Mert Reklam’dan HP Scitex LX800 Yatırımı

Mert Reklam yeni yatırımlarına, Mat Kağıt A.Ş.’nin Türkiye temsilciliğini yaptığı HP Scitex LX800 Makinesini ekledi. 

Mesleki deneyimini, yeniliklere, ileri teknolojiye ve kadrosuna yaptığı sürekli yatırımlarla harmanlayan Mert Reklam, ürün çeşitliliğini ve hizmet kalitesini arttırarak, sektör liderliğine ulaşma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Mert Reklam, 25 yıllık sektörel birikimlerini, firmayı kurumsallaştırmayı amaçlayan Mahmut ve Ali Karağaçlı tarafından 2004 yılında kuruldu. Işıklı ışıksız reklam panoları, ATM’ler, billboardlar, raket panolar, totemler, fuar standları, pylon, araç giydirme ve dijital baskı işleri üreterek, ülke genelinde açıkhava reklamcılığı alanında çalışmaya başladı.

Kurulduğu günden itibaren makine parkurunu ve ürün çeşitliliğini sürekli geliştiren firma, bu doğrultuda son olarak Mat Kağıt A.Ş. den satın aldığı, HP Scitex LX800 Makine yatırımını gerçekleştirdi.

Yeni yatırıma ilişkin olarak, Mert Reklam Kreatif Direktörü N. Cem Erutku ile bir sohbet gerçekleştirdik.

Öncelikle Mert Reklam ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verir misiniz?

Mert Reklam, son yıllarda hızla gelişmektedir. Türkiye ve dünyanın önemli markalarına hizmet vermektedir. Mert Reklam çalışmalarını iki bölüm altında yürütmektedir. Bunlardan birincisi, dijital baskı bölümü olup, ikincisi de atölyeFABRİKA bölümüdür.

Şirket içerisindeki son yapılanma ile birlikte, dijital baskı bölümü Mert Print olarak faaliyet göstermektedir. Bünyemizde 5 metre, 3 metre, 3,20 metre ve 2 metrelik makineler bulunmaktadır. Bu makinelere ek olarak, HP Scitex LX800 yatırımı da gerçekleştirdik, hemen akabinde Mat kağıt A.Ş. tarafından makinenin kurulumu yapıldı ve hemen baskılara başladık.

HP Scitex LX800 yatırımınız hakkında bilgi verir misiniz? Neden bu ürünü tercih ettiniz?

Müşterilerimize iyi hizmet verdiğimize inanıyoruz. Fakat bu hiçbir zaman son noktaya ulaştık diyemeyiz; böylesine reakabetin yüksek olduğu bir sektörde,  her zaman ve mümkün olabildiğince daha iyiyi, daha mükemmeli sunmamız gerekiyor. Yenilikleri sürekli takip ediyoruz. Makine parkurumuz özellikle dış mekân makinelerinden oluşmaktaydı. HP Scitex LX800 hem iç mekâna hem de dış mekâna baskı yapabilen bir makine olduğu için tercih ettik. Hizmet verdiğimiz müşterilerin iç mekândaki işlerinin daha kaliteli yapmak adına böyle bir yatırım gerçekleştirdik. Biraz önce bahsettiğim gibi müşterilerimize verdiğimiz hizmeti her zaman daha yukarıya taşıma gayreti içerisindeyiz.

İç mekânda yapılan bütün işlerinize laminasyon yapmanız gerekmektedir. Bu hem ek maliyet getiriyor hem de zaman kaybına yol açıyor. HP Scitex LX800 ile dış mekân baskılara 2 yıl garanti verilmektedir. Bu süre iç mekânda daha da yukarıya çıkmaktadır.

Bununla beraber, yeşil şirket olma yolunda ilerliyoruz. Bu sebeple solvent kullanımını da azaltmak amacındayız. Birçok kalite belgemiz bulunmaktadır. Bu belgeleri gerçekten uygulayan bir firmayız. Yaşadığımız dünyaya önem vermemiz gerektiğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Düşük fiyatlara iş yaparak müşteri kazanalım şeklinde bir düşünce tarzımız hiçbir zaman olmadı. Kurumsal müşterilere hizmet veriyoruz. Kaliteli işi daha kaliteli hale getirmek istiyoruz.

LATEX yatırımı da bunun için önemli bir adım oldu. Özellikle iç mekân baskılardaki kalitenin yükseltilmesinde yardımcı oldu. Bu yatırımın ardından HP LATEX modelleriyle uyumlu çalışabilen ZÜND Kesim Makinesi yatırımı yapmayı da planlıyoruz. Böylece sektörde yaşanan finishing sorununu çözmek istiyoruz. Her zaman daha iyi olmak için çaba gösterdiğimizden, Mert Reklam için yatırım süreci hiçbir zaman bitmeyecektir.

HP Scitex LX800 yatırımında Mat Kağıt A.Ş. ile bir işbirliği gerçekleştirdiniz. Mat Kağıt A.Ş. ile yaptığınız bu işbirliği sizlere neler kazandırdı?

Mat Kağıt A.Ş. zaten çalıştığımız partnerler arasında yer almaktadır. Malzeme tedariki konusunda sürekli işbirliği halindeyiz. Bu yatırımı gerçekleştirmeden önce pazarda birçok makineyi inceledik. Bu makinelerden bir tanesi de HP Scitex LX800 oldu. Yatırım esnasında Mat Kağıt A.Ş. yetkilileri bizlere çok ciddi bir şekilde yardımcı oldular. Mat Kağıt A.Ş. zaten sektörde her zaman en iyileri sunmaktadır. Bizler Mat Kağıt A.Ş. ile çalışmaktan dolayı son derece memnunuz. Mert Reklam kaliteye önem vermektedir. Mat Kağıt A.Ş.’de kaliteli ürünler sunmaktadır. Dolayısıyla bu işbirliğimizin başarıyla ve artarak devam edeceğine inanıyorum.

2011 yılına girdik. Bu yıldan beklentileriniz nelerdir?

Reklama ve kaliteye önem veren firma sayısı her geçen gün artmaktadır. Dolayısıyla 2011 yılına umutlu bakıyoruz.

Print Friendly, PDF & Email