Optimum Digital Planet, dünya pazarıyla buluştu

Optimum Digital Planet, Robotic PC’li ve her türlü mürekkeple çalışabilen tekstil dijital yazıcılarıyla ITMA 2019 Fuarı’na katıldı. Firmanın sunduğu teknolojiler dünya pazarının yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Optimum Digital Planet, Robotic PC’Li ve her türlü mürekkeple çalışabilen tekstil dijital yazıcılarıyla ITMA 2019 Fuarı’na katıldı. Firmanın sunduğu teknolojiler dünya pazarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Optimum Digital Planet Genel Müdürü Taner Güven sorularımızı yanıtladı.

ITMA 2019 Fuarı’na katılarak ülkemizi başarıyla temsil ettiniz. Öncelikle fuara ilişkin düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Taner Güven: Fuar, Optimum Digital Planet açısından son derece verimli ve başarılı geçti. ITMA Fuarı’nın 4 yılda bir yapılıyor olması hem katılımcıları hem de ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Ziyaretçiler mutlaka yenilik göreceklerini bilerek fuarı ziyaret ediyorlar. Bizlerde firmamızı ve çözümlerimizi dünya pazarı ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Dünyanın dört bir yanından gelen yatırımcılarla buluşma fırsatı yakaladık. Ayrıca sizlerin aracılığıyla ITMA yönetim kuruluna da teşekkür etmek istiyorum. Fuar alanının en gözde noktalarından bir yerine standımızı konumlandırdılar. Bu nokta, dünyanın parlayan yıldızı firmaların olduğu bir bölüm olarak biliniyor. 2015 yılında da ITMA Fuarı’na katılarak güzel sonuçlar elde etmiştik. Geçen sürede çok güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Bu yeniliklerimizi de sektörle paylaşma fırsatı bulduk. Dolayısıyla bizler açısından çok çok güzel bir fuar oldu.

Fuar süresince ziyaretçilere neler sundunuz? Hangi özelliklerinizle daha fazla ön plana çıktınız?

Taner Güven: Pigment ve reaktif boyalarla çalışan yeni dijital tekstil baskı makinelerimizin tanıtımlarını gerçekleştirdik. Özellikle Robotik PC’li olarak üretim yaptığımız teknolojiler ziyaretçilerin oldukça dikkatini çekti. Biz oyunu değiştirdik. Yeni ve farklı bir bakış açısını getirdik. Bizim makinelerimizin tümü bütün boya tiplerini kullanmaya hazır haldedir. Tekstil grubunda ürettiğimiz 3 çeşit makinede her tip mürekkebi kullanmak mümkün. Bunun dışında yine kafa tercihinde de müşteriyi sınırlamıyoruz. İstediği kafa teknolojisini makineye uygulayabilmekteyiz.

Hedeflediğiniz pazarlar nerelerdir? Bundan sonrası için planlarınız nelerdir?

Taner Güven: Biz son dönemde 2018 yılında Pakistan, Hindistan, Endonezya ve Bangladeş bölgelerinde yoğun çalışmalar gerçekleştirdik. Bu bölgelerde çok sayıda fuara katıldık ciddi bağlantılar kurduk. Bu çalışmalarımızın meyvelerini bu sene toplamaya başladık. Bu fuarla birlikte hedef olarak Güney ve Kuzey Amerika’yı hedefledik. Bu bölgelere yapacağımız özel çalışmalar olacak. Özellikle Güney Amerika’dan çok sayıda firma ile anlaşmaya vardık. 2020 yılında da Güney ve Kuzey Amerika ülkelerinden ciddi satışlar bekliyor olacağız.

Fuara ülkemizden de birçok firma katıldı. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Taner Güven: Fuara Türkiye’den hem tekstil sektöründen hemde içinde bulunduğumuz sektörden firmalar katılım gösterdi. Bizler gibi ülkemizi burada temsil eden tüm firmalarımız tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Taner Güven: Türkiye’nin seçim atmosferinden çıkıp bir an önce ekonomik büyümeye odaklanması gerekiyor. Bir olmaya birlik olmaya ihtiyacımız var. Birlik içinde ülkemizi daha iyi noktalara getirme çabasında olmalıyız. Geçen dönem içinde herkes hem sermaye hem de güç kaybetti. Bu gücü ve sermayeyi geri toplamalıyız.

Print Friendly, PDF & Email