Mimaki Eurasia, SIGN İstanbul’dan memnun ayrıldı

Reklam, tekstil ve endüstriyel alandaki dijital baskı çözümlerini ziyaretçilerin beğenisine sunan Mimaki Eurasia, gösterilen ilgiden memnun olarak ayrıldı.

Mimari Eurasia, 4-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen SIGN İstanbul Fuarı’na katıldı. Reklam, tekstil ve endüstriyel alandaki dijital baskı çözümlerini ziyaretçilerin beğenisine sunan Mimaki Eurasia, gösterilen ilgiden memnun olarak ayrıldı. Fuarın ardından Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse sorularımızı yanıtladı.

Mimaki Eurasia olarak SIGN İstanbul Fuarı’na katılarak sektörle buluştunuz. Öncelikle bu yılki SIGN İstanbul Fuarı’na ilişkin görüş ve düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz? Nasıl bir fuar oldu? Bu yıl ilk defa 5 gün olarak gerçekleşmesine ilişkin görüşlerinizi alabilir miyiz?

Arjen Evertse: SIGN İstanbul 2017 Fuarı, geçtiğimiz yıllardan farklı 5 gün olarak gerçekleşmesine rağmen ziyaretçi sayısı beklenilenin üzerindeydi. Son kullanıcı ve müşterilerimizle teknoloji, yeni çıkan ürünler, beklenti ve talepler hakkında iletişim halinde olmaktan mutluluk duyduk.

Mimaki Eurasia standında hangi ürünler sergilendi? Ziyaretçinin ilgisi daha çok ilgi hangi ürünler üzerinde yoğunlaştı?

Arjen Evertse: Standımızda öncelikle Türkiye pazarı ile ilk defa buluşan yeni Mimaki CJV Serisi çok yoğun ilgi gördü. Bu UV-LED Bas-Kes makine yeni geliştirilmiş 4 katmanlı teknoloji ile gece-gündüz görüntülerini değiştirerek ışıklı baskıları olağanüstü seviyelere çıkarıyor ve UV kürleme özelliği sayesinde baskıları bekletmeye gerek kalmadan uygulamaya alınabiliyor. Ayrıca yüksek kaliteli 3D baskı ve Mimaki teknolojisi mükemmel birleşimi ile canlı renkler kullanılarak en ufak ayrıntıları, kusursuz çizgi şablonları ile gerçekçi örnekleri elde etmek mümkün hale getiren Mimaki 3DUJ-553 makinesi ziyaretçilerimizin akıllarını başlarından aldı. Bunlarla birlikte büyük ebat baskı yapan JFX Serisi ve masaüstü UJF Serisi olan UV flatbed makineler ile çok fonksiyonlu tek kafa CJV150 ve çift kafa CJV300 Bas-Kes, gergin tavan ve ışıklı kumaş baskı yapan SİJ-320UV makinelerimizi sergiledik.

Mimaki, farklı sektörlere hitap eden dijital baskı çözümleri sunuyor. Mimaki’nin ürün grupları hakkında bilgi verir misiniz?

Arjen Evertse: Mimaki ürün grupları reklam, tekstil ve endüstriyel olarak 3 ana grupta bulunmaktadır. Fakat son zamanlarda sektörler gelişmeye devam ettikçe farklı sektörlerden de birbirleri ile entegre talepler alıyoruz. Örnek olarak tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir kullanıcı aynı zamanda düğme üzerinde baskı yapmak için endüstriyel gruptan bir UV makine talep edebilir. Bununla birlikte gelecek dönem için 3D baskı makinelerimiz ile 4. grup segmenti başlayacaktır.

Mimaki Eurasia’nın Türkiye’deki konumu hakkında bilgi verir misiniz? Türkiye içinde satış ve pazarlama faaliyetlerini hangi firmalar aracılığıyla yürütüyorsunuz?

Arjen Evertse: Mimaki bünyesinde satış ve teknik servis desteği bayiler aracılığı ile yapılmaktadır. Mimaki Eurasia olarak hem Türkiye’ye hemde bazı çevre ülkelerini aynı sistem ile bayi ağı üzerinden hizmet vermekteyiz. Gelecek dönem için hizmet verdiğimiz ülke sayısını arttırmayı hedefliyoruz.

Satış veya satışa yönelik görüşme noktasında fuarı nasıl buldunuz? Buna ilave olarak ilgi düzeyini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Arjen Evertse: Her fuarda olduğu gibi Mimaki heyecan getiren teknolojileri ile ziyaretçilerin ilgi odağıydı. Fuarın ilk saatlerinde itibaren makine satışları fuar süresince devam etti. Fuar sonrası görüşmesi devam eden görüşmelerimiz de var.

SIGN İstanbul Fuarı’na katılan ve ziyaret eden birçok kişiyle görüşmeleriniz oldu. Bu görüşmelerinize istinaden sektörün yatırım iştahını ve geleceğini nasıl öngörüyorsunuz?

Arjen Evertse: Kalite, verimlilik ve sürdürülebilirlik esas alınarak gelen taleplere sürekli gelişen teknoloji ile hizmet verdikçe dijital baskı sektörü geleceği daha parlak ve heyecan verici olacağını düşünüyoruz.

Son olarak endüstriyel reklam sektörüne bir mesajınız var mı?

Arjen Evertse: Mimaki olarak kullanıcılarımıza, Ar-Ge çalışmalarımıza yaptığımız yatırımlarımız ile son teknoloji ürünlerini en az maliyete en güvenilir şekilde sektör liderliğimizi devam ettirerek emin adımlarla ilerlemeye kendimizi her gün geliştirmeye devam ediyoruz.

Print Friendly, PDF & Email