Mimaki EcoPrint‘te Yeşil Kimliğini Öne Çıkarıyor

Mimaki, EcoPrint 2012’de JV400-LX ve UJF-3042 sistemlerinin etkileyici çevre dostu özelliklerini sergileyecek. 

Geniş formatlı inkjet yazıcıların lider üreticisi Mimaki, EcoPrint 2012’de JV400-LX ve UJF-3042 sistemlerinin etkileyici çevre dostu özelliklerini sergileyecek. Şirket gösteriyi ayrıca sürdürülebilirlik konusundaki süregelen bağlılığını göstermek için de kullanacak. EcoPrint sürdürülebilirliği temel alan bir fuardır. Etkinlik 26- 27 Eylül’de yapılacak ve Almanya’nın Berlin kentinde sahne alacak.

Mimaki, EcoPrint fuarını desteklemek için özellikle istekli çünkü bu fuar onun daha sürdürülebilir baskı ortamları oluşturma konusundaki tutkusunu paylaşıyor. Şirket 2009 yılında ISO 14001 akreditasyonunu elde etti ve sürdürülebilir sistemleri geliştirme ve bağımsız çevre standartları uygulama konusunda kararlı. Bütün Mimaki faaliyetleri, çevresel ayak izini azaltmak ve bugün kullandığımız baskı yollarını değiştirmek için şirket çapındaki bir bağlılık ile desteklenmektedir.

UJF-3042
Bu masaüstü UV flatbed sistemi küçük bir çevresel ayak izine sahip ve uzun ömürlü, enerji tasarruflu LED kürlemesi özelliği içeriyor. Bu çok yönlü yazıcıyla yazıcılar iPhone kılıflarından cam ve metale kadar değişen çok farklı yüzeyler üzerine baskı yapabilir. UJF-3042 geniş bir pazar yelpazesi için sürdürülebilir çıktı oluşturan dünya çapındaki en başarılı UV flatbed yazıcılardan biridir. 

JV400-LX
Düşük bir CO2 ayak izinin esnekliği ile yüksek kaliteli baskıyı birleştiren devrimci bir inkjet yazıcı. Mimaki Lateks ürünü daha düşük bir kürleme ısısı sağlar ve dolayısıyla baskı hizmeti sağlayıcılarının daha çeşitli yüzeyler üzerine baskı yapabilmesini sağlar. Mimaki Latex mürekkepler tam HAPS sertifikasyonu almıştır ve hiçbir kirletici madde içermez. Yazıcıdan çıkan baskılar tamamen kurudur ve anında sonradan işleme için hazırdır. Mimaki Latex, şirketin sunduğu çevre çözümlerinden sadece biridir.

Mimaki Avrupa Pazarlama Müdürü ve EcoPrint elçisi Mike Horsten şu yorumu yaptı: “EcoPrint Berlin’de önemli bir rol oynamaktan dolayı çok mutluyuz. Etkinlik, Mimaki’nin daha sürdürülebilir bir gelecek sağlamak ve dünyayı yaşamak için daha iyi bir yer haline getirmek amacıyla elinden gelen her şeyi nasıl yaptığını göstermek için ideal bir zemin.

“Çevre dostu sistemlerimizi sergilemek ve katılımcılara baskı fiyatından, üretim hızından veya kalitesinden ödün vermeden nasıl daha sürdürülebilir bir baskı altyapısı oluşturabileceklerini göstermek için sabırsızlanıyoruz.”

Print Friendly, PDF & Email