OKI çözümleri reklam sektörüyle buluştu

Türkiye pazarında Penta Teknoloji tarafından temsil edilen OKI, Colorpainter ve transfer medya çözümlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

OKI, 4-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen SIGN İstanbul Fuarı’na katıldı. Türkiye pazarında Penta Teknoloji tarafından temsil edilen OKI, Colorpainter ve transfer medya çözümlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Yoğun geçen fuarla ilgili olarak Penta Ürün Sorumlusu Muharrem Kaya, OKI Colorpainter Ana Bayisi İnka Teknik’ten Şahap Hançer ve OKI’den Serdar Göker sorularımızı yanıtladı.

Muharrem bey, OKI’nin Türkiye Tek Yetkili Distribütörü olarak atandıktan sonra nasıl bir strateji oluşturdunuz? Biraz bu süreci anlatır mısınız?

Muharrem Kaya: OKI’nin Türkiye Tek Yetkili Distribütörü olduktan sonra bu sektöre yönelik bazı hamleler yapmak istedik. Bilindiği üzere Temmuz ayında OKI’nin Türkiye Tek Yetkili Distribütörü olarak anlaşmamızı gerçekleştirdik. Bu süreç içinde Penta Teknoloji olarak bizde kendi içinde yapılanmamızı tamamladık. Penta, ofis grubundaki çalışmalara zaten yılları verdiği tecrübe ve bilgi birikimiyle hakim konumda. Geniş format OKI Colorpainter tarafına daha fazla yoğunlaşıp daha hızlı bir yapılanma içine gittik. OKI ile yaptığımız istişareler doğrultusunda bu fuarın verimli olacağını düşünerek katılım gösterdik. Özellikle Serdar Göker beyin de tavsiyeleriyle burada yerimizi aldık. Geniş format baskı pazarı bizim için yeni bir kanal oldu. Bu pazarı daha iyi tanımak için SIGN İstanbul Fuarı’da güzel bir fırsat oldu. Çok sayıda potansiyel müşteri ile temas ettik. Fuar sonrasında da standımızı ziyaret eden müşterileri ziyaret ederek OKI geniş format çözümlerinde de kısa bir süre içinde çok güzel bir noktaya geleceğimize inanıyoruz.

Serdar Bey, SIGN İstanbul’da OKI’nin hangi ürünleri sergilendi?

Serdar Göker: SIGN İstanbul Fuarı’nda OKI’nin Teriostar grubu hariç tüm çözümleri yer aldı. Bunlardan ilki, transfer medya olarak adlandırdığımız beyaz ve neon toner seçenekleri olan, açık, koyu zeminlere, yumuşak ve sert zeminlere transfer yaptığımız makine grubudur. Yine bu yıl ilk defa zarf besleme ünitesi ile sergilenen yeni bir ürünümüz yer aldı. Çok düşük bir yatırım maliyetiyle, baskı merkezleri için çok faydalı ve avantajlı bir ürün. Diğer grupta ise OKI Colorpainter ailesinin çözümleri yer alıyor. OKI Colorpainter Grubu’nda en tecrübeli çözüm ortağımız olan İnka Teknik fuar süresince bizimle beraber oldu. Bu grupta yer alan ürünler hakkında katılımcıların soruları yanıtlandı.

Şahap Bey, OKI Colorpainter Grubu’nda ne tür çözümler sunuluyor?

Şahap Hançer: İnka Teknik uzun yıllar Seiko firmasının distribütörlüğünü yapmıştır. OKI’nin Seiko firmasının satın alarak bünyesine katmasının ardından bizlerde aynı şekilde OKI çatısı altında Colorpainter satışlarımıza devam ettik. Kısa bir süre önce OKI, Penta’yı tek distribütör olarak atadıktan sonra doğrudan Penta’nın Colorpainter grubundaki ana bayisi olduk. Colorpainter grubuna yönelik uzun yılların verdiği bir tecrübe ve müşteri portföyümüz var. Colorpainter ürünleri serileri, M, H, ve E serisi olarak adlandırılmaktadır. E64, 160 cm genişlikte, yüksek kaliteli baskı modunda saatte 22 metrekare baskı yapabilmektedir. M64 serisi, 160 cm genişlikte, saatte 50 metrekare folyo basma kapasitesine sahip ve en çok tercih edilen modelimizdir. Duratrans baskıda çok derece güzel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Yüksek teknojiye sahip boya sayesinde, ışığı izole etme özelliğine sahiptir. Baskılar 3M ürünleriyle 3 yıl dış mekan dış mekan dayanımına sahiptir. Greenguard sertifikasına sahiptir. Örneğin duvar kağıdı basıp, çocuğunuzun odasını dahi kaplayabilirsiniz. Yine mürekkep sarfiyatı çok düşüktür. Daha az boya ile daha fazla metrekare baskı yapılabilmektedir. OKI Colorpainter ailesinde 3 yıl kafa dahil garantisi mevcuttur. Bu OKI’nin makinelere olan güveninin bir göstergesidir.

Serdar Bey, yeni yapılanmanın ardından nasıl bir organizasyon içinde çalışmalarınızı yürütüyorsunuz?

Serdar Göker: OKI Türkiye ofisinin kapanmasıyla birlikte, Dubai merkeze bağlandık. Türkiye’deki çalışmalarımızı iki bölümde yürütüyoruz. Ofis tarafında Ahmet Tarımcı, endüstriyle tarafta ben yer alıyorum. OKI ürünleri noktasında distribütör ve bayilere destek olmaktayız. Türkiye’deki tüm OKI ürünlerinin tek dağıtıcısı Penta Teknoloji’dir. Penta’nın atadığı bayilerde OKI ürünlerini son kullanıcı müşterilere ulaştırmaktadır.

Print Friendly, PDF & Email