdiği önemi bilinçli, işinin uzmanı ve sektörün ihtiyacı olan kişilerin endüstriye kazandırılması hususunda gerekli tüm desteği göstermekte olup arttırmaya da devam etmenin sevincini yaşıyor.

Matset A.Ş.

45 yıldır Türk Basım Endüstrisi’ne makine ve malzeme tedariği konusunda hizmet veren Matset A.Ş., değişen pazar dinamiklerini yakından takip etmekte ve özellikle son yıllarda konvansiyonel sistemler yerine dijital çözümlere yönelmektedir. Dijital baskı dünyasının alanında en büyük ve öncü firmaları ile distribütörlük anlaşmaları yaparak bu büyük firmaların Türkiye pazarına satışını ve satış sonrası teknik servis hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Matset, Türkiye baskı sektörüne 1974 yılından beri hizmet vermektedir. Merkez binası İstanbul’da olan Matset’in, İzmir ve Ankara’da birer tane satış ofisinin yanı sıra Çorlu’da fabrikası bulunmaktadır. Matset’in kardeş firması olan Mattur, Bodrum’da bulunan oteli ile turizm sektörüne hizmet vermektedir. Matset, Türkiye’nin her yerindeki müşterilerine temsilciliğini yaptığı dünya devi firmaların ürünlerini sürekli olarak, yeni teknoloji ve kaliteli ürün tedariği sağlamaktadır. Matset vizyon ve misyonunu çerçevesinde hedeflerini yerine getirerek büyüyüp gelişmekte.

Print Friendly, PDF & Email