Mimaki UJF-6042 Yeni Yüksek Kaliteli Üretim Olanakları Sunuyor

Bu baskı makinesi daha büyük format boyutuna ek olarak Mimaki’nin UJF-3042 serisinde tanıttığı 6- renkli proses rengi, beyaz mürekkep, nokta cila olarak kullanılacak açık mürekkep dahil birçok yenilikçi gelişmeyi ve 150mm’ye kadar kalınlığa sahip yüzeylere baskı yapma yeteneğini içerir.

Geniş formatlı Inkjet baskı makinelerinin önde gelen üreticisi Mimaki Engineering Co.,Ltd. LED kürlemesine ve çoklu mürekkep seçeneklerine sahip A2 formatlı UV flatbed baskı makinesi UJF-6042’yi duyurdu. Bu baskı makinesi daha büyük format boyutuna ek olarak Mimaki’nin UJF-3042 serisinde tanıttığı 6- renkli proses rengi, beyaz mürekkep, nokta cila olarak kullanılacak açık mürekkep dahil birçok yenilikçi gelişmeyi ve 150mm’ye kadar kalınlığa sahip yüzeylere baskı yapma yeteneğini içerir. UJF-6042, Almanya’nın Köln kentinde 18-23 Eylül 2012 tarihinde yapılması planlanan Photokina’da sergilenecek. Ürünün 2012 yılının Aralık ayında piyasaya çıkması bekleniyor.
Mimaki Europe Pazarlama Müdürü Mike Horsten şunları söyledi: “Mimaki Engineering firması tabela ve afiş görselleri pazarına önemli yenilikler sunmaya devam ediyor ve UJF-6042, pazara iş – geliştirici ürünler sunma kararlığımıza büyük bir örnektir. UJF-6042, A2 flatbed ‘i ile daha büyük boyutlu malzemeleri kullanabilme avantajına ek olarak, normalde sadece daha pahalı baskı makinelerinde bulunan daha kusursuz ve canlı bir görüntü kalitesi sağlıyor. 1800×1800 dpi çözünürlüğe ve 4 piko litrelik bir minimum boyuta sahip değişken noktaya ulaşarak daha yumuşak geçişler sağlar. Photokina Fuarı katılımcılarının, bu makinen sağladığı fiyat / performans sonuçlarını görünce büyüleneceklerine inanıyoruz.”
Ürün Detayları
UJF-6042 şimdiye kadar sadece çok yüksek kaliteli flatbed baskı makinelerinde bulunan bilyeli vida tipinde bir kafa taşıma mekanizması içerir. Bu yüksek hassasiyetli nakil mekanizması substrat üzerinde mürekkep damlası yerleştirme doğruluğunu geliştirir. UJF-6042’nin diğer özellikleri şunlardır:
Fotoğraf Kalitesine Yakın: UJF-6042, 1800×1800 dpi’ye kadar baskı kabiliyeti ve değişken nokta boyutu ile birlikte, substrat üzerine mürekkep damlası yerleştirme konusunda aşırı doğruluk sağlamak için tasarlanmıştır. Fotoğraf uygulamaları için A2 boyutu, operatörlerin A3 boyutunda bir fotoğraf albümünün eşzamanlı olarak iki karşılıklı sayfasını yazdırabileceği anlamına gelir. Daha küçük öğeler için, pahalı substratların atıklarını en aza indirmek ve genel üretim süresini azaltmak için etkili bir baskı düzeni oluşturmak çok kolaydır.
Üretim esnekliğinde en üst seviye için çoklu mürekkep seçenekleri: UJF-6042, daha fazla yapışma özelliği gerektiren sert yüzeyler üzerine baskı için geliştirilmiş rijit bir mürekkep formülü olan LH-100 CMYK + beyaz mürekkepleri ile çalışır. UJF-6042 ayrıca, Mimaki’nin altı farklı renkte ve beyaz olarak mevcut LF-100 esnek mürekkebini ve bunun yanı sıra CMYK + beyaz olarak mevcut LF200 mürekkebini de kullanabilir ve esneklik gerektiren uygulamalar için yüksek düzeyde yapışma ile mürekkebin % 200’e kadar esnemesini olanak tanır. UJF-6042 standart olan Mimaki Sirkülasyon Teknolojisi (MCT) ile mürekkep çizgilerindeki beyaz pigmentin çökmesini önlemek için beyaz mürekkep sirküle edilir. Kalite ayrıca, parlak veya mat şeffaf mürekkep uygulaması ile de geliştirilebilir ve bir alana birkaç kez üst üste baskı yaparak çok katmanlı bir baskı elde edilebilir.
LED Kürleme: Mimaki’nin yeni UV LED ünitesi, kürlenmemiş hiçbir mürekkep bırakmayan kürleme verimliliği için optimize edilmiştir. UJF-6042, LED UV kürleme ile LED teknolojisinin tüm avantajlarını içeren çevre dostu bir UV baskı ve kürleme sunar. LED teknolojisinin avantajları şunlardır: uzun ömür, enerji tasarrufu, düşük ısı üretimi, daha ince & daha düşük maliyetli medya kullanabilme ve geleneksel UV kürleme sistemleri ile kullanılamayan ısıya hassas medya üzerinde baskı.
Otomatik Baskı Altı Lakı: Otomatik mürekkep püskürtmeli lak uygulama sistemi, maliyetten tasarruf ederek ve mürekkebin uygulanmadığı substratın karakterini koruyarak seçilen alanlar üzerine lak uygulayabilir.
Püskürtücü Kurtarma Fonksiyonu: Bu işlev, normal püskürtücüler çalışma boyunca tutarlı baskı kalitesini muhafaza ederken tıkanmış püskürtücüleri geçici olarak kapatır.
Kalın Substratlar üzerine Doğrudan Baskı: UJF-6042’nin UV mürekkepleri, 150mm’ye kadar kalınlığa ve A2’ye kadar boyuta sahip çok çeşitli substratlar üzerine direkt olarak baskı yapılmasını sağlar. Substrat tipleri arasında kuşe kağıt, parlatılmış kuşe kağıt, deri, akrilik, ahşap ve metal bulunur. Deri veya akrilik kapaklı ve içi kuşe kağıt ya da parlatılmış kuşe kağıt olan yüksek kaliteli fotoğraf albümlerine artan bir talep var ve UJF-6042, bu substrat yelpazesi üzerinde, fotoğraf uygulamalarında gereken kalite ile baskı yapabilecek piyasadaki tek baskı makinesidir. Bu yeteneği baskı hizmeti sağlayıcılarına daha önceleri ulaşılabilir olmayan eşsiz & yüksek kar marjlı gelir akışı sağlar.
Çevre avantajları: UV kürlemeli baskı, halihazırda belirtilen çevresel avantajların yanı sıra minimal VOC üretir. Ayrıca, yeni geliştirilmiş UV LED ünitesinin kürleme verimliliği çok daha uzun yaşam döngüleri ve artan işlerlik sunarken güç tüketimini azaltır. 600 ml’lik mürekkep paketleri, ilave atık miktarını daha da azaltan & tekrar tekrar kullanılabilen eko- kartuşlarda gelir.
Standart kullanıcı dostu RIP “RasterLink 6”: RasterLink6 sezgisel kullanım özelliğine sahiptir. Baskı ve diğer koşullar tek bir pencerede birleştirilen ilgili ayarlar ile kolayca ayarlanabilir. Ayrıca, kaydedilmiş düzenler “Register as Favorite (Favori olarak Kaydet)” atamasını kullanarak herhangi bir zamanda yeniden kullanılabilir. Onun renk değiştirme fonksiyonu, yazdırılan görüntüleri yeniden oluşturma yeteneğini geliştirir. RasterLink 6 renk kartelalarından seçilen renkler Adobe Illustrator örnekleri içine kolayca eklenebilir. Kullanıcılar ayrıca, gerçek baskıdan önce basılan renkleri Illustrator veya Photoshop’ta simüle edebilir ve böylece tasarım & üretim sürecinde zaman ve paradan tasarruf eder. RasterLink 6 RIP ayrıca, ters baskıyı basitleştirir. Sadece RasterLink6 ‘da beyaz ile üst- ve alt- baskı düzenini seçin ve en etkili yol, operatörün ilave bir müdahalesi olmadan otomatik olarak belirlenir.
RasterLink 6 ile 3 katmanlı renk, beyaz ve renk baskısı aynı anda gerçekleştirilebilir. Bir beyaz taban mürekkep katmanı alt baskısı, şeffaf substratlar üzerine yüksek hassasiyet ile basılan proses renklerinin doğal güzelliğini üretir.
RasterLink 6, değişken veri üretimi için liste içe alma yeteneğine de sahiptir. Buna ek olarak “Jig Layout Function” işlevi birden fazla dosyanın veya görüntünün şablon temelli bir yaklaşım ile kolay kullanılmasını sağlar.

Print Friendly, PDF & Email