Mükemmel Baskı Kalitesi Arayanlara: JV400LX

Mimaki’nin Lateks Baskı Makinesi JV400LX, kullanıcıları yenilikçi baskı teknolojisi ile buluşturuyor.

Mimaki’nin yenilikçi lateks baskı makinesi JV400LX; daha az elektrik sarfiyatı, daha geniş bir renk gamı ve çevre dostu boyaları ile mükemmel bir baskı kalitesi sunuyor. Aynı zamanda dünyanın ilk beyaz boya kullanan lateks baskı makinesi olan JV400LX, dijital baskı sektörünün artan taleplerini karşılamak amacıyla tasarlandı.

JV400LX ile branda, folyo, fotoğraf kağıdı, kumaş gibi malzemelere baskı yapılabiliyor. JV400LX ile basılan materyaller, daha uzun süre dayanıklılık özelliği ile iç mekan ve dış mekan uygulamalarında ve vitrin dekorasyonlarında kullanılabiliyor. Son kullanıcılar için yeni iş fırsatları yaratan JV400LX ile cam filmleri, şeffaf PET market uygulamaları, stand baskıları, kumaş baskıları, canvas baskıları ve çok daha fazlası yapılabiliyor.

JV400LX’de kullanılan su bazlı lateks boyalar kokusuz olma ve düşük VOC (uçucu organik bileşenler) özellikleri ile özel havalandırma ekipmanı gerektirmiyor. Çevre dostu olan bu yenilikçi boyalar, 4 renk(CMYK) + beyaz olarak kullanılarak baskıda sonsuz renk çeşitliliği sunabiliyor. Ayrıca Mimaki lateks boyalarının eco kartuşlarında kullanılan boya poşetleri sürekli değiştirilebiliyor. Böylece boya maliyeti düşüyor ve atık miktarı azalıyor. JV400LX’de kullanılan su bazlı lateks boyalar hızlı kuruma özelliği sayesinde hızlı üretim olanağı da sağlıyor.

Mimaki’nin yeni geliştirilmiş ve minimum 4 pl’den başlayan değişken noktalama teknolojisi ile JV400LX; saatte 18.1m2 baskı hızına kadar çıkabiliyor ve aynı zamanda çok yüksek çözünürlükte baskı kalitesi sunabiliyor. Yine JV400LX’e özel 60 C’de soğuk kürleme özelliği; pet malzemeler de dahil olmak üzere ısıya dayanıksız ve çabuk deforme olan malzeme üzerine baskı olanağı sağlıyor, yüksek sıcaklık nedeniyle oluşan renk bulanıklıkları azalıyor. Baskı sırasında kürleme oluştuğu için kurutma süresine ihtiyaç duyulmadan laminasyon gibi baskı sonrası işlemlere geçilerek zamandan kazanılıyor ve verimlilik artıyor.

 

Print Friendly, PDF & Email

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir