Mimaki Türkiye pazarındaki liderliğini güçlendirdiğini açıkladı

Tabela, grafik, tekstil, giyim ve endüstriyel pazarların talep ettiği geniş format inkjet baskı makineleri, kesim plotterleri ve yenilikçi niş ürünlerin lider üreticisi Mimaki, 7-10 Aralık tarihleri arasında FESPA Eurasia 2017 fuarına katıldı. Endüstriyel reklamcılık ve tekstil baskı endüstrileri ağırlıkta olmak üzere birçok endüstriden ziyaretçileri ağırlayan Mimaki Eurasia, standında özellikle pazarın talep ettiği çözümlere yer verdi.

Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse, FESPA Eurasia 2017 fuarında Türkiye’den ve yurtdışından çok sayıda Mimaki kullanıcısını ve sektör profesyonelini stantlarında ağırladıklarını açıkladı.  Evertse; “Her fuarda olduğu gibi standımızın bu fuar boyunca da dolu olması bizleri çok mutlu etti. Daha odaklanmış gruplarla görüşme fırsatı yakalamak bizler için oldukça önemliydi” dedi.

Tekstil baskısında iki yenilik ilk kez sergilendi

Mimaki Eurasia standında tekstil baskısı için iki yeni ürün ilk defa Türkiye pazarına sunuldu; Tekstil parça baskısında 190cm genişlik ile fark yaratan JV300K-190 ve florasan renklerde parça baskı gerçekleştiren TS30-1300. Spor kıyafetlere baskı yapabilen bu makine, parça baskı çalışan butik işletmelere ve numune ürün ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Bu iki yeniliğin yanı sıra, direkt kumaşa baskı makinesi Tx300P-1800B, yüksek kağıt uyumluluğu ile dikkat çeken TS300P-1800 makineleri de stantta yer aldı.

Bu yıl Türkiye pazarına sunulan sign ürün grubu Mimaki UCJV Serisi de ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. UV-LED Bas-Kes makinesi yeni geliştirilmiş 4 katmanlı baskı teknolojisi ile, gece-gündüz görüntülerini değiştirerek ışıklı baskıları olağanüstü seviyelere çıkarıyor. Ayrıca, UV kürleme özelliği sayesinde baskıları bekletmeye gerek kalmadan uygulamaya alınabilir hale getirmesiyle reklam sektörüne bambaşka bir bakış açısı sunuyor.

Mimaki’nin bir diğer yeniliği, 10 milyon renk kapasitesine sahip 3D baskı makinesi 3DUJ-553 standın merkezinde yer aldı.  Gelişmiş 2D inkjet baskı teknolojisine dayanan bu 3D baskı makinesi, tam renkli modelleme gücü ile, gelişmekte olan bu sektöre yeni bir soluk getiriyor.

Mimaki standında öne çıkan diğer ürünler arasında şunlar yer aldı; yüksek hızlara sahip, gergin tavan ve ışıklı kumaş baskıları yapan SIJ-320UV, kesintisiz baskı kapasitesi sunan masaüstü UJF Serisi UV flatbed baskı makineleri, çok fonksiyonlu tek kafa CJV150 ve çift kafa CJV300 bas-kes makinaları ve büyük ebatlı baskılar için ödüllü JFX serisi.

 

Büyümek için satış organizasyonu yeniden yapılandırıldı

Uzun yıllardır Türkiye pazarında distribütörleri ile yer alan Mimaki, geçen yıl pazardaki satış ayağını direkt kendisini yürütmeye başladı. Arjen Evertse Mimaki tarafından atılan her atımın pazara, son kullanıcılara ve bayilere daha yakın olmak için gerçekleştirildiğini belirtti. Evertse, şu ayrıntıları verdi; “Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen satış organizasyonu yapılanma süreci ile; pazara daha yakın olma, talep ve ihtiyaçları daha yakından anlama ve gelişen teknolojimizi kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına göre şekillendirme imkanları yakaladık. Bu kapsamda bayilerimizle birlikte pazara daha fazla odaklanmış bulunuyoruz, böylece pazar gücünde önemli gelişmeler elde edeceğiz.”

Mimaki’nin dijital baskı ve kesme makinaları ile dünyada pazar lideri konumunda olduğunun altını çizen Arjen Evertse sözlerini şöyle bitirdi; “Mimaki olarak temel hedefimiz, güven ve öngörü üzerine kurduğumuz ilişkilerle, müşterilerimizin iş hacmini geliştirmeye katkı sunmak ve dünyanın neresinde olursa olsunlar yanlarında olmaktır. 2018 yılında hizmet verdiğimiz ülke sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Mimaki üstün teknoloji ile kalite, yenilikçi, güvenilir ve doğaya duyarlı çözümler geliştiriyor ve pazara sunuyor. Teknolojinin tüm faydalarını kullanıcılarına sunmayı hedefleyen Mimaki, mükemmel fiyat/performans oranı sağlıyor.

Mimaki

Mimaki, tabela / grafik, tekstil / giyim ve endüstriyel pazarlarının geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider üreticilerindendir. Mimaki her ürün grubu için donanım, yazılım, boya ve kesici bıçaklar gibi sarf malzemeleri içeren bütünlüklü bir çözüm geliştirir. Mimaki, su bazlı süblime, Lateks, Eko-solvent, Solvent – UV, Solvent ve UV kurutucu teknolojilere dayanan yenilikçi, kaliteli, güvenilir ürünler sunar. Pazarda çok çeşitli uygulamalara cevap verebilmek için, kişiselleştirilmiş dijital baskı çözümleri üzerine yoğunlaşıyoruz. Mimaki Engineering Co. Ltd. JASDAQ Menkul Değerler Borsasında, halka açık bir şirkettir. Mimaki, Türk baskı endüstrisine ve Avrasya bölgesine eşsiz bir teknik destek vermesi için 2013 yılında Mimaki İstanbul Teknik Merkezi’ni açmıştı. Bu bölgeye daha kapsamlı hizmet sunmak adına 2016 yılında Mimaki Eurasia olarak ticari faliyete başladı. Mimaki Eurasia, 2017 yılı itibariyle satış sürecini yeniden organize ederek bayileri ve son kullanıcılarıyla daha güçlü bir yapı oluşturmuştur.

Print Friendly, PDF & Email