Pimms Group, 40. Yılına Özel Kampanyalarla SIGN İstanbul’da!

  1. Yılına özel kampanyaların ön planda olacağı Pimms standında HANDTOP, HP ve AXIA markalarına ait ürünler sergilenecek.

 SIGN İstanbul Fuarı’nın kurulduğu tarihten bu yana değişmez katılımcılarından Pimms Group, bu sene de standında ziyaretçileri ağırlamak için sabırsızlanıyor. 19-22 Eylül tarihleri arasındaki gerçekleşecek SIGN İstanbul 2019 Fuarı’ndaki Pimms standında,  40. Yılına özel kampanyalar ön planda olacak. Standta, HANDTOP, HP ve AXIA markalarına ait son teknoloji ürünler sergilenecek. Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, fuara ilişkin sorularımızı yanıtladı.

SIGN İstanbul 2019 Fuarı’nda yerinizi aldınız. Öncelikle fuara ilişkin beklentilerinizi öğrenebilir miyiz?

Selahattin Aygüler: SIGN İstanbul’a kurulduğundan beri katılıyoruz ve olumlu neticeler alıyoruz. İleriye yönelik satışlar yapmak için, bu sene de fuarı ziyaret edecek sektör yetkililerine en son teknolojileri kapsayan ürünlerimizi tanıtacağız.

Standınıza gelen ziyaretçilerle hangi ürünlerinizi buluşturmayı planlıyorsunuz? Ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?

Selahattin Aygüler: Standımızda distribütörlüğünü yaptığımız HANDTOP, HP ve AXIA printerlarını tanıtacağız.

Handtop HT2512UV Flatbed baskı makinesi: 250×122 cm baskı alanı ile tabaka ve parça malzemeye baskı yapabilen, 4-6 adet Ricoh Gen5 baskı kafası ile CMYK+Beyaz+Vernik basabilme özelliği ile yüksek hızda kaliteli baskılar için üretilmiştir.

Handtop HT3200UV Hybrid baskı makinesi: 320 cm genişlikte Hybrid özelliği sayesinde sonsuz malzeme besleme özelliğine sahiptir. Hem tabaka baskılar, hem de rulodan ruloya baskı imkanı sunar. 4-8 adet Kyocera baskı kafası ile CMYK+Beyaz+Vernik basabilme özelliği ile yüksek hızda kaliteli baskılar için üretilmiştir.

Handtop HTL3200UV Roll to Roll baskı makinesi: 320 cm genişlikte rulodan ruloya baskı yapabilen, özellikle germe tavan, ışıklı tekstil kumaş ve yeni trend ışıklı kumaş baskılarında yüksek hızda kaliteli baskı için üretilmiştir. 2-4 adet Kyocera baskı kafası ile CMYK renklerinde baskı yapar.

Technojet UV Roll to Roll baskı makinesi: 320 cm genişlikte 4-6 Ricoh Gen5 baskı kafalı olarak satışa sunulmaktadır.  Rulodan ruloya baskı yapabilen, germe tavan, ışıklı tekstil kumaş, duvar kağıdı üzerine baskı yapar. Opsiyonel olarak eklenen 2 ilave baskı kafası sayesinde beyaz renk ve vernik baskı ile görseller üzerinde kabartma yapar.

AXIA Leather (Deri) baskı makinesi: 195 cm baskı genişliğine sahip, 4 adet Xaar1201 baskı kafası ile deri ve kumaş baskılar için Hybrid olarak özel üretilmiştir. Üzerindeki blanket özelliği sayesinde rulodan ruloya veya parça baskı işlerinde kullanılır.

AXIA Jet 1802 Eco-solvent baskı makinesi: 180 cm genişlikte 2 adet Epson DX5 baskı kafası ile reklam sektöründe kullanılan folyo, branda gibi malzemelere fotoğraf kalitesinde eco-solvent boya ile rulodan ruloya baskıya uygun her türlü malzemeye baskı yapar.

HP 335 Latex Bas-Kes makinesi: HP’nin üstün latex teknolojisi ile çalışır. Bu ürün hem bas hem de kes olarak iki adet makineden oluştuğu için baskıda, normal bas-kes makinelere nazaran üretim hızı açısından daha avantajlıdır. Çünkü bir makine ürünü basarken, diğer makine de kesim işlemini yapar.

Fuardaki müşteri hedef kitleniz hangi sektörler olacak? Bu anlamda yurt içi ve yurt dışından ziyaretçi beklediğiniz şehir ve ülkeler hangileridir?

Selahattin Aygüler: Fuarı özellikle Türkiye’deki tabela ve reklamcıların ziyaret etmelerini bekliyoruz. Bunun dışında Türkiye dışındaki yakın çevremizde bulunan komşularımızdan Gürcistan, Ermenistan, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya gibi ülkelerden de ziyaretçiler bekliyoruz.

2019 yılının son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde, endüstriyel reklam sektörünün gelişimini nasıl görüyorsunuz?

Selahattin Aygüler: 2019 yılının son çeyreğine girdiğimiz bu günlerde reklam sektörünün ekonomik krizin etkisiyle satış yapılamadığından dolayı iyi durumda olmadığını gözlemliyoruz. Krizin etkilerinin azalmasıyla sektörün eski günlerine kavuşacağına inanıyorum.

Fuar süresince müşterilerinize sunacağınız özel kampanyalar olacak mı?

Selahattin Aygüler: Bu sene Pimms Group olarak 40. kuruluş yılımızı kutlayacağımız için fuar süresince büyük kampanyalarımız olacaktır. Bu vesileyle endüstriyel reklam sektörünün SIGN İstanbul’daki standımıza davet ediyorum.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Selahattin Aygüler: Bu krizler gibi Türkiye’de ekonomik krizi daha önce de yaşadık. Onun için geçici olacağına inanıyorum. Fakat rekabetten dolayı bize etkisi uzun vadeli satışların yapılması ve akabinde kredi faizlerinin artmasıyla işler dönmemeye başladı. Bunun için yeni yapılanırken, bugünden sonra işler mümkün mertebe peşin veya çok kısa vadeli yapılırsa bu tür krizler sektörümüzü fazla etkilemez, hatta daha hızlı büyümeyi sağlar. Umudumuzu yitirmeyelim, daha çok çalışalım.

Print Friendly, PDF & Email