Pimms Group, baskı teknolojisindeki farkını ortaya koydu

Pimms Group standını ziyaret eden misafirler, dijital baskıdaki yeni iş fırsatlarını görme fırsatı buldu.

 Pimms Group, Handtop, Homer, HP ve Axia geniş format dijital baskı makinelerine ait son teknolojik yenilikleri sektörün beğenisine sundu. 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Fespa Eurasia 2019 Fuarı’na katılan Pimms Group, fuar süresince yeni baskı sistemlerini tanıtımlarını gerçekleştirdi. Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, Dijital Teknik Dergisi’ne fuarı değerlendirdi.

Oldukça yoğun geçen bir fuar takviminin ardından son olarak Fespa Eurasia 2019 Fuarı’nda yer aldınız. Katıldığınız fuarlarla ilgili bir değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Selahattin Aygüler: Pimms Group, Eylül’de SIGN İstanbul, Ekim’de Avrasya Ambalaj ve son olarak Aralık ayında da Fespa Eurasia Fuarı’na katılarak bu seneye ait fuar takvimini başarıyla tamamladı. Fuarlar mevcut ve yeni müşterilerle tanışma için güzel bir fırsattır. Her katıldığımız fuara kendi özelinde farklı amaç ve planlarla katılım gösterdik. Bu sene katıldığımız tüm fuarlarda Pimms Group’un 40. Kuruluş Yılına özel avantajlı kampanyalar sunduk. SIGN İstanbul Fuarı’ndan kısa bir zaman sonra düzenlenen Fespa Eurasia Fuarı’nda da müşterilerin ürünlerimize olan ilgisi bizleri son derece memnun etti. Hem yurt içinden hem de yurt dışından çok sayıda misafiri standımızda ağırladık. Bu fuar özelinde sergilediğimiz tüm ürünlere ziyaretçilerin ilgisi son derece yüksek oldu. SIGN İstanbul ile başlayan sektörün yatırım iştahını bu fuarda da bir kez daha hissettik. Endüstriyel reklam sektöründe 2020 yılında daha güzel geçeceğinin sinyallerini verdi. Bu vesileyle standımızı ziyaret eden yerli ve yabancı tüm konuklarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Fuarda hangi çözümlerinizi ziyaretçilerin beğenisine sundunuz? Sunduğunuz ürünlerin kullanım alanları ve özelliklerinden bahseder misiniz?

Selahattin Aygüler: Pimms Group olarak FESPA Eurasia 2019’da Handtop, Homer ve Axia geniş format dijital baskı makinelerini ziyaretçilerin beğenisine sunduk.

Yeni makine modelleri olarak; Handtop HTH3200UV – Turbo 320 cm genişlikte rulodan ruloya baskı yapabilen, özellikle germe tavan, ışıklı tekstil kumaş ve yeni trend ışıklı kumaş baskılarında yüksek hızda kaliteli baskı için üretilmiştir. 8-12 adet Kyocera baskı kafası ile saatte 156 m² ‘ye kadar yüksek hızda CMYK renklerinde baskı yapar.

Handtop HT2512UV-1024A Flatbed model makine ise, 250×122 cm baskı alanı ile tabaka ve parça malzemeye baskı yapabilen, 12 adet Konica baskı kafası dakikada 1 panel yazan, CMYK+Beyaz+Vernik basabilme özelliği ile yüksek hızda kaliteli baskılar için üretilmiştir.

Başlıca diğer modellerimiz; Handtop HT3200UV Hybrid baskı makinesi 320 cm genişlikte Hybrid özelliği sayesinde sonsuz malzeme besleme özelliğine sahiptir. Hem tabaka baskılar, hem de rulodan ruloya baskı imkanı sunar. 4-8 adet Kyocera baskı kafası ile CMYK+Beyaz+Vernik basabilme özelliği ile yüksek hızda kaliteli baskılar için üretilmiştir.

Handtop HT1600 LED UV Hybrid, Kyocera kafalı makinemiz; beyaz ve laklı 160 x 120 cm Handtop makinemiz de ilgi gören makinelerimiz arasında.
Handtop, Homer ve Handway, bu üç marka Hanglory Group makineleri. Hanglory, Çin’de yarım milyar dolar cirosu olan; Amerika ve Avrupa’ya makine yapan bir grup. Çok rağbet görüyor ve özellikle arkadan aydınlatmalı işlerde tercih ediliyor. Müşterilerimizle görüştük, birkaç proje gerçekleştirdik.

Axia 3200 LED UV, Epson DX5 4 kafalı, tek geçişte beyaz, CMYK basabilen ve üstüne lak atabilen, kabartma yapabilen makinemizdir. Duvar kâğıdı ya da kısmi parlak görünüm istenen uygulamalar için ideal. Fiyatı da çok uygun ve çok talep gördü. Ayrıca poliüretana, deriye de basabilen Axia 1800 LED UV makinemizi de sergiledik. Bu makinemiz çanta ve ayakkabı sektörüne uygun bir modeldir.

Transfer kağıdına iki pass 240 m2/saat hızda baskı yapan Homer HM1800P baskı makinemizde yapılan baskılar, hemen bitişikteki Print Make Wear atölyesinde kesilip dikilerek, mankenler üzerinde fuarda teşhir edildi. Homer HM1800R/PRO – Dual Row modeli, transfer kağıdına 190 cm’lik baskı eni ile saatte iki pass ile 326 m² baskı yapabilen, opsiyonel Jumbo Roll sayesinde büyük bobin kağıt takabilme (200kg) özelliğine sahip, yüksek hızda profesyonel üreticiler için üretilmiştir.

Axia Direct 3203 baskı makinemiz, 320 cm genişlikte Epson 4720 baskı kafası, pigment boya ile pamuklu kumaşlara aynı anda direkt baskı ve fikse yapabilen, özellikle ev tekstil nevresim üreticileri için tasarlanmıştır.

Distribütörü olduğumuz HP grubunda lateks ve bas-kes çözümlerimiz, özellikle kırtasiye ve ozalit firmalarından çok ilgi gördü.

2020 yılına ilişkin vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Selahattin Aygüler: İçinde bulunduğumuz endüstriyel reklam sektörü dünyada olduğu gibi Türkiye pazarında da gelişim içindedir. Zaman içinde oluşan duraklama ve yavaşlama dönemlerinde motivasyon kaybına uğramak yerine, resmin bütününe bakıp alınan mesafeyi görmek gerekir. Endüstriyel reklam sektörünün son yıllarda gerçekleştirdiği hızlı çıkış grafiğini her sene beklemek yanlış olur. Her sektörün inişli- çıkışlı grafikleri olmaktadır. Fuarlar bizlere gösteriyor ki, yatırımcı ve kullanıcılar değişim istiyor. Bu değişimi ve yeniliği sunabildiğimiz sürece başarıya ulaşabiliriz. Geçmişte sadece reklam pazarına hizmet verirken, bugün tekstil, ahşap, dekorasyon, ev tekstili, seramik, cam, promosyon gibi birçok sektöre makine satabilen bir yapıya sahibiz. İçinde bulunduğumuz yapının değerini bilip, önce kendimizi, sonra şirketimizi ve sektörümüzü geliştirmeye hep birlikte devam edelim. 2020 yılında, hem ülkemizin hem de tüm sektörlerimizin başarılı bir yıl geçirmesini temenni ederim.

Print Friendly, PDF & Email