Pimms Group Genel Müdürü Selçuk Aygüler: “Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var”

İçinde bulunduğumuz dönemde tüm sektörlerin moral ve motivasyona ihtiyaç duyduğunu anlatan Selçuk Aygüler, olumlu haber akışına ait yansımaların hemen görüldüğünü söyledi.

Covid-19 salgının devam ettiği bugünlerde endüstriyel reklam sektörü de sürecin en az kayıpla atlatılması için çıkış kapısı arıyor. Bu doğrultuda Dijital Teknik Dergisi’ne açıklamalarda bulunan Pimms Group Genel Müdürü Selçuk Aygüler, “Pandemi, hem ticari hayatta hem de günlük yaşantımızda birçok değişikliğe yol açtı. Endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojileri sektörü açısından da mutlaka değişimler olacaktır. Bununla birlikte mevcut şartlar kendi içinde hem yatırımcılara hem de kullanıcılara farklı pazarlar sunacaktır” diye konuştu.

Ticari hayatta iniş-çıkış her zaman yaşanabilecek bir olaydır

Aygüler, “Ticari hayat içinde her zaman inişli çıkışlı grafikler olabilmektedir. Pazardaki talepleri ve ihtiyaçları doğru analiz ederek sonuç alan firmalar her zamanki gibi büyümesini sürdürecektir. Bu anlamda ülke yönetimlerine de önemli görevler düşmektedir. Ekonominin canlanması noktasında verilecek destek paketleri ve vergi kolaylıkları ile piyasaların daha hızlı bir şekilde normalleşmesi sağlanabilir.

Covid süresi içerisinde yine bazı firmalar çalışmalarını sürdürdü ve bu amaçla da yeni makineler alarak işlerini büyüttüler. Biz de Pimms Group olarak Grafiser Kayseri’ye Handtop markasının HT2512UV-1024i yeni Flatbed modelini, Erciyes Mataba’ya Handtop HTL3200UV Roll to Roll gibi sign ürünleri yanında, baskı üretimi için bazı tekstil firmalarına 3,2 metre baskı enine sahip Homer HM3200R ve Axia model makinelerinin kurulumlarını gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Her firma kendi çözümünü kendisi üretmelidir

Her firmanın kendi içinde süreci değerlendirme fırsatı elde ettiğini anlatan Selçuk Aygüler, “Süreci öncelikli değerlendirme fırsatımız oldu. Bu anlamda satış ekiplerimiz aracılığıyla ülke genelindeki müşterilerimizle görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında müşterilerin bu dönemde hangi noktalara ihtiyacı olduğunu tespit etme amacındayız. Artan, azalan ve değişen talepler alacağımız pozisyonla doğrudan ilgili olacaktır. Pimms Group olarak dün olduğu gibi bundan sonra da endüstriyel reklam ve dijital baskı teknolojileri sektörüne katkı sağlayacak ürün ve hizmetleri sunmaya devam edeceğiz”

Olumlu haber akışı her sektöre iyi geliyor

Aygüler şöyle devam etti: “Haziran ayında hizmete giren AVM’ler, turizm tesisleri, restaurantlar, kamu kurum ve kuruluşları yeni normal doğrultusunda çalışmalarına başladı. Bu anlamda her hizmete giren sektörün endüstriyel reklam sektörüne doğrudan etkisi olacaktır. Bugün çevremize baktığımızda birçok ürün ve hizmette endüstriyel reklam sektörünün imzası vardır. Dijital baskı ve endüstriyel reklam / tabela sektörü için en önemli müşteri konumunda perakende sektörüdür. Perakende alanındaki hareketlenme sektörümüzde direkt karşılığını bulacaktır. Bunun yanı sıra ürün grupları bazında iç mekan ve dekorasyon ve inşaat alanındaki canlanma bizleri etkileyecektir. Küçük ürün grupları ve masaüstü çözümler bağlamında promosyon ve hediyelik eşya sektöründeki canlanmayı burada sayabilirim. Turizm alanındaki tekrar hareketlenme baskı uygulamalarına olan talebi hızlıca canlandıracaktır”

Print Friendly, PDF & Email