Pimms Group, misafirlerini FESPA için ağırlamaya hazırlanıyor

Endüstriyel reklam sektöründe 40. Yılını kutlayan Pimms Group, Ambalaj 2019 Fuarı’nın ardından Fespa Eurasia 2019 Fuarı’nda da ziyaretçilerini özel kampanyalarla karşılayacak.

 Pimms Group, 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Fespa Eurasia 2019 Fuarı’nda ziyaretçilerini ağırlayacak. Bilindiği üzere Pimms Group bu sene 40. Kuruluş Yılını kutluyor. Ziyaretçiler Pimms Group’un 40. yılı vesilesiyle sunduğu kampanyalı fiyatlardan bu fuarda da yararlanabilecek. Diğer yandan Pimms Group, kısa bir zaman önce Ambalaj 2019 Fuarı’na katılarak bu pazara yönelik ürünlerini sergiledi. Her iki fuarla ilgili olarak Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler sorularımızı yanıtladı.

Pimms Group olarak Ambalaj Fuarı’na katıldınız. Öncelikle fuara ilişkin değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Selahattin Aygüler: Pimms Group olarak Avrasya Ambalaj Fuarı’nda Türkiye distribütörü olduğumuz Hanway markasının oluklu mukavva baskısına yön veren devrim niteliğindeki baskı çözümlerini ambalaj sektörü profesyonellerine tanıttık. Yurtiçi ve yurtdışından pek çok katılımcının ve ziyaretçinin yer aldığı Avrasya Ambalaj Fuarı, Türkiye’nin ve bölgenin en büyük ambalaj fuarı olma özelliği ile sektörün tüm üreticilerini bir araya getirdi. Fuarda 2.5 metre enindeki oluklu mukavvaya saatte 600 m² ‘ye kadar baskı yapabilen 4 renkli (C,M,Y,K) HighJet 25OOB model makinesini ziyaretçilerin beğenisine sunduk. HighJet 25OOB, eski flekso sistemindeki levha hazırlama, baskı ön hazırlık ve boya karışımı gibi geleneksel süreçleri ortadan kaldırır. Bu sayede zaman, iş gücü, boya, levha ve ilgili depolama maliyetlerinden büyük ölçüde tasarruf elde edilir. Ayrıca endüstriyel baskı kafalarının sunduğu uzun ömürlü kullanım imkanı daha düşük boya tüketim özelliği ile HighJet 25OOB uygun maliyetli bir çözüm sunar. Makine, hızlı ve otomatik aktarım sağlar; akıllı renk kayıt sistemine sahiptir ve iki dakikadan kısa sürede imaj baskıya hazır olur. Han FullColor su-bazlı boyalar sayesinde, gıda ambalajları için ideal üretim imkanı sunar. Hanway boyaları çevre ve kullanıcı dostudur.

 Akıllı üretim sistemi

HighJet 25OOB modelinin sahip olduğu akıllı yazılım sistemi, malzeme durumunu, boya tüketimini ve üretimi eş zamanlı olarak görüntüler. Yüksek hassasiyetli otomatik negatif basınç sistemi stabilizasyon tasarımı kesintisiz baskı imkanı sağlar ve basınç seviyesini stabil tutar. Otomatik boya tedariki ve baskı kafası gaz boşaltım sistemi baskı güvenilirliğini ve stabilitesini artırır.

 Çok çeşitli malzemelere baskı imkanı

Farklı türde ve özellikteki oluklu mukavvalara uygulama yapma imkanı sunan HighJet 25OOB, bu sayede yüksek standartlara sahip kaplamalı levha baskısı için idealdir. Barkod ve QR kod gibi değişken data baskısı için tüm gereksinimleri karşılar. Kişiselleştirilmiş ve az adetli işlerde pazar gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt verir. 2.5 metre enine kadar çok çeşitli oluklu levha, satış noktası display panoları, etkinlik afişleri, ışıklı kutular gibi uygulamalar için idealdir.

 Handway HighJet 25OOB neler sunuyor?

– 8 adet Kyocera baskı kafası

– Saatte 600 m² ‘ye kadar baskı hızı

– %1OO su bazlı boyalar

– Caldera RIP yazılımı

– Otomatik besleme ve istifleme sistemi

– 2.5 metre enine kadar çok çeşitli oluklu malzemelere baskı imkanı

– 4 renk – CMYK baskı imkanı

– Inline lak özelliği

– Infrared kurutucu özelliği

– Güçlü vakum, besleme ve yürütme sistemi

 Kısa bir zaman sonra Fespa Eurasia 2019 Fuarı’na katılacaksınız. Bu fuarda standınıza gelen ziyaretçilerle hangi ürünlerinizi buluşturmayı planlıyorsunuz?

Selahattin Aygüler: Pimms Group olarak FESPA Eurasia 2019’da Handtop, Homer ve Axia geniş format dijital baskı makinelerini ziyaretçilerle buluşturmayı planlıyoruz. Eğer ürünlerimiz hakkında biraz detay vermek gerekirse:

Yeni makine modelleri olarak; Handtop HTH3200UV – Turbo 320 cm genişlikte rulodan ruloya baskı yapabilen, özellikle germe tavan, ışıklı tekstil kumaş ve yeni trend ışıklı kumaş baskılarında yüksek hızda kaliteli baskı için üretilmiştir. 8-12 adet Kyocera baskı kafası ile saatte 156 m² ‘ye kadar yüksek hızda CMYK renklerinde baskı yapar.

Handtop HT2512UV-1024A Flatbed model makine ise, 250×122 cm baskı alanı ile tabaka ve parça malzemeye baskı yapabilen, 12 adet Konica baskı kafası dakikada 1 panel yazan, CMYK+Beyaz+Vernik basabilme özelliği ile yüksek hızda kaliteli baskılar için üretilmiştir.

Başlıca diğer modellerimiz; Handtop HT3200UV Hybrid baskı makinesi 320 cm genişlikte Hybrid özelliği sayesinde sonsuz malzeme besleme özelliğine sahiptir. Hem tabaka baskılar, hem de rulodan ruloya baskı imkanı sunar. 4-8 adet Kyocera baskı kafası ile CMYK+Beyaz+Vernik basabilme özelliği ile yüksek hızda kaliteli baskılar için üretilmiştir.

Handtop HT1600 LED UV Hybrid, Kyocera kafalı makinemiz; beyaz ve laklı 160 x 120 cm Handtop makinemiz de ilgi gören makinelerimiz arasında.
Handtop, Homer ve Handway, bu üç marka Hanglory Group makineleri. Hanglory, Çin’de yarım milyar dolar cirosu olan; Amerika ve Avrupa’ya makine yapan bir grup. Çok rağbet görüyor ve özellikle arkadan aydınlatmalı işlerde tercih ediliyor. Müşterilerimizle görüştük, birkaç proje gerçekleştirdik.

Axia 3200 LED UV, Epson DX5 4 kafalı, tek geçişte beyaz, CMYK basabilen ve üstüne lak atabilen, kabartma yapabilen makinemizdir. Duvar kâğıdı ya da kısmi parlak görünüm istenen uygulamalar için ideal. Fiyatı da çok uygun ve çok talep gördü. Ayrıca poliüretana, deriye de basabilen Axia 1800 LED UV makinemizi de sergiledik. Çantacılara ve ayakkabıcılara da uygun bir model.
Transfer kağıdına iki pass 240 m2/saat hızda baskı yapan Homer HM1800P baskı makinemizde yapılan baskılar, hemen bitişikteki Print Make Wear atölyesinde kesilip dikilerek, mankenler üzerinde fuarda teşhir edildi. Homer HM1800R/PRO – Dual Row modeli, transfer kağıdına 190 cm’lik baskı eni ile saatte iki pass ile 326 m² baskı yapabilen, opsiyonel Jumbo Roll sayesinde büyük bobin kağıt takabilme (200kg) özelliğine sahip, yüksek hızda profesyonel üreticiler için üretilmiştir.

Axia Direct 3203 baskı makinemiz, 320 cm genişlikte Epson 4720 baskı kafası, pigment boya ile pamuklu kumaşlara aynı anda direkt baskı ve fikse yapabilen, özellikle ev tekstil nevresim üreticileri için tasarlanmıştır.

Dijital tekstil aldı başını yürüdü. Tekstilde ihracat olduğundan, ihracat yapan firmalar, fason çalışanlar yatırım yapmaya devam ediyorlar.
Lateks ve bas-kes, özellikle kırtasiye ve ozalit firmalarından çok ilgi gördü.

 Dijital baskı pazarının hareketli ve canlı olan sektörleri hangileridir? Sizin yoğunlaştığınız bir sektör var mı?

Selahattin Aygüler: Tekstil dijital baskı pazarı oldukça hızlı büyüme gösteriyor. Moda trendlerinin hızlı değişim göstermesi firmaları sürekli yeni bir dizayn çıkarmaya yöneltiyor. Bu noktada dijital baskının hızlı ve kaliteli baskılar elde ediyor olması da bu pazara olan ilgiyi artırıyor. Dönem dönem farklı sektörler hızlanıyor. Bunlara ilave olarak cam, ahşap, mobilya ve promosyon sektörleri de dijital baskıya yönelmeye başladı. Pimms Group olarak endüstriyel baskı dünyası içinde birçok sektöre hitap eden çeşitliliğimizle hizmet vermeyi sürdürüyoruz.

 Fuar süresince müşterilerinize sunacağınız özel kampanyalar olacak mı?

Selahattin Aygüler: Bu sene boyunca katıldığımız tüm fuarlarda 40. Yılımıza özel kampanyalarla misafirlerimizin karşısına çıktık. Fespa Euarisa Fuarı’nda da 40. Kuruluş senemize özel kampanyalı ve avantajlı alım imkanları sunmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Fespa Eurasia Fuarı’ndaki standımıza davet ediyoruz.

 Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Selahattin Aygüler: Uzun yıllardır iş dünyasının içindeyiz. Bu ve buna benzer ekonomik kriz ortamlarını oldukça yaşandı ve tecrübeler elde edildi. Ticari hayatta her zaman inişli ve çıkışlı dönemler olacaktır. Aşağı yönlü oluşan ekonomik göstergelerin düzelme eğiliminde olduğunu görmeye başladık. İçinde bulunduğumuz piyasa koşullarının olumlu yönde değişeceğine inanıyoruz.

Print Friendly, PDF & Email