Pigment Reklam ve swissQprint’in yeni UV LED modelleri işinizi büyütür

Dijital baskının yenilikçi teknolojisi UV LED, swissQprint ile yeniden tanımlandı. swissQprint geliştirdiği UV LED modellerinde müşteri ve pazar taleplerini dikkate aldı, büyüme çıtasını yukarıya çekti.

Pigment Reklam’ın Türkiye baskı pazarına sunduğu swissQprint’in yenilikçi UV LED teknolojisi öncelikle size daha ekonomik bir baskı prosesi sağlar. Ön, hazırlık işlemini ortadan kaldırın UV LED teknolojisiyle onlarca sert ve esnek medyaya baskı gerçekleştirebilirsiniz. swissQprint’in son nesil UV LED modelleri geçen yıl küresel pazara tanıtıldı. Daha bir yılını doldurmadan giriş seviyesinden endüstriyel boyuta kadar bütün segmentlerden olumlu dönüşler elde edildi. swissQprint’in modüler ve esnek modelleri Oryx LED, Impala LED ve Nyala LED teknik olarak tam da işini büyütmek isterken maliyetini düşürmeyi hedefleyenlere sesleniyor. Bu modeller aynı üstün İsviçre mühendisliği ve teknolojisini paylaşıyor. Aralarında sadece hız ve baskı alanı ölçülerinde fark bulunuyor. Bu da size ve işinize uygun çözümü seçme anlamına geliyor.

Oryx LED: Küçük, verimli ve esnek

Saatte maksimum 65m2 baskı hızına sahip olan Oryx LED modeli, 2,5x2m baskı yatağı ile küçük ve orta ölçekli baskıcılara, az adetli niş ürün üretenlere, numune baskıcılara ve promosyonculara sesleniyor. Baskı işini son derece özenle yürüten, ekonomik ve kullanıcı dostu olan bu yeni model, LED kürleme teknolojisinde kaliteden ödün vermiyor. Oryx LED, 9 adet serbestçe yapılandırılabilen renk kanalı ile baskıda kalitede detaylara kadar götürüyor.

swissQprint’in bu yeni çözümünde LED lambalar ısıtma veya soğutma için bekleme süresi olmadan, daima baskı için hazırdır. Sabah ilk iş veya iş saatlerinde bir moladan sonra direkt baskıya geçebilirsiniz. Bu ise işte verimliliğiniz artışı demektir. Ayrıca lamların ömrü makine ömrü ile aynıdır, yani sürekli LED lamba değiştirme, yedek parça bekleme sıkıntısı yaşamazsanız. Çok yönlü bu makine ise onlarca sert veya esnek malzemeyi işleme özgürlüğü sunuyor.

Impala LED: Büyümenin en avantajlı yolu

Satte 180m2 baskı gücüne çıkabilen Impala LED 2.5x2metre baskı genişliğine sahip. Kompakt bir tasarımla baskı merkezlerinde en az yeri tutarak en yoğun işlerin üstünden gelmeyi başaran Impala LED’in avantajları oldukça fazla; geniş malzeme ve uygulama zenginliği, pratik operatör yardımı, güçlü bir vakum ve yüksek baskı kalitesi.

Daha düşük ısı ile UV LED baskı fırsatı sağlayan Impala LED, ısıya duyarlı malzemelerin yüksek kalite ile işlenmesine de fırsat veriyor. Bunlar arasında tekstil ve kumaş çeşitleri, hassas filmler, kağıt ve oluklu mukavvalar bulunuyor. Orta ölçekli işletmelerin hem seri üretim hem de numune uygulamalarına yanıt veren makine, hem satın alma hem de işletme maliyeti açısından cazip bir seçenektir. Uzun ömürlü LED lambalar, ozonsuz çalışma, zehirli atık oluşturmadan baskı yapabilme gibi özellikler standartlar arasında yer alıyor.

Nyala LED: Endüstriyel üretimde görülmemiş esneklik

Genelde endüstriyel baskı belli standartları karşılarken kişiselleştirilmiş ve farklılaştırılmış baskılara izin vermez. Ancak, swissQprint Nyala LED ile buna son veriyor. 3.2x2m flatbed yapısı ile saatte 206m2 maksimum üretkenlik sunan Nyala LED, serbestçe yapılandırılan 9 adet renk kanalına sahip.

LED kürleme sayesinde ısı hassasiyeti olan medyalar sorunsuz olarak işleniyor. Isınma ve soğutma için zaman kaybettirmeyen Nyala LED, geniş format baskı alanında erişilebilirliği maksimuma çıkarıyor. NYALA LED ayrıca üretim maliyetlerini aşağıya çeker. Benzerlerine ve önceki versiyonlara göre elektrik tüketimini yarı yarıya düşürür. Makine ile aynı ömre sahip LED lambalar, yedek parça ihtiyacı, ek harcama kalemi oluşturmaz. Ayrıca bu süreçte zararlı atıklar yaratmayarak çevreye saygılı bir üretim imkanı sunuyor.

Nyala LED ve ekipmanları neredeyse fısıldar gibi, sessizce çalışarak, gürültüsüz bir çalışma ortamına katkı sağlar. Ayrıca, Nyala LED’in 4×4 versiyonu daha yüksek hızı garanti ediyor. Baskı ve renk yoğunluğu ve en ince detaylarda bile kaliteyi gözler önüne seriyor.  Diğer UV LED modelleri gibi Nyala LED de, roll to roll baskı için 180 kg ağırlığa ve 360mm çapına kadar ruloları güvenli bir şekilde sarıp açabiliyor.

Print Friendly, PDF & Email