PİMMS Group ITU Fashion Show’da genç tasarımcıları desteklemeye devam ediyor

Moda dünyasının her yıl büyük merakla beklediği İTÜ Fashion Show, göz alıcı bir defileyle Ritz Carlton Otel’de gerçekleşti. PİMMS Group bu yıl da organizasyon destekçileri arasında yerini aldı.

İTÜ – Fashion Institute of Technology (FIT) Moda Tasarımı Programı ve Türk Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi ile ortaklaşa düzenlenen ITU Fashion Show 2018’de, Moda Tasarım programının 11. dönem mezunlarının birbirinden farklı tasarımları görücüye çıktı. Moda dünyasının her yıl büyük merakla beklediği İTÜ Fashion Show, Banu Noyan koreografisi ile hazırlanan göz alıcı bir defileyle Ritz Carlton Otel’de gerçekleşti. PİMMS Group her yıl olduğu gibi bu yıl da sponsorlar arasında yer alarak genç tasarımcıları destekledi.

30 mankenin podyuma çıktığı organizasyonda genç tasarımcılar, İlkbahar-Yaz temasıyla hazırladıkları tasarımlarını, hazır giyim ve moda sektörünün önemli isimlerinin karşısına çıkardı. Yarışmanın seçici jürisinin kararıyla İTÜ Fashion Show 2018’in en başarılı tasarımları seçildi. Yarışmada birinciliği Tilbe Tuana Mert kazanırken, ikinciliği Hira Ecem Çitoğlu ve üçüncülüğü de Duygu Yetkin kazandı. Kipaş Özel Ödülü’nun sahibi Melek Zeynep Başar olurken, yarışmanın LC Waikiki’nin özel ödüllerini Nazlım Naz Arslan ile Leyla Açık aldı.

Gecenin sonunda teşekkür plaketini alan PİMMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, İTÜ Fashion Show 2018 ile ilgili gecenin ardından şunları söyledi: “PİMMS Group olarak, geleceğin moda tasarımcıları ile bir araya gelmekten dolayı çok memnunuz. Tekstil sektöründeki tecrübemiz ile gençlerin sektör deneyimlerini artırmak ve daha yaratıcı işler üretmeleri için her zaman desteğe hazırız. Bu konuda bize fırsat sunan İstanbul Teknik Üniversitesi akademisyenlerine ve tüm genç tasarımcılara böylesi bir organizasyona imza attıkları için teşekkürlerimizi sunarız.”

Print Friendly, PDF & Email