Mimaki Eurasia 2018 konseptini tanıttı

Arjen Evertse: “Mimaki 2018 itibari ile odaklanmış olduğu makineleri pazardan topladığı tüm datalara istinaden belirledi. Kullanıcılarımızın ihtiyacı olan mükemmel maliyet/performans oranı, verimlilik, sürdürülebilirlik esas alınarak geliştirilen teknolojimiz ile ziyaretçilerimizi standımızda buluşturduk”

Mimaki üstün teknolojisi ile kaliteli, yenilikçi, güvenilir ve doğaya duyarlı çözümleri ile hizmet vermektedir. Mimaki Eurasia, tüm yenilikleriyle 7-10 Aralık tarihleri arasına düzenlenen Fespa Eurasia Fuarı’na katıldı. 2018 yılına yönelik yeni teknolojilerini ziyaretçilerle buluşturan Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse konuya ilişkin sorularımızı yanıtladı.

FESPA Eurasia’daki stand konseptiniz hakkında bilgi verir misiniz? Standınızda öne çıkardığınız ürünler hangileri oldu?

Arjen Everts: Stand konseptimizde 2018 yılı için odaklandığımız ürünlerimizi sergiledik. Mimaki 2018 itibari ile odaklanmış olduğu makineleri pazardan topladığı tüm datalara istinaden belirledi. Kullanıcılarımızın ihtiyacı olan mükemmel maliyet/performans oranı, verimlilik, sürdürülebilirlik esas alınarak geliştirilen teknolojimiz ile ziyaretçilerimizi standımızda buluşturduk. İş hacmini geliştirmek isteyen ziyaretçiler ve teknolojiseverler ile yaptığımız yoğun görüşmelerde promosyon çalışmaları, vitrin görselleri ile desteklediğimiz makinelerimizin olumlu geri dönüşlerini duymaktan çok mutlu olduk. Standımızda öne çıkardığımız makineler tekstil sektöründe Türkiye pazarında ilk defa yer alan JV300K-190 ve TS30-1300, aynı zamanda son kullanıcılarımıza hali hazırda hizmet veren direk kumaşa baskı yapan Tx300P-1800B, yüksek kağıt uyumluluğu sağlayan TS300P-1800 makinelerimizi ön plana çıkardık. Sign grubunda ise bu yıl Türkiye pazarına giren Mimaki UCJV Serisi, on milyon renk kapasitesine sahip 3 boyutlu baskı makinesi 3DUJ-553, yüksek baskı hızına sahip SIJ-320UV, kesintisiz baskı özelliği sunan masaüstü UJF Serisi UV flatbed makinelerimizi ve alanında ödüllü JFX500-2131 makinemizi ön plana çıkardık.

Mimaki için Fespa Eurasia fuarı nasıl bir öneme sahip?

Arjen Everts: Fespa, dijital baskı sektöründe çok önemli bir konuma sahip. Bu sebeple Mimaki ailesi olarak yurtiçinde ve yurtdışında Fespa ile ortak yürütülen tüm faaliyetlerde birlikte yol almaktan büyük keyif duyuyoruz. Fespa Eurasia Fuarı’nda Türkiye’de bulunan Mimaki kullanıcıları ve Eurasia bölgelerinden gelen çok sayıda yabancı ziyaretçilerimize de görüşme fırsatı yakaladık.

FESPA Eurasia 2017 fuarı beklentilerinizi karşıladı mı? Hangi segmentlerden ziyaretçileri ağırladınız?

Arjen Everts: Her fuarda olduğu gibi standımızın fuar sürecince dolu olması bizleri çok mutlu etti. Bu yıl ilk defa bu kadar kısa süre içinde bizim için 2 önemli fuar olan Sign İstanbul ile Fespa Eurasia’nın yakın tarihlere denk gelmesinin avantajını da kullanarak fuarın ilk saatlerinden itibaren bayilerimiz tarafından satışlar gerçekleştirildi. Fespa Eurasia fuarında bu yıl yurtiçi ve yurtdışından farklı segmentlerden birçok ziyaretçiyi standımızda ağırladık. Tüm segmentlerden ziyaretçilerimiz vardı, ancak bizleri mutlu eden daha fokus gruplar ile yapılan geribildirim çalışmalarının verdiği sonuçlardı.

Son dönemde Türkiye baskı pazarında hangi makine grubunuz pazarda öne geçti? Tekstil ve reklamcılık endüstrileri, ürün portföyünüzde nasıl bir ağırlığa sahip oldu?

Arjen Everts: Türkiye pazarına yeni girmiş olan Mimaki UCJV Serisi çok yoğun ilgi gördü. Bu UV-LED Bas-Kes makine yeni geliştirilmiş 4 katmanlı baskı teknolojisi ile gece-gündüz görüntülerini değiştirerek ışıklı baskıları olağanüstü seviyelere çıkarıyor ve UV kürleme özelliği sayesinde baskıları da bekletmeye gerek kalmadan uygulamaya alınabilir hale getirmesiyle reklam sektörüne bambaşka bir bakış açısı getirecek. Aynı zamanda Türkiye’de henüz yeni olarak başlayan 3D faaliyet alanında profesyonel yapılanmada Mimaki’nin geliştirmiş olduğu 3DUJ-553 makinesi ile yepyeni soluk getirecek çalışmalar devam etmektedir. Mimaki, 3D yazıcı profesyonellerin kullandığı gelişmiş 2D boya püskürtmeli yazıcı teknolojisine dayanan, dünyanın ilk 10 milyondan fazla renk kapasitesiyle tam renkli modellemeyi başarmıştır. İlk defa Fespa Eurasia 2017 fuarında sergilenen sürpriz olan makinemiz JV300K-190 modeli tekstil sektöründe parça baskı konusunda 190 cm genişlik ile makine gamımıza katkı sağlayacak. Türkiye pazarında ilk defa kullanıcılara sunulan TS30-1300 tekstil makinemiz kullanılarına florasanlı baskı yapabilme özelliği ile spor kıyafetleri basabilen, parça baskı şeklinde ürünler sağlayan makine butik işletmeler ve numune ürün yapma ihtiyaçlarına da hizmet verecek. Kullanıcılarına yüksek performans sağlayan TS300P-1800, yüksek kağıt uyumluluğu sayesinde transfer baskı için çeşitli kağıtların kullanılmasını destekleyen ve yüksek rulo kapasitesi ile yoğun talepleri karşılayan tekstil makinemizi sergiledik. Tüm yeni makinelerimiz ile birlikte, büyük ebat baskı yapan JFX Serisi ve masaüstü UJF Serisi olan UV flatbed makineler ile çok fonksiyonlu tek kafa CJV150 ve çift kafa CJV300 Bas-Kes, gergin tavan ve ışıklı kumaş baskı yapan SIJ-320UV makinelerimizi sergiledik.

2017 yılında Türkiye pazarında satış organizasyonunuzu yeniden yapılandırdınız? Yeniden yapılanma sizin pazar gücünüze nasıl yansıyacak?

Arjen Everts: Mimaki tarafından atılan her adım pazara, son kullanıcılarına ve bayilerine daha yakın olmak için gerçekleştirilmektedir. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen satış organizasyonu yapılanma sürecinde pazara daha yakın olma,talep ve ihtiyaçları daha yakından anlama ve gelişen teknolojimizi kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına göre şekillendirme imkanları yakaladık. Bu kapsamda bayilerimizle birlikte pazara daha fazla odaklandığımız bu yapılanmayla pazar gücünde önemli ivmeler yaşanacak.

Mimaki’nin Türkiye pazarındaki yeniden yapılanması müşterine nasıl bir fayda sağlıyor?

Arjen Everts: Bu süreçte odak gruplar ile yürütülen stratejik konumladırmamız sonucu daha verimli aksiyonlar alınmaktadır. Dolayısı ile Eurasia bölgelerine daha çok odaklanarak hizmet verdiğimiz bölgeleri arttırmak adına hem bayilerimizle hem son kullanıcılarımızla daha yakın bir ilişki süreci yürütüyoruz. Bayilerimizle olan yakın ilişkimiz son kullanıcılarımıza da yansıyarak Mimaki ailesinin sağlam adımlarla büyümesi en büyük faydamız.

Mimaki Eurasia olarak, 2018 yılı pazar beklentiniz nedir? Pazarda hangi aktivelere odaklanacaksınız?

Arjen Everts: Mimaki bildiğiniz üzere pazarın digital baskı ve kesme makinalarında dünyada lider üreticidir. Mimaki olarak, 2018 pazar hedefimiz kullanıcılarımız ile özel bir bağ ile ilişki temellerini güven, öngörü üzerine kurarak tüm sektörlerden kullanıcıların iş hacmini gelişletecekleri veya sektörde atılım gerçekleştirecekleri zaman dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar Mimaki’nin her zaman yanında olduğunu bilmeleridir. Mimaki kullanıcılarının ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamaya yönelik çalışmalarda bulunmaktayız. Bu sebeple yurtiçi ve yurtdışı sektörel fuarlar, organizasyon ve konferanslarda tüm yeniliklerde Mimaki ürünleri hakkında bilgi alabileceğiniz platformlar oluşturuyoruz. Mimaki AR-GE çalışmalarına yaptığı yatırımlar ile sağlam adımlarla kendini yenilemeye, kullanıcılarının taleplerini karşılamaya yeni pazarlar oluşturmaya devam edecektir. 2018 planlarımızda hizmet verdiğimiz ülke sayısını arttırmayı hedefliyoruz.

Baskı sürecine yenilikler getiren Mimaki, fiyat-performans dengesinde nasıl bir politika izliyor?

Mimaki üstün teknolojisi ile kaliteli, yenilikçi, güvenilir ve doğaya duyarlı çözümleri ile hizmet vermektedir. Aynı zamanda kullanıcıların taleplerine duyarlılığı sebebi ile teknolojisini gelen taleplere göre geliştirmektedir. Fiyat/performans dengesinde kalite ve verimliliği en üst seviyede tutarak kullanıcılarını memnun edecek dengeleri sağlıyor.Çok çeşitli endüstrilerde markalara ve üreticilere karlı yeni fırsatlar kazandırmayı hedefliyor.Teknolojinin tüm faydalarını kullanıcılarına sunmayı hedefleyen Mimaki, mükemmel fiyat/performans oranı sağlıyor.

Print Friendly, PDF & Email