PİMMS Group Farklı Beklentilerin Ortak Tercihi Oldu

Yakın zamanda bünyesine kattığı markalarla tüm dikkatleri üzerine çeken PİMMS Group, Fespa Eurasia Fuarı’nda ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Pimms Group temsilcisi olduğu yeni markalarla, tekstilden, UV’ye, Bas-Kes’ten oluklu mukavvaya kadar çok geniş ürün portföyüne sahip oldu.

Sektörün ihtiyaç duyduğu daha endüstriyel ve daha hızlı çözümleri portföyüne ekleyerek kulvarını bir üst seviyeye taşıyan PİMMS Group, yakın zamanda bünyesine kattığı yeni markalarla Fespa Eurasia Fuarı’nda sektörle buluştu. Pimms Group, 7-10 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen fuarda hız, kalite ve performans kriterlerini karşılayan HandTop, Homer, Axia, Technojet ve HP markalarında yaşanan en son gelişmeleri ziyaretçilerin beğenisine sundu. Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, fuara ait görüşlerini Dijital Teknik ile paylaştı.

Pimms Group en iyilerle yolunu devam ediyor

Endüstriyel reklam sektörü sürekli bir yenilik ve değişim içinde. Bu doğrultuda Pimms Group da bu değişime ayak uyduran, sunduğu çözümlerle sektörün takdirini kazanmış bir firma konumunda. Pimms olarak her zaman daha iyisini sunmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz yeni yapılanma süreci içinde güzel ve başarılı anlaşmalara imza attık. Bu bağlamda ilk olarak Hanglory Grup firmasının HandTop ve Homer markalarının Türkiye distribütörlüğünü üstlendik. Hanglory Group, şu anda Çin’in teknolojiye en büyük yatırım yapan firmasıdır. Üretim proseslerine gösterdikleri hassasiyeti ve kaliteyi bizzat gördüğümüz ve buna güven duyduğumuz için PİMMS Group olarak Hanglory Group ile çalışma kararı aldık.

Technojet ile kabartmalı baskı ayrıcalığı

Diğer taraftan PİMMS Group bilindiği üzere geçmiş dönemde Technojet adlı kendi markası ile ilk 320 cm ebadında eko solvent makinesini üreten bir firma. Bir süre beklemede tuttuğumuz markayı yeniden hayata geçirme kararı aldık. Fespa Eurasia Fuarı’nda da lansmanımızı yaparak çalışmalara başladık. Bugün artık UV baskının üç boyutlu yani kabartma baskı imkanı sunması da uygulama çeşitliliğini ve yüksek karlılık elde edilmesini sağlayan üretimleri mümkün kılıyor. Daha önceden kabartmalı baskılar sadece flatbed UV baskı makinelerinde mümkün iken Technojet gibi çözümler sayesinde, bugün rulo baskı makinelerinde de duvar kağıdı, kanvas tablo ve iç mekan dekorasyon üretimlerinde lak boya ve kabartmalı baskı yapmak mümkün. Bu ürün grubuna yönelik yeni bayi yapılanmasını hayata geçirmekteyiz. Fuarda talepleri aldık, değerlendirmekteyiz.

Axia çözümlerinde yeni seriler hazır

Öte yandan artık Axia markamız ile yeni bir serinin üretimine başladık. Yeni seride 180cm ve 320cm eko solvent, 180cm ve 320cm süblimasyon, 320cm UV ve 320cm direkt bayrak baskı makineleri mevcut. Bu makineler, oldukça yüksek hızlara ulaşabilen makinelerdir. Çok geniş yelpazede uygulama çeşitliliği sağlamak adına Axia markamızı hem Türkiye hem de çevre ülkelerin tamamına sunmaya başladık.

Homer ile saatte 240 metrekare baskı

Homer bugün transfer baskı konusunda profesyonel olarak üretilen ve yapısı buna uygun olarak geliştirilmiş bir teknolojidir. Makineye yaklaşık 1000 metrelik bir kağıt yüklemesi yapılabiliyor. Kyocera baskı kafaları ile saatte 240 metrekareye varan baskılar yapmak mümkün. Makinenin aynı zamanda billboard baskıları için de uygun ve su bazlı boyalar ile aynı hızlarda baskı yapabilen modelini FESPA Eurasia Fuarı’nda tanıttık. Bunun yanı sıra direkt kumaşa baskı yapabilen, sekiz kafalı yeni Homer Plus baskı makinemiz de fuarda tanıtıldı. Bu makine ile tekstil baskı makinelerinin ana makine sağlayıcıları arasına girmiş olacağız.

Handway oluklu mukavvada iddialı

Ayrıca Hanglory Group’un Handyway marka tek pass’ta dakikada minimum 60 ile 150 metrekare arası baskı hızına sahip oluklu mukavvaya dijital baskı yapabilen makineleri şu anda piyasada rakipsiz bir çözümdür. Rakiplerin şu anda prototip makineleri var, ancak bu makineler henüz piyasada kurulmuş makineler değil. Handyway oluklu dijital baskı makineleri ise şu anda 6 adet Çin’de, biri Amerika’da ve biri de İtalya’da olmak üzere toplam 8 adet kurulumu yapmış durumda. Bu da hem Türkiye’nin hem de çevre ülkelerin oluklu dijital baskı ihtiyaçlarına yanıt verecek ve bizim de yeni bir pazara girmemizi sağlayacak önemli bir çözüm.

HP Lateks Baskes Grubu ilk kez Pimms standındaydı

Yeni yapılanmamız çerçevesinde geçtiğimiz ay duyurusunu yaptığımız HP Lateks Baskes Grubu’na ilişkin ilk tanıtımlarımızı da Fespa Eurasia Fuarı’nda gerçekleştirme fırsatı yakaladık. Baskes Grubu HP Latex 335 ve HP Latex 115 olarak iki modelden oluşuyor. Gerçekleştirdiğimiz anlaşmanın her iki tarafa da büyük bir güç kazandıracağına inanıyoruz. Ama sonuç itibariyle en çok kazanan da endüstriyel reklam sektörü olacaktır.

Print Friendly, PDF & Email